PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترکیب دو خط اینترنت یا لود بالانسینگ !

isbn
11-03-2013, 02:44
سلام حدود 1 ماهه پیش دوستی امد و یک تست سرعت از ترکیب دو خط ADSL خودش گذاشت و خوب من خیلی پیگیر این موضوع شدم که ببینم چگونه هست
چند روز اول رو کل وقتم رو پای تحقیق درباره این موضوع گذاشتم و آخر به انواع اسکریبت و روتور های مخصوص این کار و حتی دست کاری تو ریجستری خود ویندوز رسیدم ! اولین موردی که تست کردم اسکریپت ها بودن که دو الی 3 اسکریپت یافتم ولی جوابی بهم ندادن در صورتی که همه ازش جواب گرفته بودن !
راه دوم دست کاری در رجیستری ویندوز بود !

System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\\SYSTEM\\CurrentControlSet\\Ser vices\\NetBT\\Parameters]
Value Name: RandomAdapter
Data Type: REG_DWORD (DWORD Value)
Value Data: (0 = disabled, 1 = enabled)

اما هنوزم نمیشه گفت به خوبی جواب داده ! چون که با IDM و تک فایل همچنان از یک مودم استفاده میکنه ولی همینطور که تو عکس میبینید با 4 تا فایل یعنی 16*4 کانکشن داره از کل پهنا باند و دو مودم با هم استفاده میکنه !
گفتم که من اینهمه دنبالش گشتم آخر به یه بهره برداری 50 در صدی رسیدم به بقیه دوستان هم بگم که تست کنن و نظراتشون رو بگن !

روشی که من فعلا ازش جواب گرفتم این بود دو تا دستور اسکریپب هم دارم که واسه این کاره اما جواب نداد اونا هم اگه خواستین میذارم

سرویس ها :

1 مگ آسیاتک ساعات رایگان همین الان هست که سرعت واقعی میده 120-130
1 مگ مخابرات هم 120-130 اکثر اوقات

فردا هم اگه بشه و تلسم نشه یه تست با 4 مگ(آسیاتک) + 1 مگ(مخابرات) میذارم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jjjan
11-03-2013, 09:59
دوست عزیز جوا نمی ده مگه اینگه از سخت افزار استفاده کنی

mohammadi_4u
11-03-2013, 10:03
چرا دوست عزیز جواب میده فیلم اموزشیشم یکی از دوستان تو آشیانه گزاشته بود!چند دقیقه صبر کنید الان اگه بشه براتون آپ کنم

M__M
11-03-2013, 11:49
با bridge هم به تست بگیر

isbn
11-03-2013, 13:28
خوب یه سری از این سخت افزار هارو نام میبرین ؟ چون واقعا واسه من نیاز هست
الان دوباره تست کردم دیگه نشد نمیدونم داستانش چیه که عشقی عمل میکنه

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

isbn
11-03-2013, 13:54
چرا دوست عزیز جواب میده فیلم اموزشیشم یکی از دوستان تو آشیانه گزاشته بود!چند دقیقه صبر کنید الان اگه بشه براتون آپ کنم

روشی که ایشون داده خیلی گنگ هست انگار که یکی براش درست کرده اینم فقط همون شکل کلی رو گفته ! که دیده و الا ریز کاری زیاد داره که به هیچ کدوم اشاره نکرده

behnmah66
11-03-2013, 13:54
سخت افزاری که میگن احتمال زیاد منظورشون Microtic هست چون من تا حالا میدونستم فقط با میکروتیک امکان پذیره

isbn
11-03-2013, 13:58
سخت افزاری که میگن احتمال زیاد منظورشون Microtic هست چون من تا حالا میدونستم فقط با میکروتیک امکان پذیره

از کجاها میشه گیرش آورد و چند قیمت هست ؟

behnmah66
11-03-2013, 14:05
احتمالا تو بازار باشه
از قیمتشم خبری ندارم چون دنبالش نرفتم
حتی سیستم عامل هم داره یعنی به دو نوعه هم سخت افزارش هست هم سیستم عاملش
بیشتر مورد استفاده isp ها هم هست
شما اگه اطلاعات بیشتری بدست آوردی ما را هم خبر کن

mahdimp5
12-03-2013, 10:20
از روترهای دارای قابلیت لود بالاسینگ باید استفاده کنید...حرفه‌ای ترین مارکش Peplink هست که خیلی گرونه...ارزونترینش مال تی پی لینک هست...مدل TL-R480T

فقط محدودیتهایی هم دارند... مثلا وقتی از سرویس‌هایی استفاده می‌کنید که بر اساس آی پی عمل می‌کنند مثل اسکایپ اون وقت عملا فقط از یکی از لینکها استفاده میشه نه مجموع هر دو لینک... من خیلی دنبالش بودم تا تو ویدیو کنفرانس ازش استفاده کنم...ولی به خاطر همین محدودیت‌هاش بیخیالش شدم.

regularuser
13-03-2013, 19:11
از نرم افزار Connectify Dispatch استفاده کن. میتونی از سایت (سافت نود هشت دات آی آر) دانلود کنی.
MULTIPLE CONNECTIONS, MAXIMUM SPEED!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Connectify Dispatch is easy-to-use Windows software that lets you combine multiple Wi-Fi, 3G or 4G, and Ethernet connections into one super-fast connection. Try Dispatch along with our software router, Connectify Hotspot PRO, absolutely risk-free!

isbn
14-03-2013, 00:56
از روترهای دارای قابلیت لود بالاسینگ باید استفاده کنید...حرفه‌ای ترین مارکش Peplink هست که خیلی گرونه...ارزونترینش مال تی پی لینک هست...مدل TL-R480T

فقط محدودیتهایی هم دارند... مثلا وقتی از سرویس‌هایی استفاده می‌کنید که بر اساس آی پی عمل می‌کنند مثل اسکایپ اون وقت عملا فقط از یکی از لینکها استفاده میشه نه مجموع هر دو لینک... من خیلی دنبالش بودم تا تو ویدیو کنفرانس ازش استفاده کنم...ولی به خاطر همین محدودیت‌هاش بیخیالش شدم.

قیمتش چیزی حدود 450-550 هست مدل TP ولی حالا آیا واقعا اون کاری که من میخوام رو انجام میده ؟ یعنی دو خط اینترنت پر سرعت من رو ترکیب میکنه که حتی توی باز کردن صفحات و دانلود تک فایل ها از دو تا خطم استفاده کنه !؟ یا نه اینم عشقی کار میکنه؟
بعد کار کردن باهاشون چجوری آسان هست یا باید از شبکه بدونیم و دستکاری و..... باید بکنیم یا نه مثل مودم که راحت وصل میکنیم و کارمون رو انجام میدیم ؟

منظور از این خط هم اگه بهم بگین ممنون میشم
مجهز به 1 پورت WAN و 1 پورت LAN, و 3 پورت متغیر WAN/LAN

بر فرض من الان گرفتم خروجی لن مودم هارو باید بزنم کجای این روتور ؟ به lan ها ؟ یا wan ها

بعد یه خروجی دیگه هم داره به اسم کنسول ! اون چیه ؟ خروجیش مثل پورت DVI کارت گرافیک به مانیتور بود !

isbn
14-03-2013, 01:33
جالبه که سرویسای من ساعت 1 شب به بعد با هم دوست میشن و لود بالانس انجام میشه ! :n02::n13:
البته اینجا آسیاتک قاط زده ! شبانه رو همون روزانه بسته امشب ! در صورتی که 1 مگ هست الان داره 4 مگ میده اون ورم مخابرات داره 1 مگ بهم میده ترکیبشون شده 530-560 KB/s :n13: