PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم شدن حجم هارد دوم نصب شده روی سیستم

arminab
26-03-2013, 22:08
یک هارد آیده قدیمی 160 گیگ داشتم که تصمیم گرفتم با این گرونی قطعات ازش استفاده کنم اونو داخل کیس قراردادم اتصالات رو تنظیم کردم همه چیز تا این مرحله مرتبه در بایوس کامپیوتر هم هارد به درستی و با حجم درست شناسائی میشه ولی وقطی ویندوز بالا میاد از حجم هارد فقط 31 گیگش شناسائی میشه هر چه کردم و اونو با انواع فرمتها فرمت کردم تغییری نکرد تنظیمات و اتصالات همه درسته چه باید کرد؟؟؟

saeed_136915
26-03-2013, 22:19
سلام
برین داخل Disk Managment ببینین شاید Unallocated شده.

NANOTABLET.IR
26-03-2013, 22:33
یک هارد آیده قدیمی 160 گیگ داشتم که تصمیم گرفتم با این گرونی قطعات ازش استفاده کنم اونو داخل کیس قراردادم اتصالات رو تنظیم کردم همه چیز تا این مرحله مرتبه در بایوس کامپیوتر هم هارد به درستی و با حجم درست شناسائی میشه ولی وقطی ویندوز بالا میاد از حجم هارد فقط 31 گیگش شناسائی میشه هر چه کردم و اونو با انواع فرمتها فرمت کردم تغییری نکرد تنظیمات و اتصالات همه درسته چه باید کرد؟؟؟
اگر با برنامه های پارتیشن بندی فقط همینقدر شناسایی میشه احتمال این وجود داره که جامپر های هارد روی حالت محدود تنظیم شده اند.هارد رو از کیس در بیارید پشت اون رو نگاه کنید. یک اتصالاتی به نام جامپر وجود دارد(یک سری سوزن سوزن هست که با یک سری قطعه کوچک به هم وصل شده اند.) جدول راهنمای تنظیمات جامپر هم روی برچسب خود هارد وجود دارد. باید تنظیمات جامپر الان روی 32GB LIMIT باشد. آن رو بصورت نرمال و روی MASTER تنظیم کنید و انتهای کابل IDE رو به هارد وصل کنید .درست خواهد شد.
موفق باشید