PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا" کمک کنید ...... بهترین لپ تاپ زیر 3 تومان .....

sparda3000
28-02-2013, 00:05
دوستان سلام

چند وقتیه دارم واسه خرید لپ تاپ تحقیق میکنم. هر چی بیشتر تحقیق میکنم بیشتر گیج میشم!!! :n28:

قیمت که می خوام زیر 3 میلیون باشه!

cpu در حد core i5 کافیه. فقط ترجیح میدم iny bridge باشه
4GB واسه RAM هم خوبه. بیشتر هم شد طوری نیست!
گرافیک هم geforce GT 630 به بالا باشه!
صفحه کلید هم دارای num pad باشه.

Asus سرس K این جور که تحقیق کردم مشکل داره.
یه جا خوندم که lenovo جدیدا" سری Z خیلی خرابی داره.
یه ایسر 5741 داشتم که کلافم کرد. چند ماهی می بردمش گارانتی واسه تعمیر. آخر سر هم دزدیدنش! :n03:
لپ تاپ پیشنهادی تا جای ممکن کمترین آمار خرابی را داشته باشه.

چیزایی که خودم تا به حال در موردشون تحقیق کردم اینا بوده:

ASUS K55VD : این جور که میگن زیاد قفل میکنه.
َASUS K56CM: زیاد توی اینترنت نتونستم در موردش اطلاعات کسب کنم!!!!!! نمیدونم چرا تو هیج سایتی review نزاشتن واسش! (اگه اطلاعاتی دارید کمک کنید)
Levovo Z580
Lenovo Z500
سری N ایسوس هم خوبه که من با این بودجه فکر نمی کنم بتونم بخرم!
سری Y لنوو هم خوبه که کمیابه! Y580 حرف نداره که به بودجه من نمی خوره!

خواهشا" هر کی می تونه کمک کنه. اگه نکته ای می دونه و پیشنهادی داره ممنون میشم بگید :n12:

ممنون

Pami
28-02-2013, 02:20
همین الان یه K55 برام رسیده ، کیفیت اسمبل پایین هست ، بدنه هماهنگی نداره مثل سرهم کردن پراید میمونه ! کلا خوشم نیومد ازش ، کیفیت پانل صفحه هم تعریفی نداره
اتفاقا یه 5741 ایسر خودم دارم ، به شدت راضی ام ازش ، حالا مال شما بستگی به ایراد و طرز استفاده تون داره
بنده ایسر V3 با بالاترین کانفیگ ممکن رو پیشنهاد میکنم

biostar
28-02-2013, 12:58
پیشنهاد من هم ایسر V3 هست

البته خودم از لنوو z580 خیلی بیشتر خوشم میاد ، مخصوص مهندس هاس

mohsen7471
28-02-2013, 13:24
سلام
اقا من پیشنهاد میکنم acer بگیری
من دارم استفاده می کنم خیلی خوبه
از نظر سخت افزاری و .... عالیه
البته بسته به مدل اش هم دارد
من الان مدل خوب در نظر ام نیست
در قسمت های بعدی اعلام می کنم برای ات
mohsen:n02:

sparda3000
28-02-2013, 15:28
دوستان ممنون از کمکتون. روی ایسر v3 هم بیشتر تحقیق میکنم.
ایسر v3 الآن با بالاترین کانفیگ : corei7 - geforce Gt640M - 8GB ram
این لپ تاپ کیفیت ساختش چه طوره؟
داغ نمیکنه؟

Highbury
28-02-2013, 15:44
ایسر کیفیت خوب داره
پیشنهاد بنده ایسر وی3 هر کانفیگی که بودجت خورد
و لنوو زد 580

biostar
28-02-2013, 15:47
این رو بخون

کامل دستت میاد

داغ نمیکنه ، ولی برای بازی و کار های پردازشی سنگین مثل همه ی نوت بوک ها داغ میشه !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dr.know
28-02-2013, 18:39
لنوو z580 ، مخصوص مهندس هاس

خداییش هالا کار به بحث ندارم ولی از رو چی می گین مخصوص مهندساست !!!:n13:

از صدای دالبیش فهمیدین یا کلید های مخصوص ملتی مدیا که بالاشه ؟؟
اصن یه سوال دوست عزیز شما باهاش کار کردین ؟؟
یه سری به بسایت لنوو بزنی این شب جمعه (بی پ.ر.ک.س.ی) صواب داره !!

Dr.know
28-02-2013, 18:49
آغا دلت رو بده به حرفای اومو مهدی

چیز خر کار مهندسی می ری سراغ لننوو تینک پد think pad
اوکی !!
آجیل های شب عیدتون رو هم روش بشکن اصن ضربه خورش ملسه !!
وزنش عالی تا دلت بخواد نازکه !!
این فکر که ideapad شده مخصوص همهندسا از کجا افتاده تو سر ملت نمی دونم والا ...:n23:

biostar
28-02-2013, 22:55

من این نوت بوک رو دارم
البته z480

biostar
28-02-2013, 22:57

من این نوت بوک رو دارم
البته z480

اگه قرار بود تا الان سری به سایت لنوو نزده باشم اینجا ناظر نبودم..!

حوزه ی فعالیت من همین لپتاپ هست و فقط با یکی دو مدل ار نکردم..

Dr.know
28-02-2013, 23:43
بنده هم فروشنده ی این لب تاب هستم هم زی 480 هم زی 580
عین متن سایت لنوو برای توضیح ایدی پد سری زی
Affordable entertainment
Affordable everyday use plus entertainment

واقعا واسه خودم متاسف هستم ......

sparda3000
01-03-2013, 00:14
دوست عزیز دعوا که نداریم..... صلوات بفرستید :n01:

sparda3000
01-03-2013, 00:17
دوستان نظرتون در مورد ایسوس K56 چیه؟
امروز رفتم V3 را از نزدیک دیدم. کیفیت بدنه که خوب بود. قیمتش هم مناسب!
core i7 + GT630 را 2350 تومان

biostar
01-03-2013, 00:19
بنده هم فروشنده ی این لب تاب هستم هم زی 480 هم زی 580
عین متن سایت لنوو برای توضیح ایدی پد سری زی
Affordable entertainment
Affordable everyday use plus entertainment

واقعا واسه خودم متاسف هستم ......

اگر منظورتون تقسیم بندی لنوو هست بله میدونم این سری و سری Y سری entertainment هست و سری thinkpad هم برای مهندسی ، من نگفتم لنوو سری Z رو برای مهندس ها طراحی کرده ! این رو دیگه همه میدونن دونستنش علم نمیخواد
الان بالای 3 سال هست که لنوو از این دو سری به عنوان سری مولتی مدیا تولید میکنه و چیز جدیدی نیست !

اما برای کسی که کاربردش مهندسی هست و بخواد توی این قیمت خرید که و نه thinkpad های 5 میلیون تومنی ، این سری برای مهندسان عالی هست !

payma
01-03-2013, 00:38
لپتاپ مهندسی و غیرمهندسی اصلا معنی نداره
بنده همون کاری رو که با PC حدود 8 سال پیش میکنم لپتاپ با CPU i7 و گرافیک GT650 ام همون کار رو برام میکنه
من نمیدونم برخی دوستان مهندس میخوان چیکار کنن با لپتاپ! باز هم میگم اصلا وسواس به خرج ندید نرم افزارهای مهندسی رو یه سیستم معمولی هم جواب میده(نگید که نمیده چون من الان 8 تا عکس هوایی رو روی سیستم عتیقم پردازش میکنم که حجم هرکدوم 300 مگ هست!)

Dr.know
01-03-2013, 01:15
اگر منظورتون تقسیم بندی لنوو هست بله میدونم این سری و سری Y سری entertainment هست و سری thinkpad هم برای مهندسی ، من نگفتم لنوو سری Z رو برای مهندس ها طراحی کرده ! این رو دیگه همه میدونن دونستنش علم نمیخواد
الان بالای 3 سال هست که لنوو از این دو سری به عنوان سری مولتی مدیا تولید میکنه و چیز جدیدی نیست !

اما برای کسی که کاربردش مهندسی هست و بخواد توی این قیمت خرید که و نه thinkpad های 5 میلیون تومنی ، این سری برای مهندسان عالی هست !

قبلا هم گفتم من فروشندم
THINKPAD EDGE E530 -Core i5-4GB-750GB-2GB VGA2.500 می خوای ؟؟؟

Dr.know
01-03-2013, 01:17
بنده همون کاری رو که با PC حدود 8 سال پیش میکنم لپتاپ با CPU i7 و گرافیک GT650 ام همون کار رو برام میکنه
من نمیدونم برخی دوستان مهندس میخوان چیکار کنن با لپتاپ! باز هم میگم اصلا وسواس به خرج ندید نرم افزارهای مهندسی رو یه سیستم معمولی هم جواب میده(نگید که نمیده چون من الان 8 تا عکس هوایی رو روی سیستم عتیقم پردازش میکنم که حجم هرکدوم 300 مگ هست!)

یعنی خود کارخونه نمی دومه جنسش رو واسه جه مصرفی می سازه ؟؟
خدا کنه شما راست بگین !!

payma
01-03-2013, 15:36
یعنی خود کارخونه نمی دومه جنسش رو واسه جه مصرفی می سازه ؟؟
خدا کنه شما راست بگین !!

خوب شما که راست میگی میشه به من بگی دقیقا فرق این مدل با مدل های دیگش چیه؟

Dr.know
01-03-2013, 17:50
تا حالا به مادربرد ها دقت کردی ؟؟
چرا بعضیاشون پرت 1394 دارن بعضی ها ندارن !!
بعضی خروجی های مختلف دارن بعضی هان ندارن این خروجی ها رو که می گم ربطی به قیمت نداره
مثلا چرا مادربرد گیگا سری اچ داره سری پی داره سری زی هم داره
پس هر کدوم رو واسه یه کار درست کردن
هالا اصلا کاری با سی پی یو نداریم چون من سی پی یو مشابه در مدل های مختلف دیدم (تصدیق حرف شما)
ولی به نظر من مادربر ها و چیپ اونا خیلی در کار کامپیوتر یا لب تاب تاثیر داره !!

payma
01-03-2013, 18:36
بعضی خروجی های مختلف دارن بعضی هان ندارن این خروجی ها رو که می گم ربطی به قیمت نداره
هالا اصلا کاری با سی پی یو نداریم چون من سی پی یو مشابه در مدل های مختلف دیدم (تصدیق حرف شما)

خوب حرف من هم همینه شما یه لطفی کن بگو این سری های مهندسی چه پورت هایی اضافه تر دارن یا چه سیستم خاصی دارن تا اطلاعات من مهندس هم بالاتر بره!
بنده که هیچ دوستان مهندسی هم ندیدم نیازی به پورت 1394 داشته باشه والا شاید ایراد از ماست!!!

آخه قربونت برم چیزی رو بگو که 100% مطمئنی این حرف شرکت ها هم همش تبلیغ هست !
لپتاپی که مثلا قیافش یکم سنگین تره میگن مهندسی البته هیچ ربطی هم نداره من که حاضرم آجر هم دستم بگیرم اما کارم رو راه بندازه!!!

Legacy's
01-03-2013, 18:43
دوست عزیز جسارت نباشه ولی لب تاب دیگه چجور دیوایسی هست؟
اگه منظورتون لپ تاپ هست، صحبت دوستمون payma رو بیشتر تأیید میکنم
البته اینکه طبق فرمایش شما کانکتورهای ورودی/خروجی چی باشه یا مقاومت قاب و برد و... در برابر ضربه تا چه حدی باشه بله، میتونه یک نوع معیار طبقه بندی باشه
مثلاً همین کانکتور 1394 معمولاً مورد نیاز کسانیه که ویرایشهای ویدئویی انجام میدن
ولی اینم در نظر داشته باشید که الان دیگه با انواع کانورتور و یا کارتهای توسعه ی PCMCI یا Express Card شما میتونید جبران یکسری کمبودها رو بکنید
کانکتور رایج در امور مهندسی از نوع سریال هست. ولی چند تا لپ تاپ جدید توی بازار خودمون در طبقه بندی به اصطلاح مهندسی رو سراغ دارید که به چنین پورتی مجهز باشه؟
بنظر من فارغ از برند و طبقه بندی های تصنعی، شما باید زمان خرید با توجه به نیازهاتون انتخاب نهایی رو انجام بدید نه اینکه طبق اسم و ادعا و...

Dr.know
02-03-2013, 10:23
یه ضرب المثل چینی می گه : وقتی عاقل ماه رو نشون می ده دور از جون شما احمق نک انگشتش رو نیگا می کنه !!
می گم هر مادربرد واسه یک کار درست کردن مثه مال میکس که بل فرض پرت 1394 و خروجی دالبی و ازین قرتی بازیا داره ولی یه کیس که واسه پردازش می سازنش اینا رو نداره پس حتما چیپاش هم فرخ می کنه !!

اسن مهندس ها با روز مهندس
می گم شما که اینقدر حالیتونه که به کارخونه های مردم گیر می دین برین مثش بسازید نه یه کار دیگه بکنین عـــرض مباده ای اختصاص بدین !!

payma
02-03-2013, 11:13
یه ضرب المثل چینی می گه : وقتی عاقل ماه رو نشون می ده دور از جون شما احمق نک انگشتش رو نیگا می کنه !!
می گم هر مادربرد واسه یک کار درست کردن مثه مال میکس که بل فرض پرت 1394 و خروجی دالبی و ازین قرتی بازیا داره ولی یه کیس که واسه پردازش می سازنش اینا رو نداره پس حتما چیپاش هم فرخ می کنه !!

اسن مهندس ها با روز مهندس
می گم شما که اینقدر حالیتونه که به کارخونه های مردم گیر می دین برین مثش بسازید نه یه کار دیگه بکنین عـــرض مباده ای اختصاص بدین !!

دوست عزیز ما دیگه سطح اطلاعات تمام فروشنده ها رو میدونیم دیگه شمام مثل یکی از اونا!!!
ادبیات شما اصلا بیانگر سطح اطلاعات شماست!
همکار شما بود دیگه فرق HD و FHD رو نمیدونست زیر بار هم نمیرفت اونوقت من دارم دور از جون شما وقتم رو با بحث کردن با احمق ها تلف میکنم!

شما لپتاپت رو بفرشون اگه خیلی زرنگ بودی مثل ما کاری میکردی کارت و درامدت لنگ ارز اجنبی نباشه!

Dr.know
02-03-2013, 19:33
دوست عزیز ما دیگه سطح اطلاعات تمام فروشنده ها رو میدونیم دیگه شمام مثل یکی از اونا!!!
ادبیات شما اصلا بیانگر سطح اطلاعات شماست!
همکار شما بود دیگه فرق HD و FHD رو نمیدونست زیر بار هم نمیرفت اونوقت من دارم دور از جون شما وقتم رو با بحث کردن با احمق ها تلف میکنم!

شما لپتاپت رو بفرشون اگه خیلی زرنگ بودی مثل ما کاری میکردی کارت و درامدت لنگ ارز اجنبی نباشه!

شما لالایی بلدین چرا خواب تون نمی گیره !!!

Dr.know
02-03-2013, 20:08
این توضیح ها لنوو گزاشته واسه خنده ها...

باز خوبه من حرف کارخونه ی سازنده رو تکرار می کنم شما از کجا می گین !!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thor God
03-03-2013, 19:04

:n04:
این جمله دوم رو من نگرفتم دقیقا یعنی چی ! یه توضیح میدی ! 8 سال پیش یه کاری با کامپیوتر می کردی الان هم همون کار رو با سی پی یو i7 انجام میدی ؟!
ببخشید شما 8 سال پیش چی کار می کردین ؟@

Legacy's
03-03-2013, 19:48
من فکر کنم بحث از حالت مشاوره خارج شده! :n29:

Dr.know
03-03-2013, 21:01
من فکر کنم بحث از حالت مشاوره خارج شده! :n29:

از تذکرتون تشکر می کنم

Pami
03-03-2013, 22:32
یکسری ابهاماتی پیش اومد توضیح میدم ، بعدش تاپیک رو میبندیم چراغا خاموش میریم !

لپ تاپ ها دسته بندی مختلفی دارن ، اصولا بر اساس نیاز و درخواست ها تولید میشن
5-6 سال پیش چیزی به اسم اولترابوک های امروزی نبود ، لپ تاپ ها کلا تو سه دسته گیمینگ - مهندسی - خانگی تولید میشدن
لپ تاپ هایی که بهشون میگن مهندسی معمولا دیزاین و متریال متفاوتی استفاده میکنن + کاربردهای تعریف شده مشخصی دارن ، به عنوان مثال پورت RS232 فقط روی اینجور لپ تاپ ها هست ( که الان شاید نباشه )
یا همچنین TrackPad و TrackBall و صفحه نمایش مات و ترمینال های مختلف و یا اسلات های کارت اکسترنال یا سیم کارت یا داک استیشن ، اینا همه نشونه هاش هستن

منظور biostar عزیز هم چیزی متفاوت از خود تعریف لپ تاپ مهندسی بود که خودش کامل توضیح داد

و اما در مورد کاربرد برخی نرم افزارهای مهندسی که دوستان میگن نیازی به کانفیگ مشخصی نداره
سخت در اشتباه هستید !
برخی نرم افزارها بخاطر پیچیدگی الگوریتم های پردازشی که انجام میدن نمیتونن مستقیم از CPU برای اینکار استفاده کنن و راندمان و بازدهی برنامه پایین میاد
برای حل مشکل پردازش رو منتقل میکنن روی GPU ، چیپ های سری nVidia Quadro برای همین منظور طراحی شدن و دقیقا روی لپ تاپ هایی به کار میرن که بهشون لپ تاپ مهندسی میگن و مشخصات بالا رو براش ذکر کردم مثل Toshiba Tecra یا Lenovo Thinkpad

در ضمن این یه بحث و مشاوره ساده اس ، کل کل و توهین جایی توش نداره
مسلط باشید : دی

بسته شد