PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عوارض مصرف قرص ترامادول

hp722
02-03-2013, 21:20
از دوستان کسی این قرص رو مصرف کرده؟از عوارضش اطلاعی دارید؟

Saeed Dz
03-03-2013, 11:53
عوارضش خیلی زیاده و مهمترینش هم اعتیاد هست به نظرم. ضمن اینکه این قرص حالت سرخوشی ایجاد نمیکنه بلکه باعث میشه گیج و منگ بشید و توصیه میکنم شدیدن از مصرفش خودداری کنید.

hp722
03-03-2013, 12:12
عوارضش خیلی زیاده و مهمترینش هم اعتیاد هست به نظرم. ضمن اینکه این قرص حالت سرخوشی ایجاد نمیکنه بلکه باعث میشه گیج و منگ بشید و توصیه میکنم شدیدن از مصرفش خودداری کنید.

ولی اولش شاید نیم ساعت سرخوشی میاره ولی بعدش وحشتناکه.فشار آدم به شدت میاد پایین و سفید میشه صورت آدم و عین جنازه میشه آدم و بدجور بی حال.خیلی قرص بدیه.دوستانی دارم که مصرف میکنن و شدیدا و اکیدا توصیه میکنم کسی این قرص رو مصرف نکنه که اعتیاد آورم هست

Drug Man
03-03-2013, 12:36

تشنج-اعتیاد-تهوع-افسردگی بلند مدت
توصیه میشه به هیچ .جه مصرف نکنین

Atghia
03-03-2013, 13:48
استفاده همزمان ترامادول با داروهای مهار کننده مونوآمینواکسیداز ومهارکننده انتخابی گیرنده های سروتونین مانندفلوکستین منجر به عوارض جانبی شدیدی از جمله تشنجمی شود. این دارو در صورتیکه باالکل، داروهای بیهوشی، مواد مخدر، داروهای آرام بخش یا خواب آور استفاده شود خطر ایست تنفسی را به شدت افزایش می دهد.

مصرف طولانی مدت ترامادول منجر به اعتیاد به آن شده و درمانی کاملامشابه با درمان سوء مصرف مواد مخدری چون تریاک، کراک و هروئین دارد!

S0R3N4
04-03-2013, 08:00
ای جانم...ای جانم....

یادش به خیر چه صبح ها رو با این قرص شب کردیم و چه شب ها رو با این قرص صبح !! :n02::n02:

دوست خوبم...
سر خوشی بعد از چند بار مصرف به همراه داره!!
در اوایل مصرف شدیدا گیچ و منگ میکنه!!!
از چی بگم؟؟؟
من شاید یه تاپیک بتونم در مورد عارضه ی این دارو بزنم ....
از بدترین عوارضش اعتیاد شدید بعد از 5-7 روز مصرف مداوم هست...(هم فیزیکی هم روانی)

خود من ابتدا به خاطر شکستگی شدید کشک زانوم ازش استفاده میکردم تو سال 5م که دانشجو بودم!!
(ایکاش میمردم و نمیکردم :n02: )

بعد از مدتی زجر تونستم بالاخره این دارو رو کنار بذارم...
اما این اعتیاد روانیش بود که کلا از سرم بیرون نمیرفت!!
معمولا روزای شلوغ بیمارستان رو با این قرص سر میکردم و به جرات میگم اندازه ی 8 نفر آدم ویزیت میکردم و وقت میذاشتم!! :n09: اما بدون این قرص.......؟؟؟؟
بعد از مدتی هم بدنم به این دارو مقاوم شد(زیاد طول نمیکشه :n09: بدنت مقاوم بشه به نارکوتیک ها) که کلا باید دوز بالایی مصرف میکردم!!خودم حالیم نبود اون روزا...ولی الان که فکر میکنم............:n27:

بگذریم...
تا اینکه دوز بالای این دارو تشنج های شدید رو به همراه داشت(شمردید تا الان عارضه هاشو؟من دارم همراه تجربه ی شخصیم برات توضیح میدم تا بهتر درک کنی) !!
در حدی که کلا برای مدتی درس خوندن و کار کردن من رو مختل کرد!!!
مجبور شدم در کنار داروهایی نظیر فنوباربیتال و آنتی نارکوتیک قدرتمندی چون متادون به کارم ادامه بدم و هنور هنوزه دارم این دارو ها رو مصرف میکنم!! :n27: (عوارض جبران ناپذیری که به همراه داشت برام همون اعتیاد شدید روانی بود)
کلا ترک ترامادول بسیار بسیار سخته!
نیاز به یک ایراده ی قوی در کنار یک فرد متخصص هست !!
قطع خود سرانه ی داروها هم میتونه تشنج های شدید و غیر قابل بازگشتی رو به همراه داشته باشه!

درسته خود من مخالف 100 درصد این دارو نیستم در موارد زیادی از دوز پایین تا بالای این قرص رو تجویز میکنم (نه فقط به عنوان یک مسکن بلکه در مصارف خیلی وسیع تر-که با مخالفت خیلی از همکارام همراه بود اما بعد از مدتی خیلی هاشون هم متقاعد شدن در مورد این دارو).......... اما به عنوان یک دوست که همه ی اینهارو تجربه کرده چند سال نه به عنوان یک پزشک بهت بگم که استفاده ی خودسرانه ی این دارو مثل افتادن در یک باتلاقه که اگه کسی نباشه نجاتت بده(یک اراده ی قوی و یک فرد متخصص) مطمئن باش بعد از مدتی به داخل این باتلاق فرو میری و مجبور به مصرف خیلی چیزای دیگه میشه بعد از مدتی!

از شایعه ترین عوارض این دارو : اعتیاد شدید روانی و فیزیکی - تشنج - یبوست - تضعیف CNS - افت یا افزایش فشار خون و................

توضیحات کامل تر رو دوستان عزیزم در اختیارت گذاشتن...

Beta
04-03-2013, 23:57
من همین الانشم مصرف دارم و از هیچ نظری مشکلی ندارم !:n01:

Drug Man
05-03-2013, 00:06
من همین الانشم مصرف دارم و از هیچ نظری مشکلی ندارم !:n01:

برای درمان چه بیماری مصرف میکنین؟

Beta
05-03-2013, 00:09
برای درمان چه بیماری مصرف میکنین؟
خدا رو شکر بیمار نیستم !
ولی همینجوری مصرف دارم ( نعشگیش):n02:

S0R3N4
06-03-2013, 14:30
خب هیچکسی اوایل مصرف جز لذت هیچ مشکل خاصی سراغش نمیاد...
تا دیر نشده به خودت بیا....
ترکش آسون نیست رفیق...

Beta
06-03-2013, 21:35
ترکش هم خیلی آسونه و بار ها ترک کردم و هیچ مشکلی پیش نیومده !

A M ! N
06-03-2013, 22:06
احساس میکنم تاپیک بی جهت بازه.. گفتنی ها در مورد موضوع تاپیک گفته شده و بحث به حاشیه رفته