PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با نخونده شدن هارد در یک سیستم

oliya24
25-02-2013, 00:02
سلام دوستان یه پی سی که مال دوستم بود رو اوردم که هاردش رو ارتقاع بدم به یه هارد 250 سیگیت هارد سالم و اوکی هستش ولی روی سیستم دوستم خونده نمیشود؟؟؟؟!!! هارد رو همون موقع چند بار بر روی پی سی خودم تست کردم و سالم بود بدون هیچ مشکلی ولی بلافاصل بر روی کامپیوتر دوستم که میزاشتم کار نمیکرد هارد ویندوز هم روش نصبه ویندوز هم 7 هست موقعی که لوگوی ویندوز 7 میخواد نمایش داده بشه می ایسته و وارد یه محیط دیگه میشه من فک میکنم مادربورد این سیستم که asuz هم هست نمیتونه این هارد رو بشناسه !!! که البته من هم شناسوندن هارد رو به مادربورد بلد نیستم !!! درضمن سیستم وارد تنظیمات بایوس هم میشود.
این تمام مسئله بود ممنون میشم من رو کمک کنید
با تشکر

EXTREME
25-02-2013, 01:49
سلام دوستان یه پی سی که مال دوستم بود رو اوردم که هاردش رو ارتقاع بدم به یه هارد 250 سیگیت هارد سالم و اوکی هستش ولی روی سیستم دوستم خونده نمیشود؟؟؟؟!!! هارد رو همون موقع چند بار بر روی پی سی خودم تست کردم و سالم بود بدون هیچ مشکلی ولی بلافاصل بر روی کامپیوتر دوستم که میزاشتم کار نمیکرد هارد ویندوز هم روش نصبه ویندوز هم 7 هست موقعی که لوگوی ویندوز 7 میخواد نمایش داده بشه می ایسته و وارد یه محیط دیگه میشه من فک میکنم مادربورد این سیستم که asuz هم هست نمیتونه این هارد رو بشناسه !!! که البته من هم شناسوندن هارد رو به مادربورد بلد نیستم !!! درضمن سیستم وارد تنظیمات بایوس هم میشود.
این تمام مسئله بود ممنون میشم من رو کمک کنید
با تشکر

پس با توجه به حرفتون هارد در بایوس شناخته شده

اگه روی هارد ویندوز نصب است و میخواین اون هارد رو روی سیستم دوستتون نصب کنید باید مجددا روش ویندوز بریزین چون اون ویندوز باید سی پی یو سیستم دوستتون نصب بشه وگرنه اگر ویندوز روی یک سیستم دیگه نصب شده باشه بخواین هارد رو به سیستم دوستتون بزنید یا ویندوز بوت نمیشه یا بلو اسکرین میاد یا مشکلات دیگر

AmirMomtaz
25-02-2013, 02:37
وقتی ویندوز رو روی یک سیستم نصب میکنید درواقع بر اساس کامپوننت های مادربورد اون سیستم، روی هارد نصب میشه درنتیجه هارد دارای ویندوز فقط بر روی سیستم دیگری با مادربورد یکسان بالا میاد (بعد میشه دیوایس های دیگه رو عزل و نصب کرد که البته نهایتا کار تر و تمیزی در نمیاد)
پس برای سیستم دوم یه هارد فرمت شده احتیاج دارید ..

oliya24
25-02-2013, 11:52
متشکرم دوستان ما در واقع روی اون هارد کلی اطلاعت داریم چیزی در حد 198 گیگ نمیشه درایو c رو فرمت کرد و مجددا یه ویندوز روش نصب کرد؟؟؟؟ حتما باید کل هارد رو فرمت کنم؟

EXTREME
25-02-2013, 12:35
متشکرم دوستان ما در واقع روی اون هارد کلی اطلاعت داریم چیزی در حد 198 گیگ نمیشه درایو c رو فرمت کرد و مجددا یه ویندوز روش نصب کرد؟؟؟؟ حتما باید کل هارد رو فرمت کنم؟

کل هارد رو نمیخواد فرمت کنید فقط درایو c رو فرمت میکنید و روش ویندوز میریزین از اطلاعات درایو c هم میشه بکاپ گرفت ریخت روی یکی از درایوهای دیگه