PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریست شدن کامپیوتر قبل از بوت شدن ویندوز

kimg2009
26-02-2013, 22:29
سلام.
من هر وقت که پاور کیس را قطع می کنم یه مشکلی توی دوباره روشن شدن پیش میاد به شرح زیر:
وقتی دوباره روشن می کنم کامپیوتر بعد از چند ثانیه روشن بودن(زمان ثابت نیست) یهو خاموش میشه. آنقدر باید این کارو تکرار کنم که یه بار شانسی یه صفحه از ویندوز بیاد که توش گزینه ی start up repair هست. اگه شانس بیارم و تا تموم شدن استارت آپ خاموش نشه مشکل حل میشه ولی دوباره با قطع پاور کیس همین جوری میشه. راستی بعد از repair کردن جنیو ویندوز هم می پره. چه کارش کنم؟ مشکل از ویندوزه؟ از کرکشه؟ با remove wat کرش کردم. ممنون

payan_zaman
27-02-2013, 11:23
این مشکل ربطی به ویندوز نداره و اصلا مشکل نرم افزاری نیست
دوست عزیز مشکل شما صد در صد سخت افزاری هست
ممکنه پاور دستگاه مشکل داشته باشه
یا ایکه مادربورد مشکلی پیدا کرده تمامی قطعات سیتسم رو قطع کنید فقط پاور کارت گرافیک رم cpu و مادربورد باشه سیستم روشن کنید ببینید مشکل رفع میشه یا نه ممکنه یکی از قطعات جانبی مشکل ایجاد کرده مثل دستگاهیی که با USB وصل شده یا Cdrom یا هارد و...
در کل باید تک تک قطعات تست بشند

kimg2009
28-02-2013, 20:52
ممنون جوابتون
قبل از اینکه پست شما را ببینم این کار ها را کردم. اومد بالا
وقتی که با هزار زور اومد بالا(با همون روشی که تو پست اول گفتم) دیگه کرکش نکردم. و دوباره پاور رو قطع کردم. و روشن کردم. راحت اومد بالا. شاید کمتر از 30 ثانیه کند تر از عادی.
با این اوصاف فک نمی کنم به سخت افزار مربوط بشه.

r.moradi
12-03-2013, 10:17
من هم یه مدت این مشکل رو داشتم ، بعد به این نتیجه رسیدم که هر وقت رم ریدر به کامپیوتر وصل هست این مشکل به وجود میاد.( احتمالا به خاطر یه وسیله USB هست.)