PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب کار نکردن موس

arman.db
19-03-2013, 01:53
با سلام خدمت همه دوستان و تبریک سال جدید...
راستش چند روزی هست که یه مشکل عجیب پیدا کردم و بدجور حالمو گرفته!!

مشکل :
موسم (یو اس بی هست) توی ویندوز شناخته میشه و حرکت میکنه، ولی وقتی روی آیکن ها میرم سلکت (انتخاب) نمیشن و کلیک کردن روشون هیچ فایده ای نداره!!
ولی با صفحه کلید راحت میتونم همه جای کامپیوترم برم (که خیلی سخته!!!)
توی بازی ها هم قشنگ موس کار میکنه و هیچ مشکلی نداره!
این مشکلم به صورت کاملاً اتفاقی پیش اومد!

کاری که من انجام دادم :
اول ویندوز رو عوض کردم - بعد قطعات سخت افزاری داخل کامپیوتر رو کامل با اسپره مخصوص تمیز کردم - ستاپ کلی کامپیوتر رو (توی بوت) دیفالت کردم - با یه موس دیگه هم تست کردم
که توی هیچ کدوم نتیجه ی خاصی نگرفتم!!

چیزی که الان پی بردم :
explorer ویندوز ظاهرأ مشکل داره. چون وقتی کامپوتر اینجوره ،اکسپلورر رو از تو تسک منیجر میبندم ، مشکل حل میشه و راحت میتونم روی تسک منیجر عملیات (با موس) انجام بدم

لطفاً کمکم کنید... بدجور گیر کردم!!! :((((

mohammad_s7201
20-03-2013, 10:11
منم همین مشکل رو دارم ولی تاحالا نتونستم درستش کنم:n03:

arman.db
20-03-2013, 16:54
منم همین مشکل رو دارم ولی تاحالا نتونستم درستش کنم:n03:

اگه مطمئنی دقیق مثل منی، پس میتونه یه نوع بدافزار باشه و باید دنبال راه های دیگه باشیم؟!

mohammad_s7201
20-03-2013, 18:52
اگه مطمئنی دقیق مثل منی، پس میتونه یه نوع بدافزار باشه و باید دنبال راه های دیگه باشیم؟!

من امروز ویندوز عوض کردم. الان که درست شده و مشکلی ندارم

sara_program
20-03-2013, 19:23
شما ویروس تحت shell ویندوز گرفتید. ویروس خیلی قوی نیست. من خودم یک ویروس تحت shell نوشتم که صفحه کلید رو از کار مینداخت و با alt+f4 صفحه کلید به کار میفتاد. اما بطور کلی این ویروسها میتونن به عنوان یه تروجان یا ورم هم عمل کنند. قوی نیستند ولی میتونند مخرب باشند.
این ویروس ها همشون توی task manager قابل رویت هستند. از شایع ترین آنها explorer.exe هستش. که بطور پیش فرض داخل پوشه ویندوز کپی می شه.
شما برنامه security task manager رو از لینک زیر دانلود کنید تا بتونید ویروس رو از داخل task manager حذف کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگر به احتمال 2 درصد باز هم موس کار نکرد چاره ای جز تعویض ویندوز ندارید. شما ویندوز عوض کردید ولی خیلی دیر این کار رو کردید زمانی که ویروس داخل system volum information بقیه درایوهاتون کپی شده. اگر خواستین ویندوز بریزید ابتدا باید سیستمتون رو با آنتی ویروس اسکن کنید بعد ویندوز بریزید.

arman.db
22-03-2013, 19:09
مرسی سارا جان بابت جواب خوب و مفیدت... مشکلم حل شد:n20:

سال نو رو باز تبریک میگم و امیدوارم همگی سال خوبی داشته باشید

zoro77
29-03-2013, 18:48
چی رو باید حذف کنم؟

berellian
11-06-2013, 17:02
سلام

من هم چنین مشکلی دارم

من یک کیبورد دارم که کنار اون یک پد هم داره که کاره موس رو میکنه مثل لپ تاپ که چنین پدی داره که لمسی هست
حالا اصل مطلب اینه که من چند هفتس موسم یک دفعه کلیکش از کار میفته ولی حرکت میکنه حتی کلید های کیبورد هم کار میکنه (با توجه به این که گفتم کیبوردم موس داره حتی موس کیبوردم هم کار نمیکنه) ولی موس نه alt+ctr+del که میزنم task manager میاد خوب میشه (البته چیزی end process نمیکنم)
ویندوزم 7 هست
در بازی هم کاملا خوبه و هیچ ایرادی نداره
1 نکته که هست اگه موسم رو کابلش رو جدا کنم موس کیبوردم کاملا کار میکنه بدون هیچ ایرادی ولی خوب سخته چون لمسی هست
اون کاری که sara گفتند هم اجام دادم و حل نشد

خودمم نفهمیدم چی گفتم
:n08::n02: