PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ برای کارهای طراحی سه بعدی (solidworks-3ds max)

realmz
23-03-2013, 23:13
سلام
بنده یه لپ تاپ acer دارم مشکل پیدا کرده می خوام ردش کنم بره یه لپ تاپ بگیرم

کارم با نرم افزارهای solid-rhino-3dmax-autocad هست
به کارت گرافیک بالا احتیاج دارم
صفحه نمایش هم تا حدودی برام مهمه چون فیلم زیاد میبینم و نمیخوام یه جوری باشه که زاویه دید و ایناش اذیت کنه
نظرم روی lenovo z500 - Intel 3632QM Core i7-GT 635M-8Gb هست ولی هیچ اطلاعاتی درمورد این برند ندارم و ضمناً در مشخصاتش نوشته بود که یک درگاه usb3 داره به نظرتون کم و مشکل ساز نیست؟
نظرتون راجع به asus n56vm -Intel 3610QM Core i7-GT 630M-8Gb-1T چیه؟
acer Aspire V3 -Intel 3610QM-GT 640M-8Gb-750Gb چطور؟
بودجه هم تا 3 میلیون ولی اگه موردی باشه که ارزششو داشته باشه تا 3.5

از همکاریتون صمیمانه ممنونم

realmz
25-03-2013, 20:08
چرا هیچکی منو دوست نداره تو این سایت ؟جوابمو نمیده؟

یه گزینه دیگه که پیدا کردم Sony Vaio E1512KCX هست.فقط یه مشکل داره اونم کارت گرافیکش هست که پایینه.به نظرتون برای 3dmax کم نمیاره؟

Thor God
25-03-2013, 21:05
مدل هایی که خودتون گفتید تقریبا از بهترین انتخاب ها هستن ! تا 3 تومن بهترین و زیباترین و با کیفیت ترین انتخاب لنوو Z500 هست در مورد برند هم باید بگم که تقریبا برند خوب و با کیفیتی هست مخصوصا اینکه Z500 از سری آیدی پد هست که قطعا سیستم و دیزاین عالی داره منظورم هم از کلمه تقریبا این بود که مدل های قدیمی دیزاین پایینی داشتن ولی در حال حاضر پیشرفت چشم گیری کرده گرچه y580 زیاد زیبا نیست ولی خب Z500 آخره دیزاینه
در مورد n56vm که گفتید انتخاب خوبیه ولی یه کم زیادی گرونه ! اگه مدل vz رو پیدا کنید (که نمی کنید ) اون هم خیلی گرونتره و از بودجه شم بالاتره گرچه من قیمت ندارم چون تو بازار هم پیدا نمی شه ! ولی مدل 16 گیگ رم و 4 گیگ گرافیک و c i7 با گارانتی شرکتی 5 و نیم ملیون بود ولی قطعا مدل های پایین ترش قیمت های پایین تری دارن ( اصلا چرا من این رو گفتم ؟! )
در مورد v3 هم که گفتید باز هم می گم که انتخاب خوبیه ولی از نظر دیزاین و طراحی همچنین برند قطعا لنوو از ایسر برتر هست

اون قضیه usb 3 هم فکر نکنم مشکلی داشته باشه حداقل برای من که پیش نیومده هم زمان از دو درگاه یو اس بی 3 استفاده کنم

در ظمن لطفا صبر داشته باشید قظعا هستن بچه هایی که جواب شما رو بدن
سوالی بود بفرمایید

realmz
26-03-2013, 00:50
خیلی ممنون از جواب خوبتون و شرمنده از رفتار طلبکارانه من

نظرتون در مورد سونی چی هست؟فقط پول برند میگیره یا واقعا" ارزشش رو داره؟
شنیدم کیفیت ساخت سونی بهتر از همه برندهاست(البته به جز اپل)
با توجه به اینکه ایسر پردازنده و کارت گرافیک بهتری داره نسبت به لنوو ، به نظر اساتید ارزشش رو داره که کیفیت ساخت رو فدای سیستم قویتر بکنم و ایسر رو بردارم

یه سوال دیگه اینکه کارت گرافیک این مدل سونی قابل ارتقا هست؟

Akom@n
26-03-2013, 08:42

با توجه به اینکه ایسر پردازنده و کارت گرافیک بهتری داره نسبت به لنوو ، به نظر اساتید ارزشش رو داره که کیفیت ساخت رو فدای سیستم قویتر بکنم و ایسر رو بردارم

با توجه به کاربردتون ، گرافیکش اون قدر قوی تر نیست که معیار قرار بدین! منم با توجه به اینکه مشکل بودجه ندارین، z500 رو پیشنهاد میدم
کیفیت ساخت هم تو لپ تاپ های هم رده مقایسه باید بشه دیگه! مقایسه لپ تاپ 2000 دلاری اپل با یه لپ تاپ 800 دلاری که درست نیس :دی
در این صورت بدون شک میگم کیفیت ساخت لنوو از اپل هم بهتره!
اپل و سونی بیشتر تو طراحی قدرت دارن در کنار کیفیت ساخت خوب
البته از صفحه نمایش مطمئن نیستم راضی تون میکنه یا نه! تو این مورد معمولا سونی از بقیه جلوتره، در مورد صفحه نمایش z500 دوستان باید نظر بدن
کارت گرافیک هم تا جایی که من میدونم، نه ، مگر اینکه از گرافیک اکسترنال ساپورت کنه! (جای رایتر و .. )

Thor God
26-03-2013, 15:21

نه کی همچین حرفی زده که فقط پول برند می گیره ؟! درسته که گرون تر از سیستم های دیگه هست ولی توجه کنید که کیفیت ساختش هم بالاتره. کیفیت صفحه نمایش و برگشتی کمتر از مزایا سونی محسوب میشه ولی دقت کن که دیزاین شیک و اسم برند باعث شده که گرون تر از لپ تاپ های دیگه باشه وگرنه تو مقایسه دو تا سیستم با قیمت یکسان بین سونی و ایسوس قطعا ایسوس سیستم قوی تری داره ولی سونی دیزاین قشنگ تری داره
اپل هم مثله سونی با این تفاوت که اپل چون حافظه ssd زیادی داره ( تو خیلی از مدل هاش ) و صفحه با رزولیشن زیادتر از لپ تاپ های دیگه باعث شده که از سایر برند ها خیلی گرون تر باشه البته به این مورد هم توجه کن که شرکت اپل پول سیستم عامل گرون خودش که مک باشه رو هم از خریدار میگیره ! پس نتیجه می گیرم که این دو تا برند الکی گرون نیستن. البته تو ایران قیمت این دو تا برند الکی گرونه ولی تو بازار های جهانی منصفانس
ایسر هم برندی هست که نسبت به امکاناتی که میده ارزون تر در میاد ولی مدل v3 درسته که گرافیک قوی تری داره ولی دیزین خوبی نداره من به شخصه نظرم رو z500 هست ولی با این حال این یه مورد رو خودت باید بررسی کنی که گرافیک قوی تر میخوای یا دیزاین بهتر ! ( با دکر این نکه که مدلی با گرافیک 645 از Z500 هم موجوده که با توجه به بودجه 3 و نیم ملیونی شما مدل خوبی محسوب میشه + vm )

سوال آخر رو من نمی دونم ولی به احتمال زیاد هم غیر ممکن باید باشه

کیفیت ساخت هم تو لپ تاپ های هم رده مقایسه باید بشه دیگه! مقایسه لپ تاپ 2000 دلاری اپل با یه لپ تاپ 800 دلاری که درست نیس :دی
در این صورت بدون شک میگم کیفیت ساخت لنوو از اپل هم بهتره!
اپل و سونی بیشتر تو طراحی قدرت دارن در کنار کیفیت ساخت خوب
البته از صفحه نمایش مطمئن نیستم راضی تون میکنه یا نه! تو این مورد معمولا سونی از بقیه جلوتره، در مورد صفحه نمایش z500 دوستان باید نظر بدن
کارت گرافیک هم تا جایی که من میدونم، نه ، مگر اینکه از گرافیک اکسترنال ساپورت کنه! (جای رایتر و .. )

منظورتون از هم رده یعنی چی ؟! یعنی از نظر سخت افزاری ؟!

در مورد صفحه نمایش هم باید بگم که اگه لنوو صفحه نمایش با رزولیسن سونی ( مثلا 2600 در 1400 ) میزد مطمئن باشید که جلوی سونی کم نمیاورد !!!!!!!

realmz
26-03-2013, 18:39
از عزیزانی که نظر کارشناسی دادن متشکرم
برآیند نظرات روی lenovo z500 هست فقط یک نقطه تردید وجود داره اون هم کیفیت تصویرش هست که از دوستانی که این لپ تاپ رو دارن میخوام که نظر بدن

Akom@n
26-03-2013, 19:05
نه کی همچین حرفی زده که فقط پول برند می گیره ؟! درسته که گرون تر از سیستم های دیگه هست ولی توجه کنید که کیفیت ساختش هم بالاتره. کیفیت صفحه نمایش و برگشتی کمتر از مزایا سونی محسوب میشه ولی دقت کن که دیزاین شیک و اسم برند باعث شده که گرون تر از لپ تاپ های دیگه باشه وگرنه تو مقایسه دو تا سیستم با قیمت یکسان بین سونی و ایسوس قطعا ایسوس سیستم قوی تری داره ولی سونی دیزاین قشنگ تری داره
اپل هم مثله سونی با این تفاوت که اپل چون حافظه ssd زیادی داره ( تو خیلی از مدل هاش ) و صفحه با رزولیشن زیادتر از لپ تاپ های دیگه باعث شده که از سایر برند ها خیلی گرون تر باشه البته به این مورد هم توجه کن که شرکت اپل پول سیستم عامل گرون خودش که مک باشه رو هم از خریدار میگیره ! پس نتیجه می گیرم که این دو تا برند الکی گرون نیستن. البته تو ایران قیمت این دو تا برند الکی گرونه ولی تو بازار های جهانی منصفانس
ایسر هم برندی هست که نسبت به امکاناتی که میده ارزون تر در میاد ولی مدل v3 درسته که گرافیک قوی تری داره ولی دیزین خوبی نداره من به شخصه نظرم رو z500 هست ولی با این حال این یه مورد رو خودت باید بررسی کنی که گرافیک قوی تر میخوای یا دیزاین بهتر ! ( با دکر این نکه که مدلی با گرافیک 645 از Z500 هم موجوده که با توجه به بودجه 3 و نیم ملیونی شما مدل خوبی محسوب میشه + vm )

سوال آخر رو من نمی دونم ولی به احتمال زیاد هم غیر ممکن باید باشه

منظورتون از هم رده یعنی چی ؟! یعنی از نظر سخت افزاری ؟!

در مورد صفحه نمایش هم باید بگم که اگه لنوو صفحه نمایش با رزولیسن سونی ( مثلا 2600 در 1400 ) میزد مطمئن باشید که جلوی سونی کم نمیاورد !!!!!!!

منظورم هم قیمت هستش، لنوو هم تو قیمت های 1500 دلار به بالا لپ تاپ های فوق العاده خوش ساخت و مقاومی داره
بالاخره تو لپ تاپ های ارزون تر یکم از کیفیت زده میشه

موضوع هم همینه دیگه، شرکتا رزلوشن بالا نمیزنن!
اپل و سونی رزلوشن های خوبی میزارن رو لپ تاپ ها،
تو بقیه شرکت ها ایسوس گاها فول میزنه، البته یه لپ تاپ اولترا فول هم ازش دیده بودم