PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جستجو در دیتابیس بر اساس چند فیلد

samane71
10-03-2013, 22:25
پرو
ره من به زبان php است. من میخوام جستجو بر اساس 4 تا فیلد از جدول های دیتابیسم انجام بشه ( که select رو نوشتم و تو شرط مشکل دارم ) یعنی کاربر هر کودوم از مقادیر رو وارد کرد جستجو بر اساس اون انجام بشه .
اگه تکست باکس نام و نام خانوادگی خالی نبود با نام و نام خانوادگی جستجو کنه ... اگه تکست باکس نام و نام وخانوادگی و موضوع خالی نبودن با این دوتا و الی آخر ... یعنی هر کودوم که خالی نبودن تو جستجو شرکت داده بشن و هر کودوم خالی بودن شرکت داده نشن تو جستجو.لطفا کمک کنید.:n28::n28::n28:

neopersia
11-03-2013, 12:45
ساده ترین راه اینه که در php مقادیر رو چک کنید و کوئری رو بر اساس ورودی کاربر ایجاد کنید.
اگر حتماً اصرار داشته باشید در دیتابیس چک بشه باید براش stored procedure بنویسید که یه کم پیچیده تر میشه.
یه راه دیگه هم استفاده از like هست که در صورت خالی بودن ورودی کاربر همه رکوردها رو برای اون شرط انتخاب میکنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

samane71
11-03-2013, 13:45
این کد که فقط بر اساس یک فیل انجام میشه

iKode
12-03-2013, 14:58
شما کافیه بجای Select * بجای اون ستاره اسم فیلدهات و بنویسی دیگه فقط فیلد های که نوشتی در جدول.... پیدا میکنه و میاره

neopersia
12-03-2013, 18:56
این کد که فقط بر اساس یک فیل انجام میشه
خوب باقی فیلد ها رو خودتون بهش اضافه کنید!

shotok
29-04-2013, 21:21
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
بنده در تاپیک زیر مثالی گذاشته بودم که با استفاده از یک SP این کار رو انجام می دادم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کدی برای نمایش فاکتورهاست که مسئله جست و جوتون رو ان شاالله مرتفع میکنه. (راجع به پارامترهای optional تحقیق کنید).
موفق باشید.