PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سالم سازی 100٪ ويندوز Xp بدون نياز به نصب مجدد ( ويندوز )

ali_golden
04-08-2006, 16:31
با سلام به تمامی دوستان PW
می خوام براتون یک آموزش کاربردی اسیدی بذارم :laughing:
امیدوارم به دردتون بخوره :happy:
در مواردی که به عملکرد سيستم خود اطمينان نداريد يا برای اطمينان از صحت عملکرد فايلهای ويندوز XP مانند IE و جايگزينی فايلهای اصلی به جای فايلهای احتمالی معيوب ، نيازی به فرمت و نصب مجدد سيستم عامل XP نداريد و اگر ديسک سيستم عامل ويندوز XP را داريد به ترتيب زير عمل کنيد:

۱- از منوی Start گزينه Run را انتخاب کنيد.
۲- در کادر Open دستور sfc /scannow را تايپ کنيد ( قبل از / حتما بايد فاصله باشد).
۳- کادری ظاهر می شود که از شما ميخواهد ديسک سيستم عامل را در درايو قرار دهيد تا بتواند فايلهای اصلی را جايگزين فايلهای معيوب نمايد.
به همین سادگی ویندوزتون رو به راه میشه :rolleye:

Mohammad Modarresi
04-08-2006, 16:35
ولي عزيز هيچ چيز ويندوز 4 دقيقه اي نميشه

shahedi
04-08-2006, 16:42
نه بابا اگه مشكل حاد باشه اين كه هيچ چي ريپير وين هم فايده نداره من يه مشكلي داشتم اين را امتحان كردم تو هفته نامه كليك بود ولي هيچ فايده كه نداشت

Mohammad Modarresi
04-08-2006, 16:50
اگر با ننورتون ايميج بگيري و نصب كني بيشتر به نفعته

ali_golden
04-08-2006, 16:58
من این روش رو خودم امتحان کردم .
الان اومدم گفتم گذاشتم تو تاپیک ببینم جواب میده (برای من که جواب نداد)
اومدم پاکش کنم دیدم 20 نظر در موردش دادن هر چند نظرات با آرپی جی همراه بود ولی به هر حال لطف کردن نظر دادن دوستان :biggrin:
اگر مدیران صلاح دیدند تاپیک را حذف کنند :blush:

mohammad hamed
05-08-2006, 05:59
مطالب آموزش رو لطفا در جاي خودش مطرح كنيد

mohammad.clergyman
05-08-2006, 14:37
بسم رب الشهداء

====================

سلام بهترين روش استفاده از نرم افزار نورتون گست است كه در يكي از تاپيك ها توسط دوست خوبم ام دنجر توضيح داده شده

ممنون

ali_golden
05-08-2006, 15:05
بابا تسلیم به خدا فهمیدم این روش به درد نمی خوره
ما هم خواستیم یه غلطی بکنیم یه آموزشی بذاریم

shahedi
05-08-2006, 18:03
دوست عزيز يك ترفند ياد دادي شايد براي فردي به درد بخورد اين كه مشكل ندارد از اينكه به فكر ديگران بودي ممنون

ali_golden
05-08-2006, 18:26
دوست عزيز يك ترفند ياد دادي شايد براي فردي به درد بخورد اين كه مشكل ندارد از اينكه به فكر ديگران بودي ممنون

با تشکر از شما دوست عزیز
بالاخره یک پیام دلگرم کننده هم دریافت کردم :happy:
ولی با این تاپیک تمام اسلحه ها به طرفم نشونه رفته :blink:
از یکی از مدیران تقاضا دارم این تاپیک را حذف کنند :wac:

Sherpa
05-08-2006, 21:34

سلام

دوست عزیز دستت درد نکنه , ممکنه برای بعضی از دوستان تازه گی نداشته باشه ولی بدرد خیلی از دوستان دیگه میخوره . هرچند یه ترفند ساده بنظر میرسه ولی بعضی از مشکلات را میتونه حل کنه .بهر حال اینهم برای خودش روش مفیدیه . بازهم از اینکارا بکن.

موفق باشی

ali_golden
05-08-2006, 23:21
سلام

دوست عزیز دستت درد نکنه , ممکنه برای بعضی از دوستان تازه گی نداشته باشه ولی بدرد خیلی از دوستان دیگه میخوره . هرچند یه ترفند ساده بنظر میرسه ولی بعضی از مشکلات را میتونه حل کنه .بهر حال اینهم برای خودش روش مفیدیه . بازهم از اینکارا بکن.

موفق باشی

با تشکر از شما دوست عزیز
لطف کردید از تاپیک دیدن کردید :happy:

whoami
06-08-2006, 01:54
:angry: من تو رو وكشم .... ويندوزم پريد :angry: :angry: :angry:

AK1
06-08-2006, 02:06

دوست عزيز شما مطمئيني كه اين كار باعث از بين رفتن ويندوزتون شده :blink: :blink:
خيلي عجيبه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MB_Danger
06-08-2006, 03:49
سلام علی جون ...
امیدوارم حالت خوب باشه .
از اینکه به این مطلب اشاره کردی ممنونم .
به نظرم اومد برای اینکه این تاپیک مفید تر بشه و شما هم هی نگی مدیران محترم این تاپیک رو حذف کنن ، یه مقدار بیشتر درباره این ابزار صحبت کنیم .
دستور SFC مخفف System File Checker می باشد .
SFC يكی از نرم افزارهای ويندوز است كه كليه ی فايل های سيستم را بررسی و با CD نصب ويندوز مطابقت می‌دهد و در صورت وجود مغايرت ، فايل ها را از شاخه ی Systemroot%\system32\dllcashe% به جای فايل تغییر یافته كپی می كند .

نحوه ی استفاده از اين دستور به شکل زير می باشد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نکته :

فاصله بين SFC و پارامترها را رعايت كنيد .

توضيح پارامترها :

scannow/
فایل ‌های سيستم را بدون درنگ بررسی می کند .
scanonce/
فايل های سيستم را فقط برای يك بار بررسی می کند .
scanboot/
هر زمان كه رايانه راه اندازی مجدد شود ، فايل‌های سيستم را بررسی می‌كند .
revert/
بررسی را به حالت اوليه و پيش فرض بر می گرداند .
purgecache/
به محض اجرا ، دایرکتوری dllcache‌ را خالی و رايانه را اسكن می‌كند .
cashesize=x/
با اين فرمان اندازه دایرکتوری dllcashe‌ را به MB تعيين كنيد .
به جای X رقم مورد نظرتان را وارد کنید ...
مثلا 100 مگابایت .
?/
Help را نمايش می‌دهد .

چند نکته :

1 . برای اجرای SFC بايد Administrator باشيد .
2 . اگر SFC فايلی را OverWritten تشخيص دهد ، نسخه درست فايل را از دایرکتوری Systemroot%\system32\dllcashe% بازيابی و جایگزین می کند .
این دایرکتوری ، هم مخفی است و هم سیستمی !
3 . اگر شاخه Systemroot%\system32\dllcashe% ايراد دارد و يا غير قابل ‌استفاده است ، از دستورهای sfc /scanonce ، sfc /scannow و یا sfc /scanboot برای ترميم دايركتوری dllcashe استفاده كنید .
4 . برای اجرای این دستور از کادر محاوره ای Run استفاده کنید .

موفق باشید .

farid0485
06-08-2006, 05:06
من كه مي گم ويندوز پت پت كردن همراه با پارتيشن بتدي خفش كنيد.

shahedi
06-08-2006, 12:48
سلام مي شه توضيح بيشتري بدي تا راهنمايي بشي؟ last know ..كار نمي كنه ؟

ali_golden
06-08-2006, 13:03
با تشکر از استادم MB_Danger عزیز
که اومدن به تاپیک من و اعتبار دادن به تاپیک من با پستشون

ehsan-toons
07-08-2006, 18:28
سلام بابا ما رو هم شركت بديد

ali_golden
08-08-2006, 17:47
سلام بابا ما رو هم شركت بديد

دوست عزیز بازی تموم شد .
یا بهتر بگم استاد عزیز MB-Danger عزیز بازی رو تموم کرد

masoud908
08-08-2006, 19:07
به نظر من روش خوبي نيست.همون ويندوز عوض كنيم به كل بهتره

AK1
09-08-2006, 00:38
به نظر من روش خوبي نيست.همون ويندوز عوض كنيم به كل بهتره

مسعود جان باشما موافق نيستم بعضي وقت ها كه يه فايل ناقصه خيلي به كمك آدم مي ياد و از نصب مجدد ويندوز آدم رو راحت مي كنه البته منده به نوع مشكل ;)

masoud908
09-08-2006, 14:05
مسعود جان باشما موافق نيستم بعضي وقت ها كه يه فايل ناقصه خيلي به كمك آدم مي ياد و از نصب مجدد ويندوز آدم رو راحت مي كنه البته منده به نوع مشكل ;)
خوب هر كس نظري داره.من كه به شخصه عوض كردن ويندوز ترجيح ميدم البته نه براي مشكل هاي پيش پا افتاده.ولي هر ماه يكبار اين كار انجام بدي خيلي خوبه.چون من انتي ويروس نصب نميكنم و خوشم نمياد اصلا.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali_golden
09-08-2006, 15:43
خوب هر كس نظري داره.من كه به شخصه عوض كردن ويندوز ترجيح ميدم البته نه براي مشكل هاي پيش پا افتاده.ولي هر ماه يكبار اين كار انجام بدي خيلي خوبه.چون من انتي ويروس نصب نميكنم و خوشم نمياد اصلا.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خدایی نکرده یک روز هم یک ویروسی مثل جیفو گرفتار بشی :ohno:
اون وقت قدر آنتی ویروس رو می فهمی همین الانش هم قول میدم یک سری ویروس روی کامپیوترت موجود باشه
عوض کردن ویندوز ربطی به جلو گیری از ویروس نداره :rolleye:

masoud908
09-08-2006, 17:11
خدایی نکرده یک روز هم یک ویروسی مثل جیفو گرفتار بشی :ohno:
اون وقت قدر آنتی ویروس رو می فهمی همین الانش هم قول میدم یک سری ویروس روی کامپیوترت موجود باشه
عوض کردن ویندوز ربطی به جلو گیری از ویروس نداره :rolleye:
نه عزيز مطمئنم كه ويروس تو كامپوترم نيست،چون من هر 3-4 ماه يكبار نصب ميكنم انتي ويروس چك ميكنم اگر وجود داشت پاك ميكنم .در ضمن من دو تا از درايوام به كل خاليه.هر چي اهنگ و شو و .. داشته باشم تو درايو D هست.به اين دليل هم فقط درايور D پره كه عادت دارم چيزايي كه به نظرم اشغاله رو پاك كنم.مثلا بعضي ها ديدي كه البوم هاي 10 سال پيش هم دارن.ولي من حتي البوم هاي امسال هم اونايي كه ارزش گوش دادن باشه رو ميذارم باشه،بازم بعد مدتي پاك ميشه يا شو هم همينطور و اصلا هم فيلم نميريزم تو PC.
به همين دليل ويروس زياد ندارم.با يك ماه عوض كردن ويندوز اكبند ميشه
خسته شدم از بس تايپ كردم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafar_hoggt
10-08-2006, 00:21
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يك سر به اينجا بزنيد
اينجا به درستي توضيح داده

ali_golden
10-08-2006, 03:53
نه عزيز مطمئنم كه ويروس تو كامپوترم نيست،چون من هر 3-4 ماه يكبار نصب ميكنم انتي ويروس چك ميكنم اگر وجود داشت پاك ميكنم .در ضمن من دو تا از درايوام به كل خاليه.هر چي اهنگ و شو و .. داشته باشم تو درايو D هست.به اين دليل هم فقط درايور D پره كه عادت دارم چيزايي كه به نظرم اشغاله رو پاك كنم.مثلا بعضي ها ديدي كه البوم هاي 10 سال پيش هم دارن.ولي من حتي البوم هاي امسال هم اونايي كه ارزش گوش دادن باشه رو ميذارم باشه،بازم بعد مدتي پاك ميشه يا شو هم همينطور و اصلا هم فيلم نميريزم تو PC.
به همين دليل ويروس زياد ندارم.با يك ماه عوض كردن ويندوز اكبند ميشه
خسته شدم از بس تايپ كردم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر از شما کار خوبی می کنی که نگه نمیداری
ولی من خودم شخصا چون از CD بازی خوشم نمیاد تمام نرم افزارها رو بر روی هاردم نگه داری می کنم و برای محافظت از آنها مجبورم یک آنتی ویروس توپ همیشه رو سیستمم باشه . :happy:
موزیک هم که نگو تقریبا یک آرشیو کامل از قدیمی تا جدید دارم حتی اون هایی که به دردم نمیخوره ولی زیاد اهل فیلم نیستم البته فایل های MP3 , DAT خیلی کم پیش میاد که ویروس بگیرن من بیشتر ناراحتیم رو فایل های EXE هست که خدایی نکرده آسیبی بهشون نرسه . :sad:
در ضمن بابا حالا حونی به این زودی با دو خط تایپ خسته شدی :sad:

ali_golden
10-08-2006, 05:06
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يك سر به اينجا بزنيد
اينجا به درستي توضيح داده
با تشکر مطالب جالبی بود که همین موضوع رو هم شامل می شد . :happy: