PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیامدن ویندوز !!

Mana5
28-02-2013, 02:18
سلام دوستان
من دیروز یکی از درایو های هاردم رو که ویندوز هم روش نبود پاک کردم و به دو درایو کوچکتر تقسیم کردم ولی بعد از اون ویندوز ایکس پی بالا نمیاد!
یعنی کامپیوتر رو که روشن می کنم به مرحله بوت شدن ویندوز که میرسه هیچ اتفاقی نمیفته
البته با سی دی هایرن و گزینه boot ntldr می تونم وارد ویندوز بشم ولی بدون سی دی هایرن و در واقع از طریق بوت با هارد ویندور بالا نمیاد.
باید چیکار کنم؟فایل خاصی باید روی درایو ویندوز نصب یا ویرایش بشه؟

jafarian
28-02-2013, 15:48
شما با ویندوز xp بصورت بوت بالا بیاین بعد برین به قسمت Repair اون زیر چند تا گزینه دارد Enter=Continue R=Repair F3=Quit شما R رو بزنید بعد لیست ویندوزها رو میاره اونجا شماره‌ ویندوز رو تایپ کن مثلا 1 بعد پسورد Administrator رو ازت می‌خواد اگه پسورد نداره که یه اینتر بزن بعد دستورات پایین برتیب وارد اینترکنید برای هرکدوم جدا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد که دستور exit زدین سیدی ویندوز در بیارین سیستم ریستارت از نوع تست کنید

نکته: در دستور بالا بجای دو تا X شما باید اسم اون درایوی که سیدی ویندوز داخل اون قراردادین با اون بوت شدین وارد کنید:n01:

Mana5
28-02-2013, 17:50
شما با ویندوز xp بصورت بوت بالا بیاین بعد برین به قسمت Repair اون زیر چند تا گزینه دارد Enter=Continue R=Repair F3=Quit شما R رو بزنید بعد لیست ویندوزها رو میاره اونجا شماره‌ ویندوز رو تایپ کن مثلا 1 بعد پسورد Administrator رو ازت می‌خواد اگه پسورد نداره که یه اینتر بزن بعد دستورات پایین برتیب وارد اینترکنید برای هرکدوم جدا

بعد که دستور exit زدین سیدی ویندوز در بیارین سیستم ریستارت از نوع تست کنید

نکته: در دستور بالا بجای دو تا X شما باید اسم اون درایوی که سیدی ویندوز داخل اون قراردادین با اون بوت شدین وارد کنید:n01:

با تشکر
از کجا بفهمم ویندوز من شماره 1 هست یا 2 ؟ چون من دو تا ویندوز رو کامپیوتر دارم یکی 7 و یکی ایکس پی
نرم افزاری هست که این کار رو انجام بده و نیازی نباشه خودمون دستی این دستورات رو وارد کنیم؟
در cd hiren نیست همچین نرم افزارایی؟

ضمنا برای بوت نشدن ویندوز 7 و 8 هم بی زحمت میگید راه حلش چجوریه؟ممنون میشم

jafarian
01-03-2013, 16:35
با تشکر
از کجا بفهمم ویندوز من شماره 1 هست یا 2 ؟ چون من دو تا ویندوز رو کامپیوتر دارم یکی 7 و یکی ایکس پی
نرم افزاری هست که این کار رو انجام بده و نیازی نباشه خودمون دستی این دستورات رو وارد کنیم؟
در cd hiren نیست همچین نرم افزارایی؟

ضمنا برای بوت نشدن ویندوز 7 و 8 هم بی زحمت میگید راه حلش چجوریه؟ممنون میشم

برای اون مثالی که من زدم شکل پایین ببینید متوجه میشین ویندوز xp من بطور مثال در درایو c هست چون شماره 1 هم مربوط به ویندوز xp میشود که روی درایو اول نصب هست من شماره 1 که مربوط به ویندوز xp میشود وارد کردم بعدم که اینتر میزنید خیلی ساده برای اون دو تا ویندوز دیگه هم در انجمنها مربوط به خودش باید سئوالتون مطرح کنید.

Mana5
02-03-2013, 10:53
برای اون مثالی که من زدم شکل پایین ببینید متوجه میشین ویندوز xp من بطور مثال در درایو c هست چون شماره 1 هم مربوط به ویندوز xp میشود که روی درایو اول نصب هست من شماره 1 که مربوط به ویندوز xp میشود وارد کردم بعدم که اینتر میزنید خیلی ساده برای اون دو تا ویندوز دیگه هم در انجمنها مربوط به خودش باید سئوالتون مطرح کنید.

اون کدهایی که وارد می کنیم در درایو سی ذخیره میشن دیگه؟
منظورم اینه که یعنی نمیشه از محیط داس یا مثلا از طریق mini windows xp وارد درایو سی بشیم و اون کدها یا فایل ها رو در آدرس مربوطه درایو سی وارد کنیم تا بوت ویندوز درست بشه؟
چون فکر کنم اطلاعاتش در یک فایل نت پد ذخیره میشن و همینطور چند فایل dll

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا فقط همین راهی که شما گفتید عملی هست؟

vahid5530
02-03-2013, 12:45
اگه از توی بوت اینکار رو بکنی ویندوزت بالا نمی آد.