PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در Run as administrator

mhimhdi
14-03-2013, 22:22
در ویندوز 8 نمی توانم نرم افزاری یا هر چیز دیگری مانند CMD را از رابط کاربری مترو در حالت Run as administrator اجرا کنم. اما اگر به فولدر هر نرم افزار بروم میتوانم با کلیک راست روی نرم افزار Run as administartor را اجرا کنم. همچنین برای اجرای Run as administartor برای موارد دیگر مانند CMD باید به فولدر System32 بروم و با کلیک راست Run as administior کنم. در واقع با کلیک راست روی Shortcut نمی توانم Run as admin را اجرا کنم. حتما باید به فولدر خود نرم افزار برم و روی آیکون نرم افزار کلیک راست کرده و سپس Run as admin بزنم.

در ضمن اگر در گوشه سمت چپ پایین کلیک راست کنم نمی تونم گزینه ها را اجرا کنم.

مشکل چیه ؟ ویندوزم را تازه 4 روزه نصب کردم.

jafarian
16-03-2013, 16:30
همین مشکل شما رو یکی داخل سایت مایکروسافت مطرح کرده که چند تا روش قرارداده شده بطور مثال :n01:

روش اول

اون اپلکیشن خودتون از صفحه start screen پاک بعد از نوع pin کنید همون اپلکیشن به صفحه start screen بعد از نوع تست کنید

روش دوم

یا که گفته این حالت تست کنید برای اجرای برنامه خودتون در حالت run as admin روی یکی از اپلکیشنهای خودتون بطور مثال همون گزینه cmd کلیک راست گزینه Open file location انتخاب کنید کنید بعد در کادری که برای شما باز میشود روی همین گزینه cmd کلیک راست گزینه Properties انتخاب کنید به سربرگ Compatibility برین اونجا چکمارک گزینه Run this program as an Administrator بزنید تایید اکی کنید بعد از قسمت استارت اسکرین از دوباره پنجره cmd رو تست کنید

روش سوم

که گفته شده این مشکل برمیگرده به گزینه uac ویندوز که شمایکدور ویندوز خودتون logon کنید بعد از نوع وارد ویندوز بشین تست کنید اگر بازم به همون صورت بوت این گزینه uac رو یکبار غیرفعال کنید تایید اکی کنید سیستم ریستارت کنید بعد که بالا اومد از نوع فعال کنید همین گزینه رو باز تایید اکی کنید از نوع تست کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mhimhdi
16-03-2013, 18:56
هر کاری میکنم نمیشه . چند روش دیگه تو اینترنت بود تست کردم نشد که نشد