PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ناپدید شدن یکی از درایوهای هارد

direlap
28-03-2013, 22:43
با سلام
من دو تا هارد دارم که یکی از درایو های هارد دومم ناگهان تو مای کامپیوتر دیده نمیشه ولی تو قسمت disk management نشون داده میشه. و کلیک راست روش هیچ گزینه ای کار نمیکنه و ارور میده.

ویندوزم هشت هست و 64 بیتی.

لازمه اینم بگم که یه درایو رو فرمت کردم بهدش اینطوری شد. البته یک درایو در هارد اول.

چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟

ata.royalfalcon
29-03-2013, 10:06
با سلام
من دو تا هارد دارم که یکی از درایو های هارد دومم ناگهان تو مای کامپیوتر دیده نمیشه ولی تو قسمت disk management نشون داده میشه. و کلیک راست روش هیچ گزینه ای کار نمیکنه و ارور میده.

ویندوزم هشت هست و 64 بیتی.

لازمه اینم بگم که یه درایو رو فرمت کردم بهدش اینطوری شد. البته یک درایو در هارد اول.

چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟

سلام .
با برنامه های دیگری مثل Acronis Disk Director Home و یا MiniTool Partition Wizard Home Edition هم تست کنید . یه عکس از برنامه disk management هم اینجا بذارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد .

direlap
29-03-2013, 14:37
با هر چی نرم افزار داشتم تست کردم حتی هاردم مشکلی نداشت. انگار ویندوز نمیتونست شناسایی کنه.

چون به اطلاعاتش نیاز داشت یه فرمت سریع کردم حالا دارم ریکاور می کنم.

راه حل اصلی برای شناسایی مجدد درایوهای هارد به ویندوز چی هستش ؟

ata.royalfalcon
29-03-2013, 18:10
با هر چی نرم افزار داشتم تست کردم حتی هاردم مشکلی نداشت. انگار ویندوز نمیتونست شناسایی کنه.

چون به اطلاعاتش نیاز داشت یه فرمت سریع کردم حالا دارم ریکاور می کنم.

راه حل اصلی برای شناسایی مجدد درایوهای هارد به ویندوز چی هستش ؟

دیده نشدن یک پارتیشن در my computer دلایل مختلفی داره ممکنه unallocated یا free space شده باشه ، حتی به خاطر نداشتن letter هم میتونست باشه (عکس از disk management که نذاشته بودید) . معمولاً برای هر کدام از این حالتها راه حلهای مختلفی داره مثلاً اگر پارتیشن مورد نظر unallocated شده باشه میتونستید با برنامه acronis recovery expert پارتیشن رو ریکاوری کنید و لزومی به فرمت کردن هم نبود .

direlap
29-03-2013, 20:32
یه اشتباهی کردم و فرمت سریع کردم. به خاطر این که نیاز داشتم به اطلاعاتش.

حالا بعد فرمت با برنامه active partition recovery دو تا از سه تا پارتیشن رو ریکاور کردم بدون هیچ مشکلی ولی پارتیشن اولی ریکاور میشه ولی فایل های مربوطش با این که تو برنامه نشون میده ولی تو پارتیشن نیست و حجم درایو صفر هستش.

حالا دیگه عجله ندارم و هرچی بگید برای این پارتیشن اولی می کنم.

ممنون

ata.royalfalcon
29-03-2013, 22:23
یه اشتباهی کردم و فرمت سریع کردم. به خاطر این که نیاز داشتم به اطلاعاتش.

حالا بعد فرمت با برنامه active partition recovery دو تا از سه تا پارتیشن رو ریکاور کردم بدون هیچ مشکلی ولی پارتیشن اولی ریکاور میشه ولی فایل های مربوطش با این که تو برنامه نشون میده ولی تو پارتیشن نیست و حجم درایو صفر هستش.

حالا دیگه عجله ندارم و هرچی بگید برای این پارتیشن اولی می کنم.

ممنون

پیشنهاد میدم که نرم افزارهای دیگری را هم تست کنید مثل mini tools power data recovery .