PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محدود کردن شبکه

JU JU
27-02-2013, 12:22
سلام
ما تو خونه از وایرلس استفاده میکنیم

افرادی رو که با وایرلس به نت وصل شدن, میتونم محدود کنم, ولی اونها رو به طور کامل قطع میکنم
1- آیا روشی هست که بتونم اونها رو از نظر سرعت محدود کنم و به طور کامل نت اونها رو قطع نکنم؟

2- آیا روشی هست که بتونم شخصی رو که با کابل شبکه به نت وصل شده, قطع کنم؟ ( محدودیت سرعت یا به طور کامل قطع کنم )

مودم D link
DSL-2640U

m.m.m5651
27-02-2013, 19:09
سلام.
با فیلتر MAC میشه دستگاها رو قطع یا وصل کرد چه وای فای و چه اترنت.
فک نکنم روتری که شما دارید قابلیت محدود کردن سرعت رو داشته باشه ولی با ریختن فریمور های مختلف مثل dd-wrt یا open wrt یا tomato میشه بهش افزود این امکان رو. (البته نمیدونم این ها روتر شما رو هم ساپورت می کنن یا نه اول حتما چک کنین.)

8086
28-02-2013, 15:44
با سلام
دوراه وجود داره :
1 - نرم افزار net Limiter
2 - استفاده از روتر بردهای Mikrotik
با تشکر

JU JU
04-03-2013, 21:33
سلام.
با فیلتر MAC میشه دستگاها رو قطع یا وصل کرد چه وای فای و چه اترنت.
فک نکنم روتری که شما دارید قابلیت محدود کردن سرعت رو داشته باشه ولی با ریختن فریمور های مختلف مثل dd-wrt یا open wrt یا tomato میشه بهش افزود این امکان رو. (البته نمیدونم این ها روتر شما رو هم ساپورت می کنن یا نه اول حتما چک کنین.)

ممنون از جوابتون
شنیدم توی QoS میشه اینکار رو کرد, کسی میتونه توی این زمینه کمکم کنه ؟
در رابطه با این فریمورهای مختلف که گفتین, کجا باید نصب کنم ؟
دقت کنین من میخوام دیگر سیستم ها رو محدودیت سرعت بدم, ممنون میشم کمکم کنید

m.m.m5651
04-03-2013, 22:09
همون طور که گفتن دوستمون از netlimiter هم میشه که ساده ترین و بی خطر ترین راهشه. چون احتمالش هست که روترتون موقع نصب فریمور به مشکل بر بخوره. درسته Quality Of Service ه بخشش.من یه روتر رو با نصب فریمور بد از دست دادم البته میشه برگردوند ولی با پورت سریال ویا JTAG ولیحم کاری و دست کاری سخت افزاری روتر. اگه به دستگاهای دیگه هم دسترسی دارید روشون netlimiter نصب کنید راحت تره البته خب این نرم افزار فقط واسه ویندوز هست. یه راه دیگشم هست که از IDM برای دانلود کردن استفاده کنید و بعدا موقع دانلود، سرعتش رو limit کنید. که البته سرعت کلی رو محدود نمی کنه. واسه ی نصب این فریمور ها هم راهنمایی زیاده تو اینترنت. گشتم دیدم واسه مودم شما رو هم OpenWRT ساپورت می کنه. البته Revision ها و ایناشم باید دقت کنید موقع نصب فریمور چون ممکنه سخت افزار روتر فرق کنه. مثلا واسه شما رو فقط Revision C1 ش رو فک کنم ساپورت کنه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

JU JU
05-03-2013, 01:42
اون راه ها رو میدونم, و ممنونم از شما
مدل مودم من, DSL-2640U T2
این چیزی بود که وارد سیستم مودم شدم و تونستم پیدا کنم

اون فریم ور ها رو نتونستم دانلود کنم, شما میتونین دانلود و سپس برام آپلود کنین؟ ممنون میشم

من QoS رو توی روتر دارم, لوی نمیتونم درست تنظیمش کنم! و یا چیکارش کنم!

ممنونم بابت وقتتون و ممنون میشم اندکی بیشتر برام وقت بزارین و من رو بیشتر راهنمایی کنین
نحوه فریمور کردن, بعد نحوه لیمیت کردن و دیگر امکانات
ممنون میشم

همون طور که گفتن دوستمون از netlimiter هم میشه که ساده ترین و بی خطر ترین راهشه. چون احتمالش هست که روترتون موقع نصب فریمور به مشکل بر بخوره. درسته Quality Of Service ه بخشش.من یه روتر رو با نصب فریمور بد از دست دادم البته میشه برگردوند ولی با پورت سریال ویا JTAG ولیحم کاری و دست کاری سخت افزاری روتر. اگه به دستگاهای دیگه هم دسترسی دارید روشون netlimiter نصب کنید راحت تره البته خب این نرم افزار فقط واسه ویندوز هست. یه راه دیگشم هست که از IDM برای دانلود کردن استفاده کنید و بعدا موقع دانلود، سرعتش رو limit کنید. که البته سرعت کلی رو محدود نمی کنه. واسه ی نصب این فریمور ها هم راهنمایی زیاده تو اینترنت. گشتم دیدم واسه مودم شما رو هم OpenWRT ساپورت می کنه. البته Revision ها و ایناشم باید دقت کنید موقع نصب فریمور چون ممکنه سخت افزار روتر فرق کنه. مثلا واسه شما رو فقط Revision C1 ش رو فک کنم ساپورت کنه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m.m.m5651
05-03-2013, 16:52
qos خود فریمور پیشفرض روترا معمولا امکان محدودیت سرعت رو ندارن، اگر T2 هست ورژن روترتون پس سخت افزارش به OpenWRT نمیخوره. باید دنبال یه فریمور دیگه باشید. dd-wrt هم که بررسی کردم نمی خورد. tomato و اینام فک نکنم بخوره بهش و فکر هم نکنم امکانش رو داشته باشه. دیگه هم راهی به ذهنم نمیرسه.:n13: میشه تو خود فرومای OpenWRT سوال بپرسید حرفه ای ترن.

alisaa
12-09-2014, 12:46
سلام خسته نباشید ممنون میشم بگین در این مودم میشه سرعت رو کم کرد در دانلود و صفحه باز کردن در وایلرس

300Mbps Wireless N USB ADSL2+ Modem Router
Model No. TD-W8968