PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با فن سی پی یو و دمای بالا

azorbet
28-02-2013, 13:39
سلام. من به تازگی سیستم رو ارتقا دادم چند روز پیش هنکام کار ناگهان سیستم خاموش شد. بعد از بررسی و تست دیدم که هنگامی که پردازنده با حداکثر توان کار می کنه دما خیلی بالا میره. سعی کردم سرعت فن رو زیاد کنم به این صورت که Minimusm CPU Fan Speed = 85% و Cpu Smart Fan Target= 45 باشه که تاثیری نداشت. همش در حد 1600 دور در دقیقه کار میکنه. بایوس رو هم آپدیت کردم ولی تاثیری نداشت. مادربردم MSI-Z77-G43 هست و پردازنده 2500k با فن استوک. دما رو با نرم افزار خود مادربرد (Click Bios II) چک میکنم. در ضمن الان توربو بوست رو خاموش کردم تا مشکلی پیش نیاد. ولی با این حال بعد از چند ثانیه لود 100 درصد سی پی یو دما خیلی راحت به 80 میرسه و من دیگه تست رو ادامه نمیدم.

اسکرین شات از آپشن ها بایوس. البته مال خودم نیست ولی مشابه هست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TREASURES
28-02-2013, 14:56
سلام دوست عزیز
پردازنده شما با فن استوک جوابگو نیست باید به فکر کولر بهتر باشی (حداقل کولری مثل BUFFALO)

EXTREME
28-02-2013, 15:31
سلام. من به تازگی سیستم رو ارتقا دادم چند روز پیش هنکام کار ناگهان سیستم خاموش شد. بعد از بررسی و تست دیدم که هنگامی که پردازنده با حداکثر توان کار می کنه دما خیلی بالا میره. سعی کردم سرعت فن رو زیاد کنم به این صورت که Minimusm CPU Fan Speed = 85% و Cpu Smart Fan Target= 45 باشه که تاثیری نداشت. همش در حد 1600 دور در دقیقه کار میکنه. بایوس رو هم آپدیت کردم ولی تاثیری نداشت. مادربردم MSI-Z77-G43 هست و پردازنده 2500k با فن استوک. دما رو با نرم افزار خود مادربرد (Click Bios II) چک میکنم. در ضمن الان توربو بوست رو خاموش کردم تا مشکلی پیش نیاد. ولی با این حال بعد از چند ثانیه لود 100 درصد سی پی یو دما خیلی راحت به 80 میرسه و من دیگه تست رو ادامه نمیدم.

اسکرین شات از آپشن ها بایوس. البته مال خودم نیست ولی مشابه هست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من فکر کنم شما خمیر خوب به سی پی یو نزنید یک خمیر خوب به سی پی یو بزنید

اگه خمیر خوب به سی پی یو زده باشین و تهویه کیس و دمای ممحیط هم خوب باشه در حالت بدون اورکلاک فن استوک میتونه خنکش کنه

azorbet
28-02-2013, 16:08
خمیرش 1500 تومنیه! ولی آخه چرا دور فنش زیاد نمیشه؟

EXTREME
28-02-2013, 16:11
خمیرش 1500 تومنیه! ولی آخه چرا دور فنش زیاد نمیشه؟

خمیر 1500 تومنی به درد نمیخوره

این سی پی یو داغه باید یک خمیر خوب مثل tx3 یا tx4 یا zp بهش بزنی

اونی که 25% است رو بیشتر کنید

دور فن استوک های جدید نسبت به قبلی ها کمتر شده

azorbet
28-02-2013, 16:19
اسکرین شات مال خودم نیست. آخرین مقدارش 85ه فکر کنم که الان ست کردم. ولی انگار نه انگار...
باشه پس میرم تو کار خمیر. اگه نشد خنک کننده.
ممنون بابت راهنمایهاتون