PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کارت گرافیک MSI ATI 4830 ،مشکل خاموش شدن مانیتور

maad_empire
18-02-2013, 20:58
دوستان دو روز پیش یکی از بچه های فامیل داشت با کامپیوتر بازی می کرد من بیرون رفتم وقتی برگشتم دیدم بازی رو تصویر هنگ کرده فکر کنم یه ساعتی اونجوری مونده بود. کامپیوتر رو ریسیت کردم بعد یه بازی که تازه دانلود کرده بودم رو نصب کردم بعد که بازی بالا اومد یهو تصویر مانیتور خاموش شد، بعد دوباره ریسیت کردم وقتی دسکتاپ بالا اومد خواستم کلیک کنم باز تصویر مانیتور قطع شد.. خلاصه دیگه مشکل