PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در ایجاد و راه اندازی هارد تحت شبکه

saeed1351
20-02-2013, 19:16
سلام دوستان اگه سوالم را در جای درست پرسیدم لطف کنید راهنمایی کنید
من در خانه 2تا لبتاپ یک pc گوشی اندروید ریسیور تحت شبکه و tv متصل به شبکهو ... دارم خلاصه هر وسیله ای که امکان شبکه کردن رو داشت داخل این شبکه shareکردم اما حالا میخوام توسط یه هارد اطلاعات خصوصا فیلم عکس موسیقی را بین این تجهیزات به اشتراک بگذارم
1-نیاز به چه وسائلی دارم
2-چه هاردی در حد یک نهایتا 2 ترا بهتر جواب میده یا کدام مارک خوب جواب نمیده ؟
3.من همین الان میتوان به اطلاعات pc یا کامپیوتر فیلم و عکس از طریق tv دسترسی دارم اما میخوام به علت کمبود فضا هارد بخرم از طرفی نمیشه برا هر وسیله ای جداگانه هارد خرید از طرفی برا یافتن فلان برنامه باید دنبال ان در تمام وسایل بگردم ولی اگر یه هارد مشترک باشه همه در ان جمع خواهد شد

ata.royalfalcon
20-02-2013, 23:13
سلام .

باید یک روتر بخرید به همراه یک هارد با اینترفیس Gigabit Ethernet که میتونید اطلاعات ذخیره شده روی هارد را بین دستگاههای مختلف به اشتراک بذارید . برای هارد میتونید Seagate GoFlex Home یا western digital my book live بخرید . شخصاً my book live را پیشنهاد میدم .

saeed1351
21-02-2013, 18:31
کدوم یک از این هارد ها امکان استفاده در شبکه رو داره
هارد 2ترا وسترن مای بوک با آدابتور گارانتی سازگار : 415
هارد 2ترا سیگیت backup plus با آدابتور گارانتی سازگار : 400
هارد 2ترا سیگیت expansion با آدابتور گارانتی سازگار : 390
هارد 2ترا وسترن پاسپورتی بدون آدابتور گارانتی سازگار : 595
--------------------------------------------------------------------------------

ata.royalfalcon
21-02-2013, 21:05
کدوم یک از این هارد ها امکان استفاده در شبکه رو داره
هارد 2ترا وسترن مای بوک با آدابتور گارانتی سازگار : 415
هارد 2ترا سیگیت backup plus با آدابتور گارانتی سازگار : 400
هارد 2ترا سیگیت expansion با آدابتور گارانتی سازگار : 390
هارد 2ترا وسترن پاسپورتی بدون آدابتور گارانتی سازگار : 595
--------------------------------------------------------------------------------

هاردهای اکسترنالی که لیست کردید هیچکدام برای شبکه طراحی و ساخته نشده اند . مگر اینکه این هاردهای اکسترنال را به لپتاپ یا کامپوتر متصل و سپس سیستم را به روتر متصل کنید و سایر دستگاهها به روتر وصل بشوند . برای پخش فیلم هم میتونید از طریق DLNA استفاده کنید که البته TV و سایر دستگاهها هم باید چنین قابلیتی را ساپورت کنند .