PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طراحی یک سایت خاص بدون برنامه نویسی ... چطور؟؟

Alislow
27-03-2013, 17:20
سلام دوستان

اول از همه بگم که هیچ تجربه ای تو ساخت وب سایت ندارم.
می خوام یه وب سایت خاص راه بندازم که سیستم عضویت داشته باشه. امتیازبندی کاربران و ... هم لازمه. همچنین میخوام سبک باشه تا با هر سرعتی سریع لود بشه.
بعد از بررسی هام فهمیدم که وردپرس سیستم خوبیه و انتخابش کردم.
الان چند روزیه که دارم تو سایت های خارجی دنبال تم وردپرس می گردم اما هنوز تمی که به دردم بخوره رو پیدا نکردم.
حالا سوالم اینه که چطور می تونم این تم رو خودم با وردپرس درست کنم؟ انگار با Framework ها میشه این کار رو کرد اما دقیقا چطوری؟ چطور سیستم عضویت رو راه بندازم؟

با تشکر از توجه شما

petr-cech
27-03-2013, 19:05
وردپرس و جوملا و پارس نیوک سیستم های مدیریت محتوای خوبی هستند.
برای ساخت تم نیاز به دانستن زبان های CSS و HTML و PHP دارید ولی نرم افزار هایی هستند که میشه با اونا هم تم ساخت.
در مورد سیستم های عضوگیری هم باید افزونه های مربوط به وردپرس رو نصب کنید.

m.m.m5651
27-03-2013, 19:30
وردپرس زیاد به درد پورتال و اینا نمیخوره. وردپرس درسته پلاگین واسش زیاده اما اصلش واسه بلاگه. فوق فوقش یه سایت خبری ساده. جوملا و این ها بهترن واسه این کار.

Alislow
27-03-2013, 20:49
برای ساخت تم نیاز به دانستن زبان های CSS و HTML و PHP دارید ولی نرم افزار هایی هستند که میشه با اونا هم تم ساخت.
فک کنم منظورتون همون Framework هست. خب چند تا Framework خوب به نام های Genesis، Pagelines، Headway, Thesis دانلود کردم و میخوام باهاشون کار کنم.
فقط سوالم اینه که بعد از طراحی پوسته میشه به راحتی فارسی شون کرد دیگه؟

وردپرس زیاد به درد پورتال و اینا نمیخوره. وردپرس درسته پلاگین واسش زیاده اما اصلش واسه بلاگه. فوق فوقش یه سایت خبری ساده. جوملا و این ها بهترن واسه این کار.
درسته ولی به هر حال کار با وردپرس راحت تره و ساپورت بهتری هم داره برای منی که وقت یادگرفتن کدنویسی رو ندارم.
...
با فریمورک Pagelines یه کم کار کردم. چیز جالبیه فقط انگار نسخه pro هم داره و تو این نسخه ای که من دانلود کردم امکاناتش کمه. از کجا نشخه pro رو دانلود کنم؟

Alislow
30-03-2013, 11:58
کسی نیست کمک کنه؟
می خوام بدونم برای این کار باید CSS و HTML یاد بگیرم یا پلاگین آماده هست؟

M o h a m m @ d
30-03-2013, 12:43
شما برای قالبتون بهتره تو سایتهای ایرانی بگردید چیزای قشنگتری پیدا میکنید بعدم خوتون یا بدین کسی ادیت کنه.
شما که حتی HTML هم بلد نیستید کارتون خیلی سخته خودتون بخواهید تم بسازید.

Alislow
30-03-2013, 13:42
شما برای قالبتون بهتره تو سایتهای ایرانی بگردید چیزای قشنگتری پیدا میکنید بعدم خوتون یا بدین کسی ادیت کنه.
شما که حتی HTML هم بلد نیستید کارتون خیلی سخته خودتون بخواهید تم بسازید.
در مورد تم همینکارو می کنم. ولی در مورد اون سیستمه عضویته نمیدونم با چی باید درستش کنم. مثلا یه سایت دیگه هست که با asp.net درستش کرده این سیستم رو. میخوام بدونم با وردپرس پلاگینی چیزی داره که نخواد زبان برنامه نویسی یاد بگیریم؟

M o h a m m @ d
30-03-2013, 14:08
خوتون که نمیتونید بنویسید چون علاوه بر HTML & CSS باید PHP هم خوب باید یاد داشته باشین تا بتونید افزونه اختصاصی بنویسید.
میخواین عضو گیری چه امکاناتی داشته باشه؟

m.m.m5651
30-03-2013, 15:44
اون نرم افزار هایی هم که دوستمون گفتن با فریم ورک فرق داره. فریم ورک درواقع مجموعه ای از کلاس ها و شیء ها و توابعه که باز هم برای کار باهاش باید تا حدودی برنامه نویسی بلد باشید اما اون برنامه ها مانند Dreamweaver طوری هستند که شما با طراحی ظاهر سایت، کد سایت رو هم میگیرید و فقط به درد قالب میخوره نه پلاگین نویسی.

Alislow
30-03-2013, 16:07
خوتون که نمیتونید بنویسید چون علاوه بر HTML & CSS باید PHP هم خوب باید یاد داشته باشین تا بتونید افزونه اختصاصی بنویسید.
میخواین عضو گیری چه امکاناتی داشته باشه؟
یه امکانات خاصی میخوام که فک نکنم هیچ پلاگینی براش وجود داشته باشه.
فک کنم دیگه باید آستینا رو بالا بزنم و وارد کدنویسی بشم.
برای این کار از چه پلتفورمی استفاده کنم؟ asp.net، java، php, wordpress یا چی؟ بقیه سایتو با وردپرس درست کنم میشه به هم وصلشون کرد دیگه؟

اون نرم افزار هایی هم که دوستمون گفتن با فریم ورک فرق داره. فریم ورک درواقع مجموعه ای از کلاس ها و شیء ها و توابعه که باز هم برای کار باهاش باید تا حدودی برنامه نویسی بلد باشید اما اون برنامه ها مانند Dreamweaver طوری هستند که شما با طراحی ظاهر سایت، کد سایت رو هم میگیرید و فقط به درد قالب میخوره نه پلاگین نویسی.
اگه منظورتون HEADWAYS و GENESIS و ... هست که اونها فریم ورک وردپرس برای طراحی قالب هستند.

M o h a m m @ d
30-03-2013, 16:17
یه امکانات خاصی میخوام که فک نکنم هیچ پلاگینی براش وجود داشته باشه.
فک کنم دیگه باید آستینا رو بالا بزنم و وارد کدنویسی بشم.
برای این کار از چه پلتفورمی استفاده کنم؟ asp.net، java، php, wordpress یا چی؟ بقیه سایتو با وردپرس درست کنم میشه به هم وصلشون کرد دیگه؟

.
پس انشاله سال دیگه منتظر انتشار عمومی پلاگینت باشیم:n02:.
خوبه شروع کنی به یاد گیری ولی 7 8 ماهی طول میکشه مسلط بشی شایدم بیشتر:n13:

بهتره اول بگین چی میخواهید از سیستم عضو گیری اگه خصوصیه پ خ کنید برام.
شما برید تو سایت خود وردپرس کلی افزونه فقط زحمت ترجمش میمونه .
یا هم بدیدن براتون بنویسن
چند نمونه پولیش

