PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کند شدن بسیار زیاد هارد

siavash084
11-03-2013, 12:18
سلام دوستان
هارد من WD my passport 1Tera هست.
دو روز پیش موقع کپی کند شد و الان بعد از اتصال wd security با تاخیر بالا میاد و بعد از وارد کردن پسورد هارد با کندی زیاد بالا میاد و بعد از بالا اومدن هم اطلاعات با سرعت خیلی خیلی کمی منتفل میشه.
اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید برای حل مشکل. اطلاعات مهمی روی هارد دارم.
ممنون

ata.royalfalcon
11-03-2013, 14:05
سلام دوستان
هارد من WD my passport 1Tera هست.
دو روز پیش موقع کپی کند شد و الان بعد از اتصال wd security با تاخیر بالا میاد و بعد از وارد کردن پسورد هارد با کندی زیاد بالا میاد و بعد از بالا اومدن هم اطلاعات با سرعت خیلی خیلی کمی منتفل میشه.
اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید برای حل مشکل. اطلاعات مهمی روی هارد دارم.
ممنون
سلام .
اول از همه هارد را unlock كنيد و سپس با برنامه HDtune از قسمت health عكس بذاريد تا بهتر بتوان بررسي كرد . ضمناً با توجه به اينكه اطلاعات مهمي داريد اكيداً توصيه ميكنم يه كپي در جاي ديگر نگه داريد .

siavash084
11-03-2013, 21:58
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
11-03-2013, 22:12

اولین قدم بکاپ گرفتن از اطلاعات مهم هست گرچه برنامه hdd regenerator آسیبی به اطلاعات وارد نمیکند اما ریسک نکنید . با برنامه hdd regenerator هارد را تست و اسکن کنید (اول گزینه normal scan را انتخاب کنید و سپس گزینه scan and repair را انتخاب کنید مثل عکس زیر) . دقت کنید که برنامه باید بطور صحیح کرک بشه در غیر اینصورت در برخورد با اولین بدسکتوری کار را متوقف میکند .

siavash084
12-03-2013, 08:45
متاسفانه مشکل حل نشد. وقتی شروع به scan می کنه وسط کار هارد قطع و وصل میشه و برنامه عملاً نمی تونه به کارش ادامه بده و چون سرعت کپی خیلی خیلی کند شده از اطلاعاتم هم نمی تونم backup بگیرم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

ata.royalfalcon
12-03-2013, 18:28
متاسفانه مشکل حل نشد. وقتی شروع به scan می کنه وسط کار هارد قطع و وصل میشه و برنامه عملاً نمی تونه به کارش ادامه بده و چون سرعت کپی خیلی خیلی کند شده از اطلاعاتم هم نمی تونم backup بگیرم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

با توجه به اینکه اطلاعات مهمی دارید من پیشنهاد میدم بفرستید مراکز تخصصی تا اطلاعات را خارج کنند . البته تاکید کنید که به باکس و شکل ظاهری آن آسیبی وارد نکنند که بتونید برای تعویض به گارانتی بفرستید .

mpx1386
24-06-2014, 10:23
با سلام خدمت همه ی دوستان :n13:
واقیعت ما یه هارد 200 اینترنال مکستور دارین ساتا. چند وقتیه به شدت کند شده و تا بالا اومدن ویندوزش که ایکس پی هستش یه 5 دقیقه ای طول می کشه و در کپی کردن فایل ها و نصب بازی و ... بسیار کند شده . خود به خود اینطور شده
هیچ سروصدایی هم نداره :n13:
به نظر شما مشکل از چیه و چطور می شه رفعش کرد؟
پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما:n12:

EXTREME
24-06-2014, 11:27
با سلام خدمت همه ی دوستان :n13:
واقیعت ما یه هارد 200 اینترنال مکستور دارین ساتا. چند وقتیه به شدت کند شده و تا بالا اومدن ویندوزش که ایکس پی هستش یه 5 دقیقه ای طول می کشه و در کپی کردن فایل ها و نصب بازی و ... بسیار کند شده . خود به خود اینطور شده
هیچ سروصدایی هم نداره :n13:
به نظر شما مشکل از چیه و چطور می شه رفعش کرد؟
پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما:n12:

کند شدن یک علتش میتونه از هارد باشه علت های دیگری مثل ویندوز ویروس دمای قطعات و پاور هم میتونه باشه

حالا شما از تب health نرم افزار hd tune عکس بدید

mpx1386
24-06-2014, 18:07
سلام این هم عکس از هارد

EXTREME
25-06-2014, 08:50
سلام این هم عکس از هارد

مواردی که گفتم غیر هارد بررسی کنید اگه درست نشد بگید فعلا هارد مشکلی نداره ولی اگه ارورهای ultra dma زیاد شد بگید

لعنتی
08-11-2015, 22:31
سلام به همه و مخصوصا اکستریم جان عزیز !
من هاردم مشکلی که داره , جدا از اینکه خیلی کند کار میکنه
وقتی یک فیلمی رو باز میکنم خیلی کند پخش میشه ! ( انگار فیلم با یک fps خیلی پایین اجرا میشه )
وقتی موزیک پخش می کنم باز قطع و وصل میشه و کند اجرا میشه !
البته رو اون یکی هاردم که ویندوز روشه مشکلی ندارم .
خواهشا راهنمایی کنید چطوری حلش کنم ؟

EXTREME
08-11-2015, 22:34
سلام یک عکس از تب health نرم افزار hd tune مربوط به هارد مشکل دار بزارید

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

لعنتی
09-11-2015, 10:28
سلام یک عکس از تب health نرم افزار hd tune مربوط به هارد مشکل دار بزارید

سلام و احترام
بفرمایید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
09-11-2015, 14:43
ممکنه هاردتون بدسکتور یا delay sector داشته باشه یک اسکن معمولی با نرم افزار hdd regenerator انجام بدید و نتیجرو بگید

لعنتی
14-11-2015, 16:39
ممکنه هاردتون بدسکتور یا delay sector داشته باشه یک اسکن معمولی با نرم افزار hdd regenerator انجام بدید و نتیجرو بگید

اره کلی بد سکتور داره پیدا کرد
چی کارش کنم ؟

EXTREME
14-11-2015, 23:31
اگر نرم افزاری باشه با همین نرم افزار یا فرمت سطح پایین حل میشه ولی اگر درست نشد بدسکتور سخت افزاری است و باید اطلاعات رو هرچه سریعتر استخراج کنید

لعنتی
19-11-2015, 12:06
اگر نرم افزاری باشه با همین نرم افزار یا فرمت سطح پایین حل میشه ولی اگر درست نشد بدسکتور سخت افزاری است و باید اطلاعات رو هرچه سریعتر استخراج کنید

سلام
متاسفانه باید بگم که هاردم دیگه کلا بالا نمیاد
حتی تو بوت هم شناسایی نمیشه !
با نرم افزار HDD Regenerator اسکن و ریپیر رو زدم
یه چن صد تایی تعمیر کرد و لی تو 25 گیگ می موند دیگه جلوتر نمی رفت
الانم دیگه کلا هارد بالا نمیاد !
فک کنم مشکل سخت افزاری باشه !
بازم اگر راهنمایی هست دریغ نکنید ...
EXTREME
19-11-2015, 16:59
برق هارد رو میزنید موتور هارد که کار میکنه ؟ اگر کار میکنه و تنظیمات بایوس هم مشکای نداره و روی سیستم دیگه همینطوری هست یا به فریم ویر هارد آسیب رسیده و دلیل دیگه تعداد زیاد بدسکتور است که این مشکل رو ایجاد کرده اگر اطلاعات مهم دارید به یک مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید

لعنتی
02-01-2016, 22:18
برق هارد رو میزنید موتور هارد که کار میکنه ؟ اگر کار میکنه و تنظیمات بایوس هم مشکای نداره و روی سیستم دیگه همینطوری هست یا به فریم ویر هارد آسیب رسیده و دلیل دیگه تعداد زیاد بدسکتور است که این مشکل رو ایجاد کرده اگر اطلاعات مهم دارید به یک مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید

اقا من هاردم دقیقا مشکل بدسکتور زیاد داره!
بردم پیش تعمیر کار نتونست درست کنه
بازیایبی اطلاعات هم گفت کلا نمیشه بازیابی کرد
الان چی کار کنم ؟
کجا بفرستم واسه بازیابی ؟
بالای 500 هزارتومن اطلاعات توشه والا.