PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جایگزین کردن لنز طبی به جای عینک ؟ راهنمایی کنید

brad pitt
28-03-2013, 11:47
با سلام

من چشمام ضعیفی ش 2 هست هر دو
2 ساله که عینک میزنم . از عینک خسته شدم

به نظرتون حداقل برای 1 سال هم که شده لنز طبی بذارم خوب نیست ؟
چون احساس میکنم چشمام کمی داخل تر رفته . بعد لنز بذارم عادی میشه ؟ برمیگرده ؟
چون فک کنم بخاطره عادت کردن چشم به عینک هست

ممنون . واقعا ممنون

A M ! N
28-03-2013, 12:02
سلام دوست من.

بله عینک حالت صورت رو به هم میزنه... احیانن شما هم وقتی عینک رو بر میدارین صورتتون خیلی تغییر میکنه.
اگه یه مدت مثلن یکسال عینک نزنید حالت صورتتون دقیقن میشه مث کسی که عینک نمیزنه..

برای لنز طبی باید عرض کنم که لنز یه سری مزایا داره یه سری معایب.

مزایا :

- دیگه کسی متوجه نمیشه شما چشماتون ضعیفه.
- لنز دیگه دست و پا گیر نیست و وقتی شما لنز دارین دقیقن مث یه آدم عادی هستید.
- مواردی مث قوز قرنیه رو دکترها لنز سخت تجویز میکنن چون عینک کارایی اون رو نداره.
- به نظر من دید با لنز خیلی بهتره
- دیگه بینی تون به خاطر جای عینک زخم نمیشه.

معایب :

- شما باید بهداشت و وسواس بیشتری برای استفاده از لنز به خرج بدین.
- گذاشتن لنز یکم وقت گیر هستش ، ولی توی همون زمانی که شما میخواین
لنز بزارین روی چشم به راحتی میتونید عینک رو بردارید و بزارید !

- اگه توی مکانهای آلوده برید ممکنه چشاتون بسوزه.
- مراقبت از لنز وقتی روی چشاتونه هم یکم وسواس انگیزه ؛ مثلن مواقعی که باد و خاک میاد.
- استفاده ی زیاد لنز در روز چشمتون رو به شدت اذیت میکنه ؛ بستگی به شخص و میزان پروتئین چشمشون داره البته..
بعضی ها میتونن تا 12 ساعت هم با لنز سر کنن بدون مشکلی.. بعضی ها هم پروتئین چشمشون زیاده و مثلن 6 ساعت
نهایتش..!

================

ولی به طور کلی تنها معایبش برای من همین گذاشتنش هست.. خصوصن اوایل استفاده تون براتون خیلی سخته ولی عادت میکنید.

به نظر من نمیشه عینک رو کلن کنار گذاشت و از لنز استفاده کرد... بعضی جاها استفاده از عینک بهتره.. مثلن من جلوی مانیتور و یا
ال سی دی خونه از عینک استفاده میکنم ، با لنز چشمم درد میگیره.. ولی وقتی میخوام برم مهمونی و یا رانندگی و ... لنز خیلی عالیه.
من بهتون پیشنهاد میکنم که از هردو استفاده کنید در موقعیت خاص خودش. ولی لنز خوب بگیرید تا جایی که براتون راه داره.. من لنز آلمانی
تهیه کردم برام 150 تومن بالا اومد... ولی خیلی کیفیتش خوبه.

سوالی بود در خدمتم.

Atghia
28-03-2013, 12:08
آقا امین اجازه هست یه سوالی در همین رابطه با لنز مطرح کنم؟ ببخشید دیگه دیدم تاپیک مرتبطی هست واسه همین...
بنظرتون لنزهای مدت دار 4ماهه بهتره یا 1ساله؟ من شنیدم که 4ماهه چون زود به زود تعویض میشه از لحاظ بهداشتی به نفع چشم هست
از طرفی بنظرتون لنز کره ای میتونه خوب باشه؟ من قبل از این استرالیایی مصرف میکردم
ممنون

راستی اینم اضافه کنم من هم به این دوستمون استفاده ترکیبی از هردووسیله رو توصیه میکنم برای مکانهایی مثل کلاس درس و محیط کار عینک خوبه برای مهمونی و بیرون رفتن و ...لنز مطلوبه کلا زمان خیلی زیاد در طول روز استفاده از لنز بعد از مدتی چشم رو حساس میکنه
موفق باشید

A M ! N
28-03-2013, 12:13
سلام ستاره جان ، خواهش میکنم اختیار داری..

من لنز یکساله خودم گرفتـم ولی میتونم تایید کنم که چندماهه ها بهتر هستند به خاطر همون بهداشت.. و احیانن تغییر شماره ی چشم.

من روزی که رفته بودم لنزم رو سفارش بدم فک میکنم کره ای ها جز ارزون قیمتها بود و دکترم توصیه نکرد ، استرالیارو نمیدونم اصن. ولـــی
آلمانی رو پیشنهاد میدم. میتونی رنگیش رو هم سفارش بدی ولی کیفیت معمولیش رو نداره.

brad pitt
28-03-2013, 13:15
سلام دوست من.

بله عینک حالت صورت رو به هم میزنه... احیانن شما هم وقتی عینک رو بر میدارین صورتتون خیلی تغییر میکنه.
اگه یه مدت مثلن یکسال عینک نزنید حالت صورتتون دقیقن میشه مث کسی که عینک نمیزنه..

برای لنز طبی باید عرض کنم که لنز یه سری مزایا داره یه سری معایب.

مزایا :

- دیگه کسی متوجه نمیشه شما چشماتون ضعیفه.
- لنز دیگه دست و پا گیر نیست و وقتی شما لنز دارین دقیقن مث یه آدم عادی هستید.
- مواردی مث قوز قرنیه رو دکترها لنز سخت تجویز میکنن چون عینک کارایی اون رو نداره.
- به نظر من دید با لنز خیلی بهتره
- دیگه بینی تون به خاطر جای عینک زخم نمیشه.

معایب :

- شما باید بهداشت و وسواس بیشتری برای استفاده از لنز به خرج بدین.
- گذاشتن لنز یکم وقت گیر هستش ، ولی توی همون زمانی که شما میخواین
لنز بزارین روی چشم به راحتی میتونید عینک رو بردارید و بزارید !

- اگه توی مکانهای آلوده برید ممکنه چشاتون بسوزه.
- مراقبت از لنز وقتی روی چشاتونه هم یکم وسواس انگیزه ؛ مثلن مواقعی که باد و خاک میاد.
- استفاده ی زیاد لنز در روز چشمتون رو به شدت اذیت میکنه ؛ بستگی به شخص و میزان پروتئین چشمشون داره البته..
بعضی ها میتونن تا 12 ساعت هم با لنز سر کنن بدون مشکلی.. بعضی ها هم پروتئین چشمشون زیاده و مثلن 6 ساعت
نهایتش..!

================

ولی به طور کلی تنها معایبش برای من همین گذاشتنش هست.. خصوصن اوایل استفاده تون براتون خیلی سخته ولی عادت میکنید.

به نظر من نمیشه عینک رو کلن کنار گذاشت و از لنز استفاده کرد... بعضی جاها استفاده از عینک بهتره.. مثلن من جلوی مانیتور و یا
ال سی دی خونه از عینک استفاده میکنم ، با لنز چشمم درد میگیره.. ولی وقتی میخوام برم مهمونی و یا رانندگی و ... لنز خیلی عالیه.
من بهتون پیشنهاد میکنم که از هردو استفاده کنید در موقعیت خاص خودش. ولی لنز خوب بگیرید تا جایی که براتون راه داره.. من لنز آلمانی
تهیه کردم برام 150 تومن بالا اومد... ولی خیلی کیفیتش خوبه.

سوالی بود در خدمتم.

سلام
ضمن تبریک سال نو
ممنون بابت پاسختون

من چشمام آستیگماتیسم هست . باید چه نوع لنزی بگیرم ؟ ضعیفی چشم 2 . هارد یا سافت یا سافت توریک ؟

از طرفی امسال یعنی 92 هم ساعات مطالعه م زیاد هست یعنی ممکنه به مدت 6-7 ماه تا روزی 10 ساعت هم بخوام مطالعه و خواندن درس داشته باشم

شما همین آلمانی که فرمودید راضی هستید چه مارکی هست

پس خوبه خداروشکر حالت صورت رو برمیگردونه . فقط مثلا من چشمم مشکی هست میتونم لنز طبی قهوه ای بگیرم یا همون رنگ اصلی چشم باشه بهتره

پ ن : قوز قرنیه یهنی حالت چشم چجور میشه ؟ چیه ؟

ببخشید سوالم زیاد شد
واقعا ممنون

A M ! N
28-03-2013, 13:58
سلام... سال نوی شمام مبارک باشه سپاس.

- استیگمات هم شامل همون لنز نرم میشه ؛ نیازی نیست شما کاری کنید دکترتون خودش تشخیص میده چی باید تجویز بشه :n06:
- همون طور که ستاره جان جلوتر گفتن ، لنز برای مطالعه مناسب نیست و چشمتون اذیت میشه شک نکنید.
- من مارکش رو نمیدونم چون توی بسته نبود که مارک داشته باشه ، توی کاور لنز بود..
- آره شما عینک نزنی حالت صورتت درست میشه.. .
- در مورد رنگ من فقط شنیدم که میگن معمولی برداری بهتره ولی قطعیتی در این نیست و فکر نمیکنم فرقی داشته باشن با هم.. حالا بیشتر توضیح میدم.
- قوز قرنیه رو ناقلا یه بار دیگه هم پرسیده بودی ها اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که پست بعدش جواب دادم :n02:

در خصوص رنگ لنز به یک نکته ای توجه داشته باشید.. اگه میخواین چشمتون قهوه ای، سبز یا آبی بشه و یا... باید به رنگ چشم خودتون هم دقت داشته باشید..
چشمایی که کاملن مشکی هستند زیاد مشکلی ایجاد نمیشه برای ترکیـــب رنگ.. و میتونید هررنگی بگیرید تقریبن.. ولی افرادی که رنگ اصلی چشماشون
قهوه ای یا سبز و یا آبی هست در انتخاب رنگ دقت داشته باشند..

** رنگ لنز با رنگ اصلی چشم دوباره ترکیب میشه و یه رنگ جدید رو به وجود میاره!

بنابراین نکته ، اگه میخواین چشماتون قهوه ای بشه ، رنگ light hazel رو بهتون پیشنهاد میدم ، البته توی مطب دکترتون کاتالوگ رنگها هستش و میتونید خودتون
ببینید رنگهارو.. شرکتهای مختلف مدلهای مختلفی از رنگ و طرح رو زدن... ولـــــی به اون نکته ی بالا دقت داشته باشید یعنی بدونید که هر رنگی بردارید ، رنگ
اصلی چشم خودتون هم درش ترکیب میشه و یه رنگ جدید به وجود میاره.

برای مثال رنگ چشمهای خودم قهوه ای-سبز هستش، دکترم بهم رنگ طوسی روشن داد و ترکیب شد رنگ آبی!

رنگ اصلی چشای خودم اینه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رنگ هاي اصلي:

آبي- قرمز- زرد

رنگ هاي روشن :

رنگ اصلي + سفيد

رنگ هاي تيره :

رنگ اصلي+ سياه

تركيب رنگها

قرمز + زرد = نارنجي

آبي + قرمز = بنفش

آبي+ زرد = سبز