PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای ایجاد آتلیه خانگی (در فضای 6 متری)

tanhae1
08-03-2013, 00:11
سلام

بنده برای ایجاد آتلیه ای در خانه از اساتید و دوستان محترم راهنمایی می خواهم امیدوارم که با کمک شما بتوانم آتلیه مناسب راه اندازی کنم.

سوال من این هست که در فضای 6 متری با ارتفاع 2 متری چه نوع ست نورپردازی بگیرم ؟
یعنی مثلا آیا ست 160 ژول برایم مناسب هست ؟ و اگه خوبه مرا در خرید آن راهنمایی کنید مثلا از کجا بخرم (در تهران) و از کدام مارک ؟

همچنین برای پرده کروماکی هم راهنمایی کنید که از کجا می توانم بخرم ؟ ( 2 در 2 متری)

تشکر از همه دوستان

Amateِur
08-03-2013, 17:00
سلام

بنده برای ایجاد آتلیه ای در خانه از اساتید و دوستان محترم راهنمایی می خواهم امیدوارم که با کمک شما بتوانم آتلیه مناسب راه اندازی کنم.

سوال من این هست که در فضای 6 متری با ارتفاع 2 متری چه نوع ست نورپردازی بگیرم ؟
یعنی مثلا آیا ست 160 ژول برایم مناسب هست ؟ و اگه خوبه مرا در خرید آن راهنمایی کنید مثلا از کجا بخرم (در تهران) و از کدام مارک ؟

همچنین برای پرده کروماکی هم راهنمایی کنید که از کجا می توانم بخرم ؟ ( 2 در 2 متری)

تشکر از همه دوستان

ببينيد دوست عزيز
اگر مي خواهيد يكي از اتاق هاي خانه را تبديل به استديو اي كوچك كنيد و از اعضاي خانه و فاميل و دوستان عكاسي كنيد و بابتش هم پولي نگيريد كه هيچ. اما اگه به طور حرفه اي مي خواهيد عكاسي كنيد نكات زيادي وجود داره.
اول اينكه اتاق 6 متري با حداكثر طول 2 تا 3 متر براي پرتره مناسب نيست. دليل اين امر اين است كه لنز مناسب براي پرتره تله ميباشت و از 135 م م به بالا مناسب است.بهترين خروجي پرتره با لنز تله مُيسر است و نياز به حداقل 6 متر طول اتاق دارد. لنز هايه ديگري كه براي پرتره مناسبند اما به هيچ وجه خروجيشون رو نميشه با لنز هاي تله مقايسه كرد، لنز 50 م م كه براي پرتره تمام قد با فاصله مناسب حداقل به 3 متر طول اتاق نياز دارد. لنز هاي ديگه اي هم هستند همچون 85م م كه خوب فاصله بيشتري نياز دارند.
اين از فضاي مورد نياز.
فلاش 160 براي اتاق 6 متري زياد هم هست. محل مناسب لوازم آتليه هم خيابان باب همايون (پاساژ ايران پگاه) و ناصر خسرو هر دو واقع در ميدان امام خميني هست.
پرده هم همونجا گير مياد. اما رنگش بهتره سفيد و مشكي بگيريد اما اگه يكي مي خوايد بنظرم سفيد مناسب تره. (مخصوصا براي پرتره كلوز آپ و فاصله نزديك سفيد خوبه)

tanhae1
08-03-2013, 19:30
ببخشید عزیز

چه مارکی بهتره که بخرم و ست 160 ژول برای چه فضایی جوابگو هست (منظورم اینه که حداکثر تا چند متر رو تحت پوشش قرار می ده؟)