PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظر شما «دوست خوب» کیه؟

farzad02
28-03-2013, 15:59
سلام
امیدوارم با عنایت مدیران تاپیک خوبی بشه

بعید می دونم اینجا کسی باشه که چند تا دوست و رفیق نداشته باشه و از اهمیت داشتن دوست با خبر نباشه
توی یه تعریف کلی میشه گفت وقتی با کسی ارتباط دائمی داریم و فعالیتهای مشترک انجام میدیم و ساعتی از روز و هفته رو با هم میگذرونیم، اصولا میگن دوست هستیم

حالا دیگه انواع داره. بستگی به مدت آشنایی و میزان صمیمیت و محل آشنایی مثل دوست مدرسه و دانشگاه و همسایه و کاری و ورزشی و اینترنتی و ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا واقعا شما از دوستتون چه انتظاراتی دارید؟ دوست خوب کیه؟

اینکه صرفا یکی موقع تفریح و شادی با شما باشه و جوک بگه دوست خوبیه؟
هر وقت کار داشت و شما می تونستی کارشو راه بندازی، بهت زنگ زد، دوست خوبیه؟

یا
یا دوست خوب شما حق داره از شما هم کمک بخواد؟
یا مثلا اگر دید دارید راهی رو اشتباه میرید، بهتون بگه این ره که تو می روی به .... است!!؟

امیدوارم بحث خوبی بشه :n16:

farzad02
29-03-2013, 15:53
تاپیک تایید شد
منتظر نظرات شما هستم :n01:

Reza31001
29-03-2013, 16:33
دوست خوب کسیه که تو هر شرایطی یه گوشه چشمی هم به رفیقش داشته باشه

hamid_diablo
29-03-2013, 20:09
سلام دوستان

سئوال خوبیه...شاید به اندازه آدمهای دنیا دلیل و سلیقه برای معرفی دوست خوب وجود داشته باشه ...اما به نظرم داشتم دوستی شبیه به خودمون میتونه بهترین دوست در بهترین حالت باشه...چون واقعا درکمون میکنه

اما میتونم به چند تا گزینه کلی و ممهم اشاره کنم که حتما تو روابط دوستی باید لحاظ بشه تا بتونیم دوستی خوبی اشته باشیم

شاید مهمترین عامل از نظر من حسادت باشه...دوست خوب حسادت نمیکنه...این صفت اگر در وجود کسی باشه میتونه سر منشاء تمام صفات بد دیگه هم باشه...دروغ و تهمت و کینه و ...از حسادت منشاء میگیره

از ویژگیهای مهم دیگه میتونم به بی ریا بودن و توقع بی جا نداشتن از دوست اشاره کنم...شاید بیشتر سوء تفاهم هایی که بین طرفین ایجاد میشه به خاطر توقع بیش از حد از طرف مقابله

من به شخصه از انسانهای دو رو و خبر چین به شدت متنفرم...دو خصلتی که میتونه برای ما ویران کننده باشه

یکی دیگه از خصوصیات دوست خوب مشورت و راهنمایی کردن دوست میتونه باشه...معمولا انساانهای سالم دوستان خودشون رو به درستی راهنمایی مکنند

خیلی خصوصیات دیگه هم وجود داره که بودنشون میتونه یک رابطه خوب و طولانی رو تضمین کنه که کم و بیش همتون باهاش آشنایی دارید

یه چیز دیگه هم بگم که تو این دوره و زمونه دوست خوب یا اصلا پیدا نمیشه یا اگر وجود خارجی داشته باشه تعدادشون بسیار کمه ...پس اگه دوست خوبی دارید تو هیچ شرایطی ترکش نکنید

مصطفی
29-03-2013, 20:50
دوست خوب یعنی کسی که بامرام باشه ؛ باحال باشه ( مثل من باشه :n02: توی پروفم نوشتم ! ! )
به نظرم بهترین دوست کسی هست که صداقت داشته باشه . با صداقت و راستگویی و یه کم از خودگذشتگی دوستای خوب میتونن تا ابد همدیگه رو داشته باشن . بعضی وقتا هم این دوستی ها با رابطه های دیگه هم موازی میشه مثل زن و شوهری یا فرزند و والدین و ....

habiballahafg
29-03-2013, 20:53
به نظر من دوست خوب یا نیست و یا اگر هم هست خیلی کم هستش .
مشخصات یک دوست بسیار به وفاداری مادر نزدیک است
یک دوست خوب باید مانند اینه باشد که صاف و پاک باشد

Ali_softcenter
29-03-2013, 21:05
درود

دوست خوب کسیه که فقط در مواقع شادی یا مواقعی که خودش ذی نفع هست کنارت نباشه بلکه در غم ها و مشکلات و مصیبت های تو نه تنها در کنارت باشه بلکه سعی کنه کمکت کنه!

دوست خوب کسیه که در همه حال به تو وفادار باشه.

supermax15
30-03-2013, 01:46
دوست خوب کسیه که مثل خودش باشه

Agame.Arash
30-03-2013, 01:50
بهترین دوست شما همین ماسماسکیه که الان داری باهاش این پست رو می خونی...!

این به من ثابت شده !

Sent from my Sony Xperia S using Tapatalk 2
I Love Sony !

Eblis 2011
30-03-2013, 03:30
تایپک جالبیه ... ممنون از استارتر

خب من نظر خودم رو میگم :n01:
به نظر من دوست خوب اون کسیه که وقتی از همه جا رونده شدی پناهت بده.اونیه که وقتی از این دنیا دلت گرفت، وقتی باهاش درد دل کنی آروم بشی.
کسیه که ایمانتو ازت نمیگیره : ما آدما معمولا ایمان قوی نداریم ....
دوست خوب اونیه که اگر هم دوای دردت نیست، لااقل میتونه سنگ صبورت باشه و به حرفات گوش بده.

کسی که بتونه راز دار باشه ... کسی که بتونه باهات یکرنگ باشه ، کسی که به خاطر حفظ آبروی خودش آبروی تورو نریزه ....
دوست خوب میشه به کسی گفت که در غم ها و شادی ها باشه نه فقط در شادی ها ....

دوست خوب یعنی یکی تو یکی من ، همیشه منتظر نیست که تو پیش قدم بشی ...
دوست خوب رو من کسی میدونم که همیشه ازت تعریف نکنه ، گاهی هم ایرادهاتو بگه ... معایبتو بهت گوشزد کنه ....

دوست خوب کم پیدا میشه ولی هنوزم هستند کسانی که میشه روشون اسم دوست و رفیق گذاشت .......

دوست خوب اونقدر ارزش داره که :

من درد تو را ز دست آسان ندهم دل بر نکنم تا جان ندهم
از دوست به یادگار دردی دارم کان درد به صد هزار درمان ندهم

kases
30-03-2013, 06:51
دوست خوب یعنی اون کسی که همیشه هست!!!
دوست خوب اون کسیه که تو رو دوست داشته باشه(این خیلی مهمه شاید ساده باشه اما اصل ماجراست )
دوست خوب اون کسیه که وقتی داری دیونه میشی بهت جهت بده
دوست خوب اون کسیه که داری اشک میریزی بیاد اشکاتو پاک کنه تو رو بگیره تو بغلش ارومت کنه
دوست خوب اون کسیه که پنهانی هواتو داشته باشه
دوست خوب اون کسیه که بدون اینکه حرفی بزنی تو نگاهت عمق فاجعه رو درک کنه
دوست خوب یعنی بدون اینکه نظرتو بخواد بری نظرتو در موردش بگی یا اون بیاد بگه
و.........
این چیزا رو باید خودت از تو وجودش درک کنی
دوست خوب یعنی زندگی
دوست خوب مقدسه

نمیدونم تا حالا تجربه همچین دوستیایی رو داشتین یا نه واقعا تجربه لذت بخشیه چون میدونی همیشه یکی هست پشت سرت گند کاریاتو جمع کنه میدونی یکی هست تکیه گاهته اولین و اخرین پناهته همه چیزته هر وقت خوردی زمین بلندت کنه من فقط یکی از دوستام اینجوریه :46:
دوست خیلی با ارزشه خیلی مراقب دوستاتون باشین تصور کنید یک روز نباشه :n03:
البته هر دوستی که دوست نیست باید از رفتارهایی که نسبت به شما داره متوجه بشید نکات ریزوببنید ببینیدچقدر پشت سر مراقب شماست در نبودتون سراغی میگیره اگه مشکلی براتون پیش اومد کمکتون میکنه و بالعکس شما چی برای اون چکار کردید ؟ اگرهمچین دوستایی دارید از دستش ندید هیچ وقت از دوستاتون توقع زیادی نداشته باشین دوست اگر دوست باشه تا اینکه مشکل شما رو متوجه شد داوطلبانه میاد به کمکتون
دوستی یعنی اینکه احتیاجی نسبت به همدیگه نداشته باشین فقط بخواهید با هم باشید :46:
دوستی یک رابطه احساسیه :n12:
همین الان برید دوستاتون رو ببوسید یا همین الان بهش زنگ بزنید خارج از نوبت بهش حال بدید:n02: دوست انتظار داره اینو فراموش نکنید:n02:
اصلن چرا نباید شما دوستون رو شیفته خودتون کنید همیشه باید بشینید اون براتون کار انجام بده؟؟:n02:
اگر هم دوست پیدا نکردید تنها بمونید
بهتر از اینه که با ادم نارفیق باشید
حالم از هر چی نارفیقه بهم میخوره:n21:

ملا نصرالدین
30-03-2013, 12:25
همین الان برید دوستاتون رو ببوسید یا همین الان بهش زنگ بزنید خارج از نوبت بهش حال بدید:n02: دوست انتظار داره اینو فراموش نکنید:n02:
اصلن چرا نباید شما دوستون رو شیفته خودتون کنید همیشه باید بشینید اون براتون کار انجام بده؟؟:n02:
اگر هم دوست پیدا نکردید تنها بمونید
بهتر از اینه که با ادم نارفیق باشید
حالم از هر چی نارفیقه بهم میخوره:n21:

من 100 درصد با حرف شما موافقم.متاسفانه خیلی وقت ها ما دوست خوب رو داریم ولی خودمون از دستش میدیم.نمیشه که همیشه دوستمون به یاد ما باشه و هوای ما رو داشته باشه.دوستی یه رابطه ی دو طرفه است.
متاسفانه خیلی وقت ها ما اینجوری فکر میکنیم که اگر برای ما مشکلی بوجود امده دوستمون تحت هر شرایطی از هرجای دنیا باید بیاد و تا جایی که میتونه با ما همدردی کنه و کمکمون کنه.ولی نوبت ما که میرسه میگیم خب خودم کار داشتم!خب نمیتونستم کاری برات انجام بدم!و...
نگه داشتن دوست خوب هم به اندازه ی پیدا کردنش مهمه

Mr_100_dolari
30-03-2013, 13:25
دوست خوب کسی که تو لحظه ای که شما دچار مشکل شدی و به هر دلیلی فکرت از کار افتاده و اون خبر داره فقط یه زنگ بزن یا حتی با یه اس ام اس حالت و بپرسه و به قول دوستمون نشوون بده که هستش و با احساس اینکه کسی هستش که داره به تو فکر میکنه و یا دنبال راهی هستش برای رفع مشکل یا حتی در حد همدردی وجودش رو نشون بده

توی این دوره زمونه نباید از آدمها انتظارات زیادی رو داشته باشین انتظار داشتن از دوست که چرا این جوری و اون جوری نیست توقع زیادیه و توقعی که از نظر شما منطقی هستش ولی انتظارتون رو برآورده نمیکنه باعث نارضایتی شما از رابطه دوستیتون میشه

به نظر من اکثر دوستی ها مدت داره و وقتی مدتش تموم بشه (مثلا دانشگاه و ...) دیگه از هم یادی نمیکنند بهترین چیز توی دوستی اینه که وقتی دوره ای که دو تا دوست با هم بودن تموم شد هنوز از حال هم حتی در حد کم هم شده خبر بگیرند و همدیگرو فراموش نکنند .

یه یاد دوست بودن بزرگترین چیز هستش .

دوستی که وقتی کارش و مشکلش به طریق مستقیم یا غیر مستقیم توسط شما راه افتاد دیگه دوستیش کمرنگ شد به درد نمیخوره !

پ ن : (دوست خوب داشتن بهتر از تنهایی و تنهایی بهتر از با هر کس بودن است)

farzad02
30-03-2013, 17:39
به نظر شما دوست خوب اون کسیه که وقتی داری راه رو اشتباه میری با دلیل و منطق آگاهت کنه؟؟؟ یا اینکه هر کاری کردی فقط تشویقت کنه؟؟؟

وقت خوردی زمین بلندت کنه من فقط یکی از دوستام اینجوریه م یپرستمش بگه بمیر میمرم براش :46:

واقعا اگر چنین دوستی داری که خیلی خوش به حالته.....
نشنیدیم این روزها چنین دوستی های پیدا بشه که کسی واقعا حاضر باشه برای رفیقش از یکم داراییش بگذره.چه برسه به....
(البته ادعا و تعارف که زیاده ولی وقت عمل میرسه همه جیم میشن)

urcu
31-03-2013, 17:20
با سلام.

به نظر من دوست خوب برای انسان کسی نیست جز خودش! ...
ما یه دوستی داشتیم که فکر میکردیم خیلی دوست خوبیه و واقعا هم روش حساب میکردیم...
اما همون دوست عزیز و گرامی یکی از دلایلی بود که هم اکنون مثل برادر فرزاد در حال انجام خدمت هستیم! ..... و خودش هم به اون چیزی که میخواسته رسیده تا الان!....

و در آخر

رفیقبیکلک مادر....

رفیقان یک به یک رفتند **** مرا در خود رها کردند!
همه خود درد من بودند**** گمان کردم که همدردند.

GOLDFINCH
31-03-2013, 21:18
دوست خوب کسیه که به آدم تقلب نرسونه

Йeda
31-03-2013, 21:23
به نظرمن بهترین دوستِ هر کسی خداست ..که بی توقع به همه حرفات گوش میده،همیشه کنارته،از هرکسی بیشتر دوست داره،

موقعی که به هزار تا درِ بسته میخوری تنها کسیه که اگه حتی بی معرفت باشی جوابتو میده و
تنها کسی که واقعا بعد از درد و دل باهاش آروم میشی و همیشه به فکرِ توه...:n01:

شاهزاده خانوم
31-03-2013, 22:45
دوست خوب کسی ه که قابل اعتماد باشه. هر چند که الان دوستی ها مدت دار شدن ولی حداقل تو مدت دوستی بشه بهش اعتماد کرد مهمترین فاکتور به نظرم همینه.و اینکه اینقدر معرفت داشته باشه که دورش که تموم شد یادی بکنه از دوست زمان گذشتش (مدرسه یا دانشجوییش)

شاهزاده خانوم
31-03-2013, 22:47
به نظرمن بهترین دوستِ هر کسی خداست ..که بی توقع به همه حرفات گوش میده،همیشه کنارته،از هرکسی بیشتر دوست داره،

موقعی که به هزار تا درِ بسته میخوری تنها کسیه که اگه حتی بی معرفت باشی جوابتو میده و
تنها کسی که واقعا بعد از درد و دل باهاش آروم میشی و همیشه به فکرِ توه...:n01:

منم حرف شما قبول دارم ولی ادم ها از لحاظ روحی به هم صحبت احتیاج دارند ادم که همیشه نمیتونه با خدا صحبت کنه

Eblis 2011
31-03-2013, 22:57
منم حرف شما قبول دارم ولی ادم ها از لحاظ روحی به هم صحبت احتیاج دارند ادم که همیشه نمیتونه با خدا صحبت کنه

تایید میشه کاملا .....
این که خدا میتونه یه دوست بی مانند واسه آدم باشه شکی نیست ...

اما اینجا منظور از دوست کسی که حضور فیزیکی داشته باشه و بشه لمسش کرد ... باهاش فیس تو فیس حرف زد .... درد دل کرد .....

کاربر شماره ی یک
31-03-2013, 23:50
دوست خوب ...

بشه صمیمی رفتار کرد باهاش ، هم سطح خودت باشه از نظر عقل و فکر ، راز دار و قابل اعتماد باشه ، اینقدر که تو دوستش هستی دوستت باشه....:n01:

هر روز آدم ها موضوعات جدیدی براشون پیش میاد ، پس هیچ کس زندگیش تکراری نیست ، اما با هرکسی نمیشه درباره ی همه ی موضوعات حرف زد ، دوست خوب کسیه که

تو براش تکراری نمیشی ، چون هر روز میتونی از موضوعاتی که برات پیش میاد براش حرف بزنی ...:n01:

Йeda
31-03-2013, 23:56
تایید میشه کاملا .....
این که خدا میتونه یه دوست بی مانند واسه آدم باشه شکی نیست ...

اما اینجا منظور از دوست کسی که حضور فیزیکی داشته باشه و بشه لمسش کرد ... باهاش فیس تو فیس حرف زد .... درد دل کرد .....

منم کاملا حرفتون رو قبول دارم و...

با این شرایط ( فیس تو فیس )

باید گفت به نظرم بهترین دوست، دوستیه که دوستیش شرطی نباشه و از تو به عنوانِ یه پل استفاده نکنه که بعد از رفتنش بزنه و پل رو هم خراب کنه...

( خیلی از دوستایی که میشناسم در کمال نا باوری اینطورند )

و دوستی که به خاطر خودت باهات دوست باشه نه خودش...
.
.
.
موقع درد و دل شنونده باشه ... ( چون اکثرا برای حرف زدن نوبت میگیرن و کمتر به حرفای تو گوش میدن بیشتر به حرفی که میخوان بزنند فکر میکنند )

خب خیلی شرایط دیگه هم هست...ولی اینها از نظرم پُر رنگترند...

Eblis 2011
01-04-2013, 00:06
منم کاملا حرفتون رو قبول دارم و...

با این شرایط ( فیس تو فیس )

باید گفت به نظرم بهترین دوست، دوستیه که دوستیش شرطی نباشه و از تو به عنوانِ یه پل استفاده نکنه که بعد از رفتنش بزنه و پل رو هم خراب کنه...

( خیلی از دوستایی که میشناسم در کمال نا باوری اینطورند )

و دوستی که به خاطر خودت باهات دوست باشه نه خودش...
.
.
.
موقع درد و دل شنونده باشه ... ( چون اکثرا برای حرف زدن نوبت میگیرن و کمتر به حرفای تو گوش میدن بیشتر به حرفی که میخوان بزنند فکر میکنند )

خب خیلی شرایط دیگه هم هست...ولی اینها از نظرم پُر رنگترند...

من نظرم رو اینه که کسی که یه بلایی مثل این سرش میاد تقصیر خودشه .... زیاد بها دادن به دوست و همیشه چشم گفتن باعث میشه که طرف حس کنه شما داری وظیتو انجام میدی و یکبار بنا به دلایلی نتونی کارشو راه بندازی و بهش " نه " بگی ناراحت میشه و بهش برمیخوره .....

تو هر رابطه ای صدق میکنه ... باید روابط متعادل باشه و احترام ها و ارزش ها حفظ بشه ...

hamid_diablo
01-04-2013, 00:46
بچه ها به نکته هایی که میشه اوایل دوستی رعایت کرد و باعث بشه دوستی به بی راهه نره هم اشاره کنید

به نظر من هیچ وقت اواسط دوستی از شوخی استفاده نکنید حالا هر شوخی میتونه باشه...

رازهای خودتون رو هم تو هیچ شرایطی براش فاش نکنید...و اینکه از برنامه ها و هدفهاتون کمتر براش حرف بزنید

Mehran
01-04-2013, 02:17

سلام...

فاکتورهای زیادی هست برای خوب بودن یه دوست

که به نظر من مهمترین اون اعتماد هست... :)

به نظرم حتی تو دنیای مجازی هم میشه رفیقای در این سطح پیدا کرد !

دوست خوب، رفیق خوب کسی که

اگه رفیقش خطایی کرد، اشتباهی کرد، با خودش بگه حتما اگه منم جای اون بودم همین رفتار رو میکردم، یا شایدم بدتر ! والا در دوستی طرف مقابل که شکی ندارم (البته در حد اعتدال)
اگه میبینه خودش یه چیزی میخواد، رفیقش یه چیز دیگه، خواسته ی رفیقش رو در اولویت قرار بده، چون یه رفیق واقعی از خوشحالی رفیقش خوشحال میشه (البته در حد اعتدال)
با همه ی صمیمیتی که داره، خط قرمز، حریم خودشو حفظ کنه. رد شدن از این حریم معناش اوج رفاقت نیست ! معناش دور شدن از رفیقِ، معناش کمرنگ شدن اعتماده
همیشه و همیشه و همیشه پشت رفیقش باشه، مخصوصا جلوی دیگران، جوری که همیشه احساس کنی / احساس کنه یه بـرادر کنارش، بالا سرش داره...
به قول دبیر ریاضی دوم دبیرستان آدم باید با سه نفر رفیق باشه یکی خدا / یکی یه دوست واقعی / یکی هم خودِ خودش... که هیچکدوم جای دیگری رو
پر نمیکنه، هر کدوم به اندازه ی خودشون، در جایگاه خوشون لازمه، نباید آدم جو گیر بشه و بگه فقط خدا، کاری به بنده هاش ندارم، نباید هم...

یه عاشق میگه اگه اتفاقی برای عشقم بیفته میمیرم ! اما یه رفیق میگه اگه بمیرم هم نمیذارم برای رفیقم اتفاقی بیفته !

سلامتی همه ی رفیقا :7:

با تشکر مهران...

hermione
01-04-2013, 03:12
یه دوست خوب واسه هرکس فردیه که اخلاقش ، سطح دیدش به زندگی بیشترین شباهت رو به خود آدم داشته باشه .

با این معیار بهترین دوست هرکس فرق می کنه .

اون فردی که احساسیه بهترین دوستش فردیه که احساسش رو درک کنه

اگه فرد منطقی و جدی هست بهترین دوستش نمی تونه فردی باشه که خیلی زود صمیمی میشه .

kases
01-04-2013, 05:00
بچه ها به نکته هایی که میشه اوایل دوستی رعایت کرد و باعث بشه دوستی به بی راهه نره هم اشاره کنید

به نظر من هیچ وقت اواسط دوستی از شوخی استفاده نکنید حالا هر شوخی میتونه باشه...

رازهای خودتون رو هم تو هیچ شرایطی براش فاش نکنید...و اینکه از برنامه ها و هدفهاتون کمتر براش حرف بزنید

سلام به نظر من اوایل دوستی یه جوری به طرفتون ثابت کنید که برای دوستی ارزش قایلید چند بار اینو با رفتارتون نشون بدید مطمنن با این کار چیزی از ارزش شما کم نمیشه اگر واقعا تمایل به ادامه داشته باشه اون هم برای شما کم نمیزاره

یه مطلبی دیگه اینکه هیچ وقت توقع زیادی از دوستون نداشته باشید حتی اگر از دوستون مدت زیادی گذشته باشه مثلااگر یه بار اونو دعوت کردید بیرون براش پیتزا گرفتید دفعه بعد که اون شما رو دعوت کرد از اون انتظار نداشته باشید حتما پیتزا بگیره ممکنه اصلا پول نداشته باشه همین که شما رو دعوت کرده و ارزش قایل شده کافیه البته اگر داره سو استفاده میکنه نزارید فکر کنه شما حالیتون نیست :n06:
زیر ساختهای دوستتون رو با محبت و احترام بزیزید حس اعتماد بهش بدید بزارید حس کنه شما خیلی مورد اعتماد هستید برای داشتن دوست خوب باید اول از خودمون شروع کنیم

و اینکه هیچ وقت اویل دوستی از ضعف های خودتون نگید چون ممکنه فکر کنه بهش احتیاج داشتی داری طرح دوستی میریزی

همیشه به دوستون بگید چقدر دوستش دارید تا حس خوبی در مورد شما داشته باشه اون هم در مقابل سعی میکنه کم نیاره البته همه اینجوری نیستن اینو در ادامه باید گفت
پایداری دوستی به سن هم ربط داره هر چی دوستی در سن بالاتری شکل بگیره پایداری بیشتری داره از همه مهمتر نگرش فکریه ممکنه با هم 180 درجه فرق داشته باشید این کارو غیر ممکن میکنه

دوستانی که میگید دوستم خیلی ادم بدی بود تا حالا نگاهی به خودتون انداختین اگر دوستون به موقعیتهای خوبی برسه شما حسودی میکنید یا تشویق ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بهتره از خودمون شروع کنیم تا اینکه توقع بی جا از دیگران داشته باشیم اگر کسی با شما داره راه میاد لطف میکنه نه اینکه وظیفشه؟ اینجوری نگاه کنیم بهتره
همین که بدی نمیکنه کلی ارزش داره تو این زمونه واقعا دوست خوب کم پیدا میشه ممکنه طرف ادم بدی نباشه اما با شما جفت نشه.

واقعا اگر چنین دوستی داری که خیلی خوش به حالته.....
نشنیدیم این روزها چنین دوستی های پیدا بشه که کسی واقعا حاضر باشه برای رفیقش از یکم داراییش بگذره.چه برسه به....
(البته ادعا و تعارف که زیاده ولی وقت عمل میرسه همه جیم میشن)

هر چی رفیق بود به نحوی منو کوبید زمین اما این یکی منو از زمین بلند کرد :11:

urcu
01-04-2013, 12:37
دوستان بنده همچنین یه نکته ای رو اضاف کنم...

وقتی رفتید خدمت و دیدید برای یه مرخصی همون دوستی که تا چند لحظه پیش از حسن اخلاق و کردار شما تعریف میکرد .... شما رو زیر فی بازار فروخت
متوجه میشید که آدم میتونه روی پای خودش بایسته و به خود متکی باشه! (البته شرایط سخت زیاده که بنده خدمت سربازی به ذهنم رسید) ... به قول معروف افراد رو باید در شرایط دشوار شناخت! نه دانشگاه و پای بساط..... و....
وقتی که دانشگاه روزانه شهر خودتون قبول شید و دوستتون نتونست؛ ازلحن تبریکش متوجه میشید که از حسادت مثل دقیقه نود تی ان تی شده! البته بعضی از مسایل ذات انسان رو تشکیل میدن! ...
وقتی بعد از چند سال کاسب بودن سر یه مشتری نون و آب دار ابروی چندین و چند سالتون پیش هم رفت ... متوجه میشید که آدمی برای موفقیت تنها و تنها به خودش نیاز داره و عزم و ارده خودش نه کمک رفیق.
دوستان واقعا شرمنده هستم که فقط نکات منفی رفیق رو بیان میکنم! چون غیر از این ندیدم از رفقا!...

aliaghil
01-04-2013, 15:04
دوست آن بود که گیرد دست دوست در پریشان حالی و درماندگی
نکات مفید رو دوستان ذکر کردن، دیگه نکته ایی نموند که من بگم، فقط این مورد رو میگم
دوست خوب دوستیه که تو مواقعی که به کمکش احتیاج داری باشه و بهت کمک کنه چون حداقل باعث آرامش عاطفی آدم میشه. به جای اینکه مجموعه‌ای از افراد رو که باهاشون دوستی عمیقی نداریم دور و بر خودمون جمع کنیم، بهتر اینه که دوستامون کم اما نزدیک و قابل تکیه باشن.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

GOLDFINCH
01-04-2013, 15:10
دوست خوب دوستیه که خیر خواه آدم باشه و تو سختیا آدم رو ول نکنه ( رفیق نیمه راه نباشه )
بهتره دوستی که انتخاب می کنید، ازتون سر تر باشه .

hts1369
01-04-2013, 16:30
بنظرم دوست خوب خیلی چیزه عجیبی نیست.
مطمئنم تو زندگی ما حداقل یه نفر که واقعا درست و حسابی باشه بوده ولی ما ازدستش دادیم.پس اگه کسی رو ندارید واقعا عیب رو در خودتون بدونید. اگه هم نگه داشتینش که دمتون گرم.
نود ونه در صد اینکه ما فکر میکنیم دوستمون با مرام نیست واسه اینه که توقعمون بیجاست یا زیادتر از توان اون دوستمونه.
شاید من یه کاری برا رفیقم کردم ولی فردا روز اون برام همچین مرامی نزاره .نباید بگم فلانی بی معرفته شاید یه کاری رو شما میتونید برا دوستتون بکنید ولی اون نمیتونه.به هزار و یک دلیل
مولا علی میگه دوست خوب دوستش رو به دردسر نمیندازه.
واقعا تحمل افراد محدوده
پدر و مادر رو وقتی زیاد تو دردسر میندازیم از ما ناراحت میشن پس نباید از دوست انتظار داشته باشیم ناراحت یا رنجیده نشن.
یا علی

Йeda
01-04-2013, 17:30
سلـــام

امــروز یادِ یکی از دوستام افتادم و گفتم بیام و چند تا مورد رو اضافه کنم:

1. دوست خوب اونی نیست که مدام تاییدت کنه و حرفی رو که دوست داری بهت بزنه، دوست خوب باید عیب و ایرادت رو بهت بگه و در واقع تو رو قسمتی از خودش بدونه.

2. بنظرم خب بالاخره همه در حال حاضر دوستانی دارند که شاید نمی دونند که واقعا چقدر قابل اعتماد و خوب هست و خوبه که هممون دوستامون رو امتحان کنیم ؛

مثلا در سفرها آدم میتونه دوستشو خوب بشناسه و یا زمان عصبانیت...

3. دوست خوب باید زمانی که لازمه ازت دفاع کنه نه این که مثل ... بشینه و نگاه کنه.

..(حالا به نظرم شاید بشه گفت که با این شرایط و خیلی چیزایی که دوستان اشاره کردند مگه دوستی هم هست ؟

و آیا خودمون این خصوصیات رو داریم که بخوایم از دوستمون انتظار داشته باشیم و آیا ما جزوی از دوستان خوب هستیم)

باتشـــکر:n16:

aliaghil
01-04-2013, 21:30
سلـــام

امــروز یادِ یکی از دوستام افتادم و گفتم بیام و چند تا مورد رو اضافه کنم:

1. دوست خوب اونی نیست که مدام تاییدت کنه و حرفی رو که دوست داری بهت بزنه، دوست خوب باید عیب و ایرادت رو بهت بگه و در واقع تو رو قسمتی از خودش بدونه.

2. بنظرم خب بالاخره همه در حال حاضر دوستانی دارند که شاید نمی دونند که واقعا چقدر قابل اعتماد و خوب هست و خوبه که هممون دوستامون رو امتحان کنیم ؛

مثلا در سفرها آدم میتونه دوستشو خوب بشناسه و یا زمان عصبانیت...

3. دوست خوب باید زمانی که لازمه ازت دفاع کنه نه این که مثل ... بشینه و نگاه کنه.

..(حالا به نظرم شاید بشه گفت که با این شرایط و خیلی چیزایی که دوستان اشاره کردند مگه دوستی هم هست ؟

و آیا خودمون این خصوصیات رو داریم که بخوایم از دوستمون انتظار داشته باشیم و آیا ما جزوی از دوستان خوب هستیم)

باتشـــکر:n16:

با تمام مسائلی که گفتید به نظرم دوست خوب هنوزم هست،
فقط باید امتحانش کنی ببینی زمانهایی که احتیاج به کمک داری، ازش کمک بخوای ببینی به کمکت میاد یا نه
دوست خوب باید تو شرایط سخت، دوستی خودشو نشون بده.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Scof
02-04-2013, 00:48
دوستانه ترین کلمه "رفاقت" است ... از آن سوءاستفاده نکن.

Mr_100_dolari
11-04-2013, 00:31
تو زمونه ای که هر کسی اول فکر منافع خودش هستش دیگه بعضی انتظارات معقول از یه دوست میشه نامعقول پس بهتره یا کاری برای دوستتون که دوستش دارید نکنید یا اگر کاری هم کردید انتظار جبران کردن رو نداشته باشید تا بعدم یا از دوستتون ناراحت نشید یا منت کاری و که کردید رو سرش نزارید .

دوستی بدون انتظار از یه دوست کار سختیه ولی همون که یه دوست شنونده حرفات باشه به نظرم بسه اگر کار بیشتری هم برات کرد یا به قولی خیلی شیک دورت نزد و فراموشت نکرد که دیگه ایول داره .

Behroooz
11-04-2013, 18:31
دوست خوب در شکست های تو شریک است
و در پیروزی ها تو را تنها میگذارد .

hamid_diablo
11-04-2013, 18:46
داشتم تاپیک رو مرور میکردم و پستها رو میخوندم

هر چی فکر کردم دیدم شاید داریم خودمونو گول میزینیم...واقعا میشه چنین دوستی با چنین صفاتی پیدا کرد...؟

اصلا ما خودمون همچین خصلتهایی داریم...یا اینکه فقط انتظار داریم دیگران در قبال ما اینگونه رفتار کنند؟

متاسفانه به خاطر مسابقه مالی و برتری جویی و خودخواهی که تو فرهنگ حال حاضر ما وجود داره دوستی ها مدت دار شده...

دوستی های از نوع برد برد...! یعنی اگر به کسی سودی رسوندی بهت سود میرسونه و غیر از این من کمتر دیدم

hossein 1994
31-07-2013, 09:05
به نظر من نباید به دوست کاملا وابسته شد چون اگه یه وقتی مشکلی پیش بیاد دیگه نمیتونن بدون هم باشن .
دوست که باید داشته باشن ولی نه دور باشن زیاد که همدیگر رو سالی 1 بار هم نبینن و نه باید همیشه در کنار هم باشن تا وابسته شن
باید به طور معمولی با دوستان برخورد کنن:n16:
در ضمن دوست خوب دوستیه که در سختی ها کنار دوستش باشه نه اینکه موقع هایی که به نفعش هست در کنارش باشه و موقعی که دوستش احتیاج به کمک داره باید در کنارش باشه نه اینکه اون موقع اصلا طرف دوستش هم نره

B U L U T
31-07-2013, 09:44
دوستی های از نوع برد برد...! یعنی اگر به کسی سودی رسوندی بهت سود میرسونه و غیر از این من کمتر دیدم

بيشتر شبيه يه معامله هست تا دوستي

باغبون
31-07-2013, 14:23
بعضیها میگن دوست خوب تو ناراحتی ها و غمها همراهته ولی بنظر من دوست خوب کسیکه تو شادی ها و موفقیت هات باهات میخنده و شاده چون بعضی دوستا تا وقتی غم و مشکل داری بهت کمک میکنن و وقتی به موفقیتی رسیدی بهت حسادت میکنن و دوست ندارن تو از اونها بالاتر بشی

Roy Jackson
31-07-2013, 17:20
یه زمانی فکر میکردم میشه دوست خوب پیدا کرد، و دوست خوب وجود داره ولی اشتباه فکر میکردم، دوست خوبی وجود نداره دنبالش نگردید، کسی که ادعاش گوش آسمونو کر میکرد تو خالی یا به عبارتی تو زرد از آّب در اومد
میگن "دوست آن بود که گیرد دست دوست در پریشان حالی و درماندگی" من این کارو کردم، ولی آخر سر من شدم آدم بد تو قصه

REZAHOSEYNGANI
31-07-2013, 17:59
دوست خوب کسی هست که تو مشکلات تنهات نذاره+دیگه دوست خوب تو این زمونه پیدا نمیشه:n03:

Behroooz
31-07-2013, 19:23
دوست خوب در سفر و مسایل پولی خودش را نشان میده

ازش پول قرض بگیر ببین چقدر صبوره؟

hossein 1994
31-07-2013, 19:37
هیچ وقت نمیشه دوست رو از این اخلاق شناخت
بعضی ها برعکس اون چیزی هست که خودشونو نشون میدن

ترنم اعتمادی
03-08-2013, 13:42
پیدا کردن دوست خوب به این معنی نیست که شما با کسی دوست شین که هیچ اختلافی با شما نداشته باشه یا مثلا چیز یا کسی که شما دوس دارین رو به هیچ وجه دوس نداشته باشه که شما به هدفتون برسین
به این معنیه با کسی دوس شین که با توجه به داشتن اختلاف در شرایط سخت کنارتون باشه و بهتون کمک کنه
ادمی وجود نداره که هر کاری که شما میخواین بکنین رو بکنه یا کمکتون کنه به هدفتون برسین
شاید کار و هدفتون کاملا اشتباه باشه
روشن فکرانه به دوستی نگاه کنین
اگه با دوستتون مشکل دارین حلش کنین تا شما هم به یه دوست خوب تبدیل شین
قطع رابطه کردن کار راحتیه
اما مهم اینه که بتونین دوباره این رابطه رو به وجود بیارین
با کوچکترین اختلاف همه چیز رو تموم نکنین

nhybgtvfr
19-08-2013, 16:18
به نظر من دوست خوب رو فقط توی مسافرت میتونیم بشناسیم

Poisonman
04-09-2013, 16:22
دوست خوب يعني کسي که تو کار باهات شريکه ولي وقتي کارت به گير ميخوره و مثلاً اماکن و ... ميان بهت گير ميدن و قراره بيافتي تو هچل مياد همه مسئوليت رو گردن ميگيره و تو رو توي هچل شريک نمي کنه. بله، شايد باورش سخت باشه ولي همچين دوستي هم پيدا ميشه که واقعاً مرد هست!

8nights&7days
04-09-2013, 19:26
سلام
امیدوارم با عنایت مدیران تاپیک خوبی بشه

بعید می دونم اینجا کسی باشه که چند تا دوست و رفیق نداشته باشه و از اهمیت داشتن دوست با خبر نباشه
توی یه تعریف کلی میشه گفت وقتی با کسی ارتباط دائمی داریم و فعالیتهای مشترک انجام میدیم و ساعتی از روز و هفته رو با هم میگذرونیم، اصولا میگن دوست هستیم

حالا دیگه انواع داره. بستگی به مدت آشنایی و میزان صمیمیت و محل آشنایی مثل دوست مدرسه و دانشگاه و همسایه و کاری و ورزشی و اینترنتی و ...

حالا واقعا شما از دوستتون چه انتظاراتی دارید؟ دوست خوب کیه؟

اینکه صرفا یکی موقع تفریح و شادی با شما باشه و جوک بگه دوست خوبیه؟
هر وقت کار داشت و شما می تونستی کارشو راه بندازی، بهت زنگ زد، دوست خوبیه؟

یا
یا دوست خوب شما حق داره از شما هم کمک بخواد؟
یا مثلا اگر دید دارید راهی رو اشتباه میرید، بهتون بگه این ره که تو می روی به .... است!!؟

امیدوارم بحث خوبی بشه :n16:
خب من کسی هستم که تو زندگی هیییییییییییییییییییییییی یییچ دوستی نداشته و نداره و خواهد داشت اما دوست خوب کسیه که ...
نمی دونم،

ahmad0120
04-09-2013, 22:29
برای گفتن با دوست شکوه ها به دلم بود
ولی دریغ که در روزگار دوست ندیدم

شـیـفــو
07-09-2013, 04:22
سلام رفقا
عزیز من دوست ، شریک یا حتی فامیل .
اخلاق واقعیشونو توی سه جا میشه تست کرد :
1. وقتی با هم یه کاری رو شروع میکنید
2. وقتی با هم سفر کنید
3. وقتی مخالف میلش عمل کنی
*- وقتی حرفایی رو که پشتت میزنه رو میشنوی ( خودم اینو قبول ندارم )
بعضی وقتا هم دوست آدم توی هر سه مرحله رد میشه اما بازهم دوستی ادامه پیدا میکنه چون نزدیک تر از اون کسی رو پیدا نمیکنه که کمتر با هم فرق و بیشتر تفاهم داشته باشند .
اینکه طرف صداقت داشته باشه و خودش بخاطرت فدا کنه و حتی به قول هیچکس بخاطت همش باخت بده تا تو رو برنده ببینه ، این چیزا ملاک نیست .
دوستی باید دوطرفه باشه ، اگه یجا تو کم گذاشتی منتظر باشی تا کم ببینی یا اگه یجا از خودت زدی انتظار داشته باشی برات بیشتر مایه بذاره .
اینجوری دوستی هم پایداره و هم درسته اما اگه از روال 50-50 خارج بشه رابطه درست نیست یا تو داری در حق اون ظلم میکنی یا اون داره در حق تو ظلم میکنه .