PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : واریکوسل ؟

matin-n
02-03-2013, 20:19
با سلام و خسته نباشید.

چند سالی هست که من بیضه هام تقارن ندارن و بیضه راست اکثر اوقات میاد جلو و بیضه چپ میره عقبتر . در حالت کلی هم ممکنه گاهی کاملا مساوی باشن ولی بیشتر مواقع همونطوری هست که گفتم. یه ذره ای بیضه چپ پایین تر هست و راست بالا تر (جلوتر شاید)

1- این مشکل واریکوسل هست؟
2-از کجا می تونم مطمئن بشم؟
3-درمان قطعی اون عمل جراحیه؟
4- به پیوند پوست و اینا هم نیازه بعد عمل؟
5-عملش فوری باید انجام بشه یا نه ؟

پ.ن: من چاق هم هستم . میتونه بخاطر چاقی باشه ؟ - ضمنا گاهی خیلی کم پایین بیضه چپ درد خیلی کمی میگیره (حس میکنم وقتی خون میخواد رد بشه درد مختصر می گیره)

5ajad
02-03-2013, 20:31
منم اینطوریم ولی برعکسش...یعنی بیضه راست پایین تره! نمیدونم شاید یکم هم بزرگتر باشه!:eh:
اصلا هم روم نمیشه به کسی بگم!:n27:
(مال من درد نمیکنه:دی)
در ضمن داداشم هم داشت عمل کرد! شده بود 7 سانتی متر یکیش:دی
خطرناکه؟:n14:

hp722
02-03-2013, 21:05
من با یه دکتر متخصص صحبت کردم در این مورد

اولا اینکه واریکوسل هیچ ارتباطی به استمناء نداره.واریکوسل وریدهای خونی هست که 90درصد مربوط به بیضه ی چپ میشه که همراه با درد هست که ممکنه این درد به پای چپ یا به سمت بالای بدن باشه.بیشتر عمل هاش سرپایی هست.این چیزهایی هم که شما دوستان گفتید فکر نمیکنم اصلا ربطی به واریکوسل داشته باشه

برای راحتی خیال پیش دکتر متخصص برید و آزمایش اسپرم هم بدید بد نیست چون واریکوسل تنها مشکلی که داره برای بچه دار شدن هست

matin-n
02-03-2013, 21:32
تشکر از پست های خوبتون ، ... (دکمه تشکر انجمن نیستش چرا ؟ :D)

بچه ها این میتونه بیماری دیگه ای باشه ؟
منظورم چیزایی هست که تو پست اول گفتم ..

دوستان دیگه نظری دارن؟

hp722
02-03-2013, 21:47
تشکر از پست های خوبتون ، ... (دکمه تشکر انجمن نیستش چرا ؟ :D)

بچه ها این میتونه بیماری دیگه ای باشه ؟
منظورم چیزایی هست که تو پست اول گفتم ..

دوستان دیگه نظری دارن؟

بنده ام یه زمانی خیلی حساسیت نشون میدادم ولی اون متخصص گفت انقدر حساس نباش

دوست عزیز شما خودت هم با لمس کردن بیضه ها میتونی ببینی اندازه هستن یا نه؟مشکلات بیضه بیشتر در رابطه ی با درد کردنشون هست و یا اندازه نبودن با همدیگه

تو پست قبلی هم عرض کردم برای آسودگی خیال پیش یه متخصص برید.خجالت نداره.اون متخصص شما رو معاینه و بررسی میکنه و بعد از آزمایش(که حتما آزمایش اسپرم بهتون میده) جواب رو بهتون میگه

GAME-GTR
05-03-2013, 01:54
سلام من واریس و فتق دارم و درک میکنم. اگر آتروفی نداری یعنی بیضه ها آویرون نیستن، با وجود واریس هم مشکلی نیست. یه سری رگ توی بیضه هستن که در بعضی از مردان دچار ورم میشن یا واریسی میشن. این سه حالت خفیف و متوسط و شدید داره. خفیف اکثر اوقات علائم خاصی نداره و فقط با سونوگرافی تشخیص داده میشه. متوسط درد داره و مثل مال من ممکنه آتروفی هم داشته باشه. شدید هم که درمانش جراحیه.
اما دلیلش فشار اومدن به وریدهای بیضه هست. که چاقی و پر خوری هم دلیلشه. زور زدن و استفاده از غذاهای پرچربی هم هست.
در کل اونقدر خطرناک نیست اما باید حتما آزمایش اسپرم انجام بشه. اگر تعداد اسپرمها از تعداد عادی کمتر شده بود باید جراحی بشه.