PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بهم ریختن تصویر 8500 بعد از اتصال مولتی متر

morteza5921
01-03-2013, 00:58
سلام دوستان یه گرافیک 8500 داشتم تا الان داشت کار میکرد و از روی کنجکاوی گرفتم مولتی مترو بجونش افتادم و خواستم که ولتاژ ماسفت هارو اندازه گیری کنم اما از شانس من مولتی متر رو روی قسمت آمپر گذاشته بودم و حواسم نبود اولین ماسفت که انتهای کارت قرار داشت رو زدم و دیدم جرقه زد نوک مولتی متر و رفتم سراغ ماسفت بعدی که در جلوی کارت قرار داشت تا زدم تصویر بهم ریخت و سیستم رو خاموش کردم و بعد فهمیدم مولتی متر رو آمپر بوده ، و دوباره سیستم رو روشن کردم ولی همچنان تصویر خرابه ، یه دونه دیگه جفت این گرافیک داشتم که اون تصویر نمیداد از روی اون ماسفت هایی که اونجوری شد عوض کردم اما مشکل همچنان پا برجاست و کل برد گرافیک رو چک کردم اثری از سوختگی و قطعی نبود به نظر شما کجای کارت مشکل پیدا میکنه تو این اتصالی ها؟ ممنون میشم کمکم کنید راه بندازمش آخه خیلی زورم اومد واسه یه ندانم کاری خراب شد

EXTREME
01-03-2013, 01:05
سلام دوستان یه گرافیک 8500 داشتم تا الان داشت کار میکرد و از روی کنجکاوی گرفتم مولتی مترو بجونش افتادم و خواستم که ولتاژ ماسفت هارو اندازه گیری کنم اما از شانس من مولتی متر رو روی قسمت آمپر گذاشته بودم و حواسم نبود اولین ماسفت که انتهای کارت قرار داشت رو زدم و دیدم جرقه زد نوک مولتی متر و رفتم سراغ ماسفت بعدی که در جلوی کارت قرار داشت تا زدم تصویر بهم ریخت و سیستم رو خاموش کردم و بعد فهمیدم مولتی متر رو آمپر بوده ، و دوباره سیستم رو روشن کردم ولی همچنان تصویر خرابه ، یه دونه دیگه جفت این گرافیک داشتم که اون تصویر نمیداد از روی اون ماسفت هایی که اونجوری شد عوض کردم اما مشکل همچنان پا برجاست و کل برد گرافیک رو چک کردم اثری از سوختگی و قطعی نبود به نظر شما کجای کارت مشکل پیدا میکنه تو این اتصالی ها؟ ممنون میشم کمکم کنید راه بندازمش آخه خیلی زورم اومد واسه یه ندانم کاری خراب شد

ممکنه یکی از قسمت های برد اتصالی کرده باشه و یک قطعه smd روی برد سوخته باشه
از سلامت ماسفت ها هم حتما باید مطمئن بشین
هیچ وقت در حالتی که گرافیک روشنه تست مولتی متر انجام ندین و اگر میخواین رو تست ولتاژ تست کنید باید حواستون باشه که پایه ها به هم اتصال نکنن چون در جا قطعتتون میسوزه

morteza5921
01-03-2013, 01:28
ممنون دوست عزیز ولی اگه smd سوخته باشه چجوری باید اونو پیدا کرد بین این همه ؟ به نظر شما از این اتصالی که پیش اومد و تصویر بهم ریخت میتونه از smd های کدونم قسمت باشه؟ و کدوم smd ها وظیفه تصویر رو دارن که ممکنه با سوختنشون گرافیک تصویرش قاطی کنه؟به نظر شما این مشکل ممکنه حل نشه یا جزئیه و حل شدنیه ؟

EXTREME
01-03-2013, 10:37
ممنون دوست عزیز ولی اگه smd سوخته باشه چجوری باید اونو پیدا کرد بین این همه ؟ به نظر شما از این اتصالی که پیش اومد و تصویر بهم ریخت میتونه از smd های کدونم قسمت باشه؟ و کدوم smd ها وظیفه تصویر رو دارن که ممکنه با سوختنشون گرافیک تصویرش قاطی کنه؟به نظر شما این مشکل ممکنه حل نشه یا جزئیه و حل شدنیه ؟

از روی شکل ظاهریشون و تغییر رنگشون میشه فهمید و تست بازر
ممکنه ارتباط بین gpu و چیپ های رم هم قطع شده باشه باید چیپ های رم رو در حرارت گک حرارت بدین و gpu هم حرارت بدین درست نشد برین ریوال

morteza5921
01-03-2013, 13:42
ممنون دوست عزیز واقعا از شما تشکر میکنم
برای تست بازر اگر بوق زد باید تعویض بشه smd ?

EXTREME
01-03-2013, 17:50
ممنون دوست عزیز واقعا از شما تشکر میکنم
برای تست بازر اگر بوق زد باید تعویض بشه smd ?

مقاومت های فیوزی و اکثرشون باید بوق بزنه

morteza5921
02-03-2013, 02:24
دوست عزیز گرافیک رو درست کردم و گفتم اینجا بگم که شما هم استفاده کنی البته شما که نیازی به اینا نداری
مشکل با عوض کردن آی سی های کنترلر (14 پایه ) رفع شد چون یک دونه از این گرافیک داشتم گفتم آی سی هارو عوض کنم که مشکل رفع شد
باز هم ممنونم واسه فعالیت همیشگی و کمک رسانی عالیتون