PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [درخواست راهنمایی] نحوه تنظیمات مربوط به اسپیکر 6 تیکه nic 6628

Sain
05-03-2013, 14:59
با سلام
اسپیکر nic 6628 رو خریدم و طبق دفترچه راهنما سیمها رو پشت کیس اسپیکر وصل کردم
1- آیا این اسپیکر 5.1 کاناله محسوب میشه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکی از بلندگوها جفتی هست(بلندگوی بالایی در تصویر بالا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
توی دفترچه بهش گفته center speaker که من هم پشت کیس طبق دفترچه درست وصلش کردم
2- همه بلندگوها صدا دارند فقط اون دو قلو که سنتر هست صدا نداره چرا؟

3- کابل اسپیکر مادر به پشت مادربرد کامپیوتر زدم (توی وسطی که رنگ سبز هست) البته اسپیکره دو فیشه بود که به "تبدیل 2 به 1" وصل میشد و اون سر تبدیل که تک فیشه میشد رو به رنگ سبز صدای مادربرد وصل کردم درسته؟

4- کارت صدای مجزا به مادربرد وصل نکردم آیا نیازی هست که کارت صدا براش بخرم؟ اگر نیازه چه کارتی پیشنهاد می کنید که همه بلندگوها رو ساپورت کنه

ویندوز من سون هست و همه جور کدیک صوتی تصویری و پلیر روی ویندوز نصب هست

5- این اسپیکره بنظرتون مارک خوبی اصلاً هست؟
ممنون

mr_rayan
05-03-2013, 15:07
سلام
1-بله
2-بستگی به کارت صدای شما و همینطور تنظیمات بلندگو و از همه مهتر سورس صداتون هست
3-بله
4-بله شما باید کارت صدای 5.1 کانال تهیه کنید.من در این مورد تخصصی ندارم که چه برندی مناسب تره.بهتره تو قسمت سخت افزار کامپیوتر سوال کنید.
5-تجربه ای ندارم ولی احتمالا برند چینی هستش.برندهای چینی هم بگیر نگیر داره.

Sain
05-03-2013, 15:16
ممنون از جواب سریع و خوبتون.
اون بلندگوی سنتر که صدا نداره رو دادم تعمیرکار تست کرد گفت سالمه و مشکل نداره.
روی اسپیکر کلید 3d هست که اگه خاموش باشه فقط بلندگوی "جلو سمت راست" و "جلو سمت چپ" می خونه و وقتی 3d روشن باشه همگی بجز اون سنتره می خونند.
من شنیدم توی بعضی اسپیکرهای چند تیکه ، یکی از بلندگوها فقط واسه افکت یا جاهای خاصی شروع بکار می کنه .
6- آیا ممکنه خاموش بودن بلندگوی سنتر به این خاطر باشه؟ )همون مبحث سورس آهنگ که دوستمون اشاره کردند)
مثلاً لینک زیر رو ببینید در مورد آهنگهای 5.1 هست . هنوز تست نکردم ببینم آیا با پخش این آهنگها ، اسپیکر سنتر هم روشن میشه یا نه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
7- یا اینکه بخاطر اینکه کارت صدای حرفه ای یا مجزا روی مادربرد نیست اون بلندگوی سنتر خاموشه.
اگر به این دلیل باشه که حتماً کارت صدا می خرم ولی ممنون میشم سایر دوستان هم راهنمایی کنند.

ممنون

mr_rayan
06-03-2013, 02:51
خواهش میکنم.
خب یه مورد به سورس صدا بر میگرده و یه مورد هم خروجی کارت صدای شما.با صحبتهایی که شما فرمودی مشخصه که خروجی صدای کامپیوتر شما استریو هستش.