ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در نیامدن موی صورت - ریش - کمکم کنید خواهشا

H.Hamidi
01-03-2013, 12:16
سلام دوستان - وقت همگی بخیر
میخواستم در مورد بلوغ دیررس و تاخیر در روئیدن موی صورت( ریش) کمک بگیرم.
راستـش من حدود 22 سالمه ،که نداشتن مو روی صورتم منو بشدت نگران کرده و مدتهاست که از این موضوع رنج می برم( بخصوص از چند سال پیش که وارد دانشگاه شدم !) این نگرانیم روز به روز بیشتر میشه .چون سنم دیگه داره واسه اینکار زیاد میشه... البته یه چیزایی در مورد فولیکول مو شنیدم که اگه موی ظریف و نازک روی صورت باشه نشون میده که امید به در آوردن ریش هست و فقط یه عامل محرک میخواد که پیشرفت کنه و موی ضخیم در بیاد... صورت منم دقیقا همینجوریه ...

چیکار کنم که این موهای ظریف که در بیشتر نقاط صورتم هست و البته خیلی به سختی مشاهده میشه ، ضخیم بشه و ریشم کامل و ضخیم در بیاد ؟؟؟ آیا دارویی ، کرمی ، مکملی چیزی هست که استفاده کنم ؟؟؟
ضمنا همه ی اعضای خانوادم مثل بابام عموهام دایی هام و برادرام ریش کامل دارن و در سن 16 - 15 سالگی ریش داشتن و قضیه ارثی نیست !
نمیدونم چرا من اینجوریم! استخون بندیم هم خیلی ضعیفه و لاغرم !
ضمنا حدود 10 ماه پیش به پزشک فوق تخصص غدد هم مراجعه کردم.ایشون گفتند تو لازم نیست کاری بکنی و خودش درست میشه ! حالا کی قراره درست بشه معلوم نیست . خدا می دونه ...
خیلی نگرانم. قیافم شبیه بچه دبیرستانی هاست!

دوستام پیشنهادهای مختلفی واسه مشکلم بهم کردند :
هفته ای دوبار شست وشوی صورت با شامپوی ضد شوره- ماساژ صورت با روغن اکالیپتوس - خوردن زرده تخم مرغ – خوردن بادام‌زمینی – استفاده از جوشانده شلتوک برنج – استفاده از کرم ناندرلون (نیم درصد) – استفاده از ژل آلوئه ورا-استفاده از محلول ماینوکسیدیل( پنج درصد) – استفاده از کرم تستوسترون( نیم درصد )- استفاده از لوسیون گیاهی تقویت موی سینره. که مورد آخر بیشتر سفارش شده !
بعضی از موارد بالا بیشترکمک به رویش "مجدد" مو میکنه و بعضی ها هم موقتیه و بعد از قطع مصرف همون موها می ریزه ! مثل ماینوکسیدیل.البته من فقط از دوستام شنیدم اینو....

در نهایت حقیقـتش من خودم به پیدا کردن ریـشه این کار معتقدم واز عوارض احتمالی داروهای شیمیایی می ترسم !
دیگه مووووندم چیکار کنم بخداااا ؟؟؟ خواهشا هر کی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه . ممنون از همگی