aMemb ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): بسیار قبل تر از اینکه وردپرس به یکی از قدرتمندترین پلتفرم های سی ام اس و بلاگینگ تبدیل شود، اِی-ممبر نرم افزاری برای ایجاد سایت های عضویتی بود. این نرم افزار کهنه کار با زمان پیشرفت کرده و تغییرات زیادی را در طول این مدت در خود دیده است. یکی از مهم ترین تغییرات، این است که این افزونه به طور کامل و خودکار با وردپرس هماهنگ شده است؛ بنابراین نیازی به خرید افزونه اضافی نیست. به عبارت دیگر اِی-ممبر در یک زمان هم نرم افزاری برای ایجاد وبسایت های عضویتی است و هم افزونه ای وردپرسی به حساب می آید که در این زمینه بی رقیب است.
WishlistMember ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): با دیدن ویدئوهایی که برای معرفی این افزونه موجود است، می توان فهمید فردی که خود دارای سایت با قابلیت عضوگیری بوده چنین افزونه ای را ساخته است. برخی ار ویژگی های برجسته این افزونه، تحویل پی در پی محتوا (Sequential Content Delivery)، دسترسی چند سطحی (Multi-Level Access)، فیدهای آر اس اس امن (Secure RSS Feeds)، کنترل محتوای مشاهده شده (Control Viewed Content) و ویژگی های دیگری که تا همین چند وقت پیش در افزونه های مشابه نمی توانستید پیدا کنید. همچنین این افزونه به طور دائم در حال آپدیت شدن می باشد و آپدیت بعدی آن شامل مطابقت های جدید با Mailchimp.com، حفاظت فایل، هماهنگی نرم افزاری (infusionsoft integration) و غیره خواهد بود. نکته مهم دیگر در مورد این افزونه داشتن یک API است که باعث آسان شدن سازگاری آن با افزونه های دیگر می شود. احتمالا در این افزونه هر چیزی که در ساخت یک سایت عضویتی به دنبال آن هستید را می توانید بیابید.
MagicMembers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): خصیصه ای که مجیک ممبرز را با ویشلیست ممبر متمایز می کند، وجود خصوصیات کلیدی است. مجیک ممبر تنها کاری که کرده است بر روی طرحی مانند WishlistMember این خصوصیات را اضافه کرده. برخی از این خصوصیات کلیدی عبارتند از دانلود منیجر، مطابقت با Authorize.net و WorldPay، فیدهای آر اس اس تنها برای اعضا و غیره. نکته ای که بسیاری از کاربران در یک افزونه به دنبال آن هستند، قابلیت اجرا شدن برنامه های همکاری در فروش می باشد. MagicMembers با پیشنهاد افزونه ای دیگر با نام MagicAffiliate که به طور کامل با MagicMembers و افزونه WP Ecommerce سازگار است، این مشکل را حل کرده.
wp-Member ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): شاید در ابتدا استفاده از این افزونه به خاطر قیمت بالا و فقدان بسیاری از خصوصیات، منطقی به نظر نمی رسید، اما پس از گسترش رقابت بین این گونه از افزونه ها، wp-Member نیز بسیاری از ویژگی هایی که از یک چنین افزونه ای انتظار می رفت را در خود به وجود آورد. در حال حاضر این افزونه، Google Checkout که MagicMembers و WishlistMember از آن پشتیبانی نمی کنند را مورد حمایت قرار می دهد.
شاید بهترین نکته در مورد این افزونه این است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید صفحه ثبت نام اعضایتان را به مقدار زیادی تغییر (customize) دهید؛ چیزی که WishlistMember و MagicMembers بر روی آن به خوبی کار نکرده است.
MemberWing ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): این افزونه بسیار زیاد به MagicMembers و WishlistMember شباهت دارد؛ می توان گفت که ممبروینگ بهترین خصوصیات این دو را گرفته و خصوصیات بهتری را نیز به آنها اضافه نموده. آنها بیش از هر افزونه دیگری از پردازنده های پرداختی (payment processors) مانند Paypal و ۲Checkout.com و ClickBank.com و PayDotCom.com و e-junkie.com و Google Checkout و Authorize.net و حتی TrialPay پشتیبانی می کند. اگر می خواهید که برنامه همکاری در فروش خود را بسازید، MemberWing به طور کامل با نرم افزار شماره یک در این زمینه یعنی iDevAffiliate سازگاری دارد.
در ضمن یک ویژگی بسیار جالب این افزونه که نام آن First Click Free می باشد این است که به پیشرفت شما در موتور های جستجو کمک می کند.
اگر بخواهیم از ویژگی های دیگر این افزونه نام ببریم، می توان به خصوصیت محافظت فایل قدرتمند و سازگاری کامل آن با TraceFusion اشاره کرد که مورد آخر به ما این امکان را می دهد تا بفهمیم چه کسی مطالب شما را به سرقت می برد و آنها را به صورت غیر قانونی در فضای نت منتشر می سازد. TraceFusion مانند یک دوربین مداربسته عمل می کند که از اموال دیجیتال شما در برابر کلاه برداران محافظت می کند و به شما این قدرت را می دهد تا از تجارت آنلاین خود به گونه ای محافظت کنید که قبلا نکرده اید.
WP-eMember ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): شاید در ابتدا این گونه تصور کنید که این افزونه با توجه به قیمتی که دارد کارایی زیادی نخواهد داشت اما مطئنا پس از کار با آن نظرتان عوض خواهد شد، زیرا شما هر چیزی که از یک افزونه برای ایجاد سایت عضویتی انتظار دارید را می توانید در WordPress-eMember بیابید. این افزونه همچنین با افزونه هایی مانند Affiliate Software ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و WP eStore ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کاملا سازگار است.
Digital Access Pass ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): این افزونه که از نظر خصوصیاتی که دارد با MemberWing رقابت می کند دارای ویژگی های کلیدی زیر است:
به گونه ای طراحی شده که از هر دو نوع برنامه همکاری در فروش شامل Pay-Per-Lead (پرداخت به بالاترین عضو) و Pay-Per-Sale (بازاریابی محصولات) پشتیبانی می کند.
حفاظت فایل هایی با پسوند .mp3, .zip, .flv, .zip, .exe. .pdf, .doc. .xls, .mpeg. .swf, .js.
EasyPayPal ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): یکی از افزونه های پایه ای و ساده که به شما اجازه می دهد یک وبسایت با قابلیت عضوگیری که برای پرداخت ها از PayPal استفاده می کند ایجاد کنید، EasyPayPal می باشد. اگر به دنبال خصوصیات پیچیده ای که در بالا گفته شد نیستید، این افزونه افزونه ای برای خود شماست.
Your Members ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): یکی از افزونه های اصلی وردپرس برای سایت های عضویتی است که تا چند وقت اخیر مانند wp-Member دارای ویژگی های زیادی نبوده اما اخیرا خصوصیاتش افزایش پیدا کرده و هم اکنون کارایی اش مانند افزونه وردپرسی برای سایت های عضویتی می باشد. این افزونه همچنین دارای یک API می باشد که سازگاری با دیگر افزونه ها را ساده می کند.
CMS Members ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): این افزونه تازه وارد به دنیای وردپرس، دارای چند ویژگی برجسته می باشد. این افزونه با سیستم های خرید و فروش آنلاین یا self-hosted به راحتی سازگار می شود. این افزونه همچنین برای فرستادن ایمیل با حجم بالا دارای امکان ارسال ایمیل به صورت HTML می باشد.
تنها مشکلی که ما داریم خرید این افزونه هاست که البته سایتهای زیادی هستند که کار خرید اینترنتی را انجام میدهند.

en.idealist
31-03-2013, 17:16
عزیزم اگه کد نویس بلد نیستی یه سایت ایرانی هست که بهت یه سایت ساده برای معرفی خودت و محصولاتت میده و ادعا میکنه خودت بدون دانش کد نویسی میتونی drag & drop سایت بسازی بیشتر نمیگم برو خودت ببین
poopesh.com