PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن هارد

reza41
28-03-2013, 18:13
سلام
من یه هارد دارم که این از دست یک نفر افتاد زمین و بعد از اون وقتی روشنش میکردی یه صدای تق تق زیادی میداد و خیلی طول میکشید تا بازش کنه. مثلا یه تا درایوهاش تو ویندوز شناسایی بشن بیش تر از یک ساعت طول میکشید یا اگه میخواستی یه فایل رو باز کنی کلی طول میکشید اما بالاخره باز میشد.
خوب منم کنجکاو شدم که بازش کنم و گفتم شاید اگه بازش کنم بتونم کاری بکنم. (اینم بگم که برام خیلی مهم نبود)
بازش کردم و وقتی هم باز بود روشنش کردم باز هم همون طور بود و دیدم این تق تق صدایی که انتهای هد وقتی به لبه آهنربایی می چسبه و ازش جدا میشه ایجاد میشه.
خوب هد رو باز کردم و دوباره بستم.
هیچ تغییری هم در هیچ جا ندادم.
الان وقتی هارد رو روشن میکنم چند ثانیه کار میکنه و میچرخه و بعد خود به خود خاموش میشه. و توسط ویندوز هم شناسایی نمیشه. کسی میتونه راهنماییم کنه؟
ممنون

EXTREME
31-03-2013, 15:21
یا پارکینگ هد مشکل داره یا خود ایراد داره و باید عوض بشه
هارد رو هم همینطوری نباید باز کنید باید در اتاق کلین باز بشه و موقع بستن هم باید یک سری نکات رو رعایت کرد وگرنه مشکل بوجو میاد

reza41
08-04-2013, 18:53
خوب این خاموش شدن به خاطر اینه که هارد رو در اتاق کلین باز نکردم یا نکات بستن رو رعایت نکردم؟

EXTREME
08-04-2013, 20:28
خوب این خاموش شدن به خاطر اینه که هارد رو در اتاق کلین باز نکردم یا نکات بستن رو رعایت نکردم؟

نه معمولا اگر اصولی بسته نشه به دلیل اینکه فشار هوای داخل هارد کمتر از بیرون نیست باعث میشه دمای هارد بالاتر رفته و هارد تنبل بشه