PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارورcmos

absineh
04-03-2013, 10:10
سيستمي دارم كه كارت گرافيك ورم مشكل داشت تعويض كردم ولي وقتي روشن ميكنم اروf1دارم كه عنوان ميكند كه ساعت وتاريخ را ست كنيد انجام دادم تا وقتي كه كابل برق وصل هست مشكلي ندارد وقتي كابل برق راازپاورجداميكني ودوباره وصل ميشه بازهم ارورcmos دارم ضمنا باطري مين را عوض كردم لطفا راهنمايي كنيد چكاركنم .

EXTREME
04-03-2013, 10:32
سيستمي دارم كه كارت گرافيك ورم مشكل داشت تعويض كردم ولي وقتي روشن ميكنم اروf1دارم كه عنوان ميكند كه ساعت وتاريخ را ست كنيد انجام دادم تا وقتي كه كابل برق وصل هست مشكلي ندارد وقتي كابل برق راازپاورجداميكني ودوباره وصل ميشه بازهم ارورcmos دارم ضمنا باطري مين را عوض كردم لطفا راهنمايي كنيد چكاركنم .

باتری مین رو ولتاژ گیری کنید

بایوس مین شما بعد از قطع برق خالی میشه که دائم این پیغام رو میده بعد از ست کردن تاریخ در بایوس

علت بعدی خالی شدن بایوس ضعیف بودن پاور است

absineh
04-03-2013, 10:39
مهردادجان سلام گرم ازجنوب خدمت استادم عرض كنم كه بايوس را آپديت كردم ويندوز عوض كردم پاورسيستم atxبيست پين كه برق 12ولت سي پي يو از بيست پين تامين ميشه وپاور را تست كردم با ولتي متر وhw monitor همه ولتاژ خوبه اما 12 ولت را 13.67نمايش ميده به نظرشما مشكل از پاورسيستم ميباشد اين هم مشخصات سيستم متشكرم .
asus p4vp-mx
cpu socket 478 2ghz
graphic agp 256
power atx 20 pin
ram ddr 1g

absineh
04-03-2013, 10:46
استاد ولتاژ باطري مين 1.6 ولت ميباشد وپاور معمولي 24 پين وقتي تبديل به 20 پين ميشه سيستم روشن نميشه .

EXTREME
04-03-2013, 13:47
استاد ولتاژ باطري مين 1.6 ولت ميباشد وپاور معمولي 24 پين وقتي تبديل به 20 پين ميشه سيستم روشن نميشه .

ولتاژ باتری مین خیلی پایینه ولتاژ باتری مین نباید از 2.5 یا 2.6 که حداقل است کمتر باشه برین یک باتری نو تهیه کنید

mayssam660
07-03-2013, 20:50
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.منتها وقتی که یه بار کارت گرافیکم رو در اوردم دوباره زدم و همزمان یه دی وی بی هم به مین اضافه کردم با این مشکل مواجه شدم.میشه بگین چطوذ ساعت رو ست کنم؟

mostafa_360
07-03-2013, 21:22
دوست عزیز ابتدا یک باتری جدید برای مادر برد خود تهیه کنید سپس به قسمت setup مادر برد خود رفته و تنظیماتش را به حالت default برگردانید.