PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد انتخاب 3dmax یا مایا (لطفا نظر بدید چون نیاز دارم)

saeedrasooly
06-03-2013, 00:43
سلام به اساتید
من دانشجو رشته کامپیوترم :n26:حالا استاد گفته برای درستون باید یه کارتون یا انیمیشن با موضوع تاریخی درست
کنید و البته صدا گذاری هم کنید و اولویت نمره هم با 3 بعدی از جمله 3dmax و مایا است
پروژه رو هم بعد عید میخوادش فوقش یا اردیبهشت دیگه ؟ :n14:

حالا توروخدا راهنماییم کنید بنظرتون کدوم رو سریعتر یاد میگیرم که باهاش یه انیمیشن فوقش 20 ثانیه درست کنم

من با هیچکدوم از نرم افزار ها هم کارنکردم در این بازه زمانی نظر شما با کدومه ؟ البته خودم میدونم نمیتونم خیلی خیلی
حرفه ای شم ولی مجبور م از ابجکت ها و فایل های اماده هم استفاده کنم پس بیشتر بودن فایل اماده تو نت رو بی زحمت در نظر بگیرید

خیلی خیلی ممنونم :n28::n28::n28:

amint1990
06-03-2013, 07:06
سلام
شما اگه هدفتون انیمیشن سازی هست باید مایا رو انتخاب کنید ، از بابت آبجکت نگران نباشید تو نت زیاد هست.

smspersia
06-03-2013, 09:09
دو ماه

چون تری دی بلد نیستی ، هیچکدومو یاد نمی گیری ؟؟!!!

saeedrasooly
06-03-2013, 09:34
سلام
شما اگه هدفتون انیمیشن سازی هست باید مایا رو انتخاب کنید ، از بابت آبجکت نگران نباشید تو نت زیاد هست.

پس نظر شما مایا هستش به نظرتون کدوم اموزش رو خریداری کنم ؟؟

یه چیزه کامل باشه از پایه مقدماتی تا پیشرفته و فارسی باشه ؟؟ هزینه اش هر چی باشه من خریداریش میکنم

فقط لطفا لینک بزارید چون دیرم شده ممنون :n28:

saeedrasooly
06-03-2013, 09:35
دو ماه

چون تری دی بلد نیستی ، هیچکدومو یاد نمی گیری ؟؟!!!

من متوجه نشدم یعنی فعلا گیج شدم بنظرتون میتونم یه انیمیشن سه بعدی 20 ثانیه تا اونموقع یاد بگیرم
یعنی میگید یاد نمیگیرم ؟

smspersia
06-03-2013, 09:42
من متوجه نشدم یعنی فعلا گیج شدم بنظرتون میتونم یه انیمیشن سه بعدی 20 ثانیه تا اونموقع یاد بگیرم
یعنی میگید یاد نمیگیرم ؟

استادت از شما چی می خواد تا بچه ها بتون با تو جه به وقت کمی که داری کمک کنند

saeedrasooly
06-03-2013, 09:53
استادت از شما چی می خواد تا بچه ها بتون با تو جه به وقت کمی که داری کمک کنند

سلام

ممنون از جواب سریع تون

استاد ما یه انیمیشن در مورد تاریخ یا .... میخواد و گفته فرقی نداره در مورد چی باشه ؟
نظر خودم در مورد ارش کمانگیر که بعد پی مودن یه مقدار راه مثلا تو مسیر (حالا گل و گیاه و و... ) سعی میکنم از ابجکت استفاده کنم
ولی شخص خود ارش با کمانش و اون چجوری پرتاب تیر خیلی خیلی منو درگیر خودش کرده

در کل انیمیشنش فکر نکنم 35 ثانیه دربیاد ! حالا نظر شما چیه ؟ ایا شدنی است
خیلی ممنون

smspersia
06-03-2013, 10:11
هر چیزی شدنیه

کاری که می خوای انجام بدی خیلی سخته - مدلینگ می خوای، تکسچر می خوای ، رینگ می خوای ،انیمیشن می خوای ، رندر و کامپوزیتم می خوای - یعنی می خوای تو دو ماه اینا رو همه یاد بگیری ؟؟
خیلی ها هستند 3 -4 سال دارن تری دی کار می کنند ولی هنوز یکی دو تا از اینها بیشتر بلد نیستند حداقل یاد گیری هر کدوم از اینها در نرم افزار مایا 2 - 3 ماه تمرین می خواد -

پیشنهاد : اگه می خوای حتما انیمیشن تحویل استادت بدی تو دوماه - کاراکتر انسان نباید داشته باشه (داستانتو باید تغییر بدی)

از طرف من اینو به استادت بگو : اخه تو ایران کی انیمیشن ساخته که ما باید بسازیم ؟؟:n02::n02:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در کل یادگیری مکس نسبت به مایا راحتره (تو ایران کارشم از مایا بیشتر پیدا میشه)
اموزشهی همین سایتو بهت پیشنهاد می کنم

موفق باشی

saeedrasooly
06-03-2013, 10:55
هر چیزی شدنیه

کاری که می خوای انجام بدی خیلی سخته - مدلینگ می خوای، تکسچر می خوای ، رینگ می خوای ،انیمیشن می خوای ، رندر و کامپوزیتم می خوای - یعنی می خوای تو دو ماه اینا رو همه یاد بگیری ؟؟

هـــــــــــــــا این که گفتی یعنی چه ؟!؟!؟!؟!؟!؟ :n04::n04::n04:

به نظر شما چه موضوعی انتخاب کنم /پس از شبیه سازی انسان در بیام
برم طرف محیط ، حیوان ، ...... چه برم اخه ؟ :n28:

تو این دو ماه به نظرشما چی تحویل بدم که نمره بالایی بگیرم با این استاد سریش
استاد اومده یه پروژه نشون داده و بهش هم بیست داده آخر هم گفت این پروژه رو به قیمت 1 تومن شخص فروخته به صدا و سیما!!!

آخر چی کنم 3d max یا مایا ؟

N O V A L I S
06-03-2013, 23:40
میشه آدرس این تاپیکو به استادتون بدین؟! واقعا دلم می خواد بدونم پیش خودش چی فکر کرده!

hes25
07-03-2013, 12:08
سلام دوست عزیز خوبی

ببین این شدنی نیست اگر که خودت بخوای درست کنی! باید یکی رو پیدا کنی که بهش طرح بدی اون سریع برات بزنه

من الان سال پنجمم هست که دارم مایا کار می کنم تازه امسال دارم طرح یه داستان چند دقیقه ای رو می نوسیم که انیمیت کنم!!(یعنی تازه دارم راه می افتم)

یعنی اینکه اگه می دونستی داری تو چه اقیانوس عمیقی می افتی اینقدر دست و پا نمی زدی که زود یاد بگیری ... قلبت از جا کنده میشه(من خودم اوایل که فهمیدم این حالتی بودم!)

شما الان با این وقت کم باید اسلاید شو درست کنی مثلا همونی که گفتی توی... نت بگرد عکساشو پیدا کن یه آهنگ حماسی هم روش بزار قشنگ میشه!

بازم میگم الکی آموزش نخر من خودم شاید 500 گیگ آموزش تو هاردم دارم اما الان تازه داره دلم بزرگ میشه که بعد 5 سال یواش یواش برم سراغ انیمیت!

امیدوارم نامیدت نکرده باشم لااقل برو پیش یکی که بلد هست خودت نمی تونی از درس و مشق می افتی راست میگم

با آرزوی موفقیت برای شما

saeedrasooly
07-03-2013, 16:11
تشکر از شما دوستان بخاطر راهنماییتون

ولی مشکل اینه که استاد !! ازم ون گزارش هفتگی میخواد !!!!!!!!!!!!(انگار درس کارآفرینی و پروژه است)

majid322
07-03-2013, 16:24
30 ثانیه !!!!!!! واقعا این استادتون چی پیشه خودش فکر کرده ؟ امکان نداره یه همچین چیزی شما هم وقتت رو تلف نکن.

اگه بخوای میتونی بدی به یه نفر برات انجام بده..هزینشم تقریبا بالا در میاد..اما اگه برات مهمه که دیگه حرفی نیست.

GOLDFINCH
11-03-2013, 23:32
نا امید نشو پسرم .:33: من چند نفر رو می شناسم که خیلی خِنگن:n04: اما توی 1 ماه با آموزش های مولتی مدیا و تمرین های مکرر،تونستن مایا رو یادبگیرند و انیمیشن قابل قبول بسازند.:n20:

mohsen_33
15-03-2013, 20:17
اگه حالا به هر حال خواستی یاد بگیری برو مکس رو یاد بگیر چون محیطش ساده تر هستش و زودتر یادمگیری نسبت به مایا آموزشش هم که فراوونه

7alma
29-03-2013, 01:45
اینکه بگیم کدوم بهتره و یا کدوم آسونتره اشتباه
تمام نرم افزارهای سه بعدی ساز مانند یه قلم هستند در دست هنرمندان (در حال حاضر دنیا هنرمندان را میشناسه نه ابزار هنرمند را)
اینکه بگیم یه کار بزرگ مانند Wall-E را با یه نرم افزار ساختند یه حرف خنده داریه
مهم نیست که شما با چه نرم افزاری کار میکنید مهم کیفیت کاری هست
مثلا من با مکس کار میکنم (یه واقیتی که 100 درصد هنرمندان سه بعدی با این نرم افزار کار میکنند )
ولی برای برخی از کارها از c4d کمک میگیرم نه این که نشه توی مکس انجام بدم نه ولی c4d اون کارو سریتر و بهتر انجام میده

پس پیشنهاد من اینه که اول حوزه کاری خود را مشخص کنید (مثلا مدلسازی . انیمیشن . جلوه ویژه و ....)
وسپس بر مبنای کارتون یه نرم افزار سه بعدی انتخاب کنید
امیدوارم توانسته باشم منظورمو برسونم