PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن سيستم بعد از اتصال كارت گرافيك

seetherali
27-03-2013, 04:30
دوستان, چند روز پيش يه نوسان برق داشتيم ولي همون موقع كامپيوتر مشكلي پيدا نكرد. چند ساعت بعدش فيلم ميديدم كه تصوير قطع شد ولي سيستم روشن بود, يه ريست كردم. بعد از چند ثانيه كلا سيستم خاموش شد و ديگه روشن نشد. يه بوي سوختگي هم ميومد. گرافيك بيش از حد داغ شده بود و فنش هم در اومده بود از جاش ! گفتم حتما از گرافيكه , گرافيك رو در آوردم ولي بازم سيستم روشن نشد. حالا پاور رو كه عوض كردم سيستم با كارت گرافيك روشن نميشه ولي بدون گرافيك روشن ميشه.

خواستم بدونم دليل سوختن پاور چي بوده اين وسط ؟ و اينكه كارت گرافيك خودش سوخته يا فنش ؟

EXTREME
31-03-2013, 14:38
دوستان, چند روز پيش يه نوسان برق داشتيم ولي همون موقع كامپيوتر مشكلي پيدا نكرد. چند ساعت بعدش فيلم ميديدم كه تصوير قطع شد ولي سيستم روشن بود, يه ريست كردم. بعد از چند ثانيه كلا سيستم خاموش شد و ديگه روشن نشد. يه بوي سوختگي هم ميومد. گرافيك بيش از حد داغ شده بود و فنش هم در اومده بود از جاش ! گفتم حتما از گرافيكه , گرافيك رو در آوردم ولي بازم سيستم روشن نشد. حالا پاور رو كه عوض كردم سيستم با كارت گرافيك روشن نميشه ولي بدون گرافيك روشن ميشه.

خواستم بدونم دليل سوختن پاور چي بوده اين وسط ؟ و اينكه كارت گرافيك خودش سوخته يا فنش ؟

نوسان برق به پاور آسیب رسونده و گرافیک هم بهش آسیب رسیده یک اتصالی در برد گرافیک است حالا یا در مدار فن یا pwm یا خازن یا ماسفت یا چوک یا رگولاتور و حتی gpu

sm801a
07-04-2013, 23:28
باید بعد از نوسان برق سیستم رو خاموش میکردی و دوشاخه برق رو میکشیدی و یکی دوساعت صبر میکردی
خونه ما نوسان برق زیاده ولی با رعایت این نکات خدارو شکر تاحالا که برام مشکلی پیش نیومده
حتما یه محافظ برق سر راه سیستمت بزار

seetherali
09-04-2013, 13:07
نه از نوسان برق نبوده .. فن گرافيك رو عوض كه كرده بودم پيچ نداشت و با چسب دوقلو چسبونده بودم , با گرماي زياد اثر چسب ها از بين رفته و فن اومده بيرون , گرافيك هم انقدر داغ كرده تا تصوير قطع شد, همون موقع هم كه ريست دستي كردم پاور سوخته. حالا فقط نميدونم گرافيك رو تعمير ميكنن يا نه

EXTREME
09-04-2013, 13:21
نه از نوسان برق نبوده .. فن گرافيك رو عوض كه كرده بودم پيچ نداشت و با چسب دوقلو چسبونده بودم , با گرماي زياد اثر چسب ها از بين رفته و فن اومده بيرون , گرافيك هم انقدر داغ كرده تا تصوير قطع شد, همون موقع هم كه ريست دستي كردم پاور سوخته. حالا فقط نميدونم گرافيك رو تعمير ميكنن يا نه

فن رو نباید با چسب دوقلو میچسبوندیدباید با چسب سیلیکون میچسبوندید
الان مشکل گرافیک تصویر ندادنه یا اینکه با بودن گرافیک سیستم روشن نمیشه ؟

seetherali
10-04-2013, 12:55
فن رو نباید با چسب دوقلو میچسبوندیدباید با چسب سیلیکون میچسبوندید
الان مشکل گرافیک تصویر ندادنه یا اینکه با بودن گرافیک سیستم روشن نمیشه ؟

البته منظورم چسبوندن فني كه حركت ميكنه به جايي كه قرار ميگيره بود , نه روي كارت گرافيك.
الان با گرافيك سيستم روشن نميشه , با يه گرافيك ديگه تست كردم روشن ميشد.