PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سینوس پایلونیدال

bijandarbari
04-03-2013, 11:06
سلام

من سینوس پایلونیدال داشتم.
یه بار جراحی کردم و بعد 2 سال عود کرد.
دوباره جراحی کردم و الان نزدیک 2.5 بدون مشکل میگذره.
الان چند روزه بغل جای بخیه یه ذره ورم کرده و وقتی فشارش میدم درد میگیره.
ممکنه دوباره سینوس عود کرده باشه؟؟
اگه سینوس باشه میشه با جراحی کاملا سرپایی برداشتش؟؟
ترشحی نداره و هیچ زخمی هم ایجاد نشده . فقط یه مقدار به اندازه یه مربع 1 سانت در 1 سانت ورم کرده و وقتی فشارش میدم درد میگیره.

SNOW PATROL
04-03-2013, 11:13
اگه درد داره احتمالش هست دوباره عود کرده باشه
مگه عمل قبلیتون باز نبوده که دوباره عود کرده ؟؟

tapatalk

matin-n
04-03-2013, 11:20
سلام ؛ منم پارسال این مشکل رو داشتم . تنها راه اینکه از شر این سینوس خلاص بشی ، اینه که یه جراحی درست و حسابی انجام بدی . سرپایی انجام بدی دوباره احتمال عود داره . البته الانم فک کنم دوباره عود کرده .
پیشنهاد میکنم به یه جراح حرفه ای مراجعه کن که اون بخش رو کامل برداره (مثلا اندازه یه سیب کوچیک ممکنه برداره !) اینطوری احتمال عود به 0 میرسه ...
البته مطمئن شو این درد گرفتن ها بخاطر کورک و دمل و اینا نباشه .

SNOW PATROL
04-03-2013, 11:23
سلام ؛ منم پارسال این مشکل رو داشتم . تنها راه اینکه از شر این سینوس خلاص بشی ، اینه که یه جراحی درست و حسابی انجام بدی . سرپایی انجام بدی دوباره احتمال عود داره . البته الانم فک کنم دوباره عود کرده .
پیشنهاد میکنم به یه جراح حرفه ای مراجعه کن که اون بخش رو کامل برداره (مثلا اندازه یه سیب کوچیک ممکنه برداره !) اینطوری احتمال عود به 0 میرسه ...

تایید میشه البته من عملی که کردم سیبش یکم بزرگ بود !!
و٤ تا گاز استریل توش جا میشد !!
البته اگه بخواید عمل باز انجام بدی باید توان تحمل درد فاجعه بار رو هم داشته باشید

tapatalk

matin-n
04-03-2013, 11:27
در حین عمل که خیالت راحت ، فقط 2 تا آمپول بی حسی اولش درد داره ، بعد از عمل باز هم زیاد اذیت کننده نیست . مصیبت اصلی بعد از عمله !
وقتی دکتر میخواد اون گاز استریل ها رو بکشه از جای عمل همه اجدادت رو ممکنه یاد کنی !! چون خیلی درد داره !

حدود 3 ماه بعد هم کاملا پر میشه و هر روز هم خوبه پانسمان عوض بشه .

ضمنا هر هفته حتما با تیغ از کسی بخواه که موهای اون اطراف رو بزنه برات که مشکلی دوباره پیش نیاد .

Hamid Reza
04-03-2013, 18:35
منم دو سال پیش عمل کردم
عمل باز بود و سه چهار تا گاز استریل میرفت توش . کلا بهترین عمل واسه این بیماری عمل باز هست
بعد از چهار ماه هم کلا پر شد جای عمل . فقط هفته های اولش سخته بعدش دیگه عادی میشه

در مورد ورم هم پیش یه دکتر برو و نشون بده . البته مال من از وقتی عمل کردم تا همین الان یه مقداری ورم داره ولی اینکه مال شما یه دفعه ورم کرده ممکنه عود کرده باشه .

کلا بیماری چرت و مزخرفی هست ولی اگه اون گوشت فاسد رو یه دور کامل بردارن دیگه عود نمیکنه .

bijandarbari
04-03-2013, 18:48
سلام

ممنون.
برای من رو دفعه دوم یک پزشک کاردرست و با تجربه عمل کرد.کسی که غده های سرطانی رو برمیداره و دیگه عود نمیکنه.
ولی بعد عمل زخم رو بست.
خودش گفت که خیلی بافت برداشته و حدود 6 تا بخیه خورده بود.

دفعه اول هم زخم بسته بود.
هر هفته یکبار که نه ولی هر ماه یه بار یا دوبار محل رو تیغ میزنم.

میشه بگین فرق دمل وکورک با سینوس چیه؟
در مورد سینوس حتما باید کانال روی سطح پوست برای تخلیه ترشح باز شده باشه؟

اعصابم خورده.

SNOW PATROL
04-03-2013, 20:27
سلام

ممنون.
برای من رو دفعه دوم یک پزشک کاردرست و با تجربه عمل کرد.کسی که غده های سرطانی رو برمیداره و دیگه عود نمیکنه.
ولی بعد عمل زخم رو بست.
خودش گفت که خیلی بافت برداشته و حدود 6 تا بخیه خورده بود.

دفعه اول هم زخم بسته بود.
هر هفته یکبار که نه ولی هر ماه یه بار یا دوبار محل رو تیغ میزنم.

میشه بگین فرق دمل وکورک با سینوس چیه؟
در مورد سینوس حتما باید کانال روی سطح پوست برای تخلیه ترشح باز شده باشه؟

اعصابم خورده.

تا جایی که من اطلاع دارم وقتی ترشح ایجاد میشه یعنی سینوس شما هم اگه خواستی عمل کنی حتما بگو عمل باز میخوام
یکم دردسرش زیاده اما دیگه خیالت راهته
یه پیشنهاد اگه نرفتی خدمت بزار تو خدمت عمل کن ٤٠ روز مرخصی داره بعلاوه عمل رایگان !!

tapatalk

bijandarbari
04-03-2013, 21:21
من دارم درس میخونم.
الان هم زمان حساسی هستش و می خوام واحد هام رو پاس کنم تا بتونم برا ارشد بخونم.اصلا فکر عمل رو هم نمیکنم.

نوبت پزشک عمومی گرفتم. برام دعا کنید سینوس نباشه.

bijandarbari
07-03-2013, 12:45
سلام

رفتم پیش پزشک عمومی.
گفت که سینوس نیست و یک دونه چرکی هستش و انتی بیوتیک داد.
بازم محض اطمینان پیش دکتر دیگه هم میرم.

matin-n
07-03-2013, 22:03
سلام

رفتم پیش پزشک عمومی.
گفت که سینوس نیست و یک دونه چرکی هستش و انتی بیوتیک داد.
بازم محض اطمینان پیش دکتر دیگه هم میرم.

سلام ، بله گفتم میتونه از چرک و دمل و اینا باشه.
یه محلولی هست ، مخصوص جوش و دمل الان اسمش یادم نیست از اون بزن روش حله ;)

bijandarbari
07-03-2013, 23:34
سلام ، بله گفتم میتونه از چرک و دمل و اینا باشه.
یه محلولی هست ، مخصوص جوش و دمل الان اسمش یادم نیست از اون بزن روش حله :wink:

سلام
فکر کنم منظورتون اریترومایسین باشه!!!

فعلا که سفالکسین + آمپول جنتامایسین مصرف می کنم.

Saeed System
11-03-2013, 00:42
منم داداشم 2 ماه پیش عمل کرد با بی حسی نخائی...خلاصه 1 روزم بستری بود بیمارستان ...بعد عملشم هر روز پانسمانشو عو ضمیکردیم می بردمش با ماشین درمانگاه..کلی پدرش در اومد و درد میکشید...

باز دوباره دیروز عود کرده :n30: خلاصه بردیمش پیش یکی از بهترین جراحهای تهران گفتش باید عمل بشه عود کرده.....خلاصه بیماری بدیه با اون همه پانسمان عوض کردن و اون همه تمیز کردن اون همه ضد عفونی کردن و اون همه درمانگاه بردن..بازم عود کرد...

آدم اعصابش خورد میشه از این بیماری

SNOW PATROL
11-03-2013, 10:54
واقعا جز بدترین بیماری ها از نظر سختی و درد هست
از شدت درد همیشه موقع تعویض پانسمان با خودم خودکار میبردم میزاشتم دهنم یعنی دکتر بهم گفته بود

tapatalk

bijandarbari
12-03-2013, 08:52
مشکل اصلی این بیماری اینه که احتمال عود کردنش همیشه وجود داره.
البته برا من رو هر دو بار بسته عمل کردن.یعنی بعد عمل بخیه زدن.به خاطر همین تقریبا دردی نداشتم.
الانم تو چند تا مقاله خوندم که احتمال عود کردن با روی جراحی قدیمی زخم باز تقریبا برابر یا بیشتر از روش بسته است.
یعنی در حال حاضر با توجه به روش های جدیدی که مطرح شده استفاده از روش زخم باز توجیهی نداره.

منم فعلا دارم دارو مصرف می کنم. ولی حس میکنم این یکی هم سینوس هستش.( دکتر چیز دیگه ای گفته )

GiggleClub
15-03-2013, 17:01
منم پارسال عمل باز کردم اینو.
همونطورکه دوستان گفتند فقط مشکلات بعد عمله که اعصاب خورد کنه. مخصوصا روز بعد از عمل که باید گازاستریلارو برای بار اول خودت بیاری بیرون. که من البته بعد از ۲ساعت تلاش دیدم نمیتونم و رفتم دکتر که با خشونت تمام همشو کند که واقعا جزو بدترین روزای زندگیمه اون روز :n02:

اینو میخواستم بگم که دکتر بهم پیشنهاد داد بجای گازاستریل که هر بار باید میکرد توش یه باند دیگه بود که خیلی چیز عالی ای بود. متاسفانه اسمش و اینا یادم نیست. قیمت بالا بود خیلی یادمه.
مزایاش اینا بود:
راحت میرفت تو
بعد از ۲روز باید میاوردی بیرون که بیرون آوردنش بسیییییییار راحت بود.کافی بود تو حموم فقط دولا شی :n02: خودش میپرید بیرون!
اصلا نمی چسبید به گوشت داخل
گوشت داخلو تازه نگه می داشت همیشه و خشک و کهنه نمی کرد.
و بعد از تنها ۱ماه کامل پر شد. توضیح اینکه من فوق العاده بزرگ بود (۲تا تخم مرغ میرفت تو) و آبسه شده بود.

Nariman619
09-04-2013, 15:28
دوستان من هم دو , سه سالی میشه این عمل رو انجام دادم ( به صورت باز ).بعد 3 ماه پانسمان و درد و این گرفتاری ها خوب شد.اما یک هفته نشد که جاش باز شد و خونریزی کرد و پیش دکتر رفتم و گفت چیزی نیست و پانسمان رو ادامه بده.همیشه همین رو میگفت.تا الان هم که دارم تایپ میکنم همینطوری هست و همیشه خوب میشه و بعد یک مدت دوباره...! واقعا خسته شدم دیگه.به نطرتون مشکل چیه؟ از طرفی هم دوباره نمیتونم عمل کنم چون کنکوری هستم و کلی دغدغه دارم.دوستان ممنون میشم نظر بدین :n12:

master0
11-04-2013, 20:38
سلام دوست عزیز
دوست عزیز از راه دور نمیشه قطعی گفت چیه چون دو تا احتمال وجود داره. ممکنه چیزی که می بینید همون سینوس باشه که عود کرده که این بستگی داره به عمل قبلی تون که چقدر کامل تمام شده
و حالت دوم این میتونه باشه که جای عمل تون در اثر فشار و غیره دوباره باز شده ....

اگه علائم رو بیشتر بگید میشه جواب قطعی تری داد. ترشح داره ؟ روی پشت تون رو از بقیه کمک بگیرین ببینن که چیز های مثل جوش و تو رفته وجود داره (سوراخ کوچیک)
اگه علائم بالا رو نداره احتمالا همون حالت دومه که عرض شد .
موفق باشید .

bijandarbari
12-04-2013, 00:43
سلام

ترشحش چه رنگیه؟
بهتره پیش یه جراع عمومی دیگه برین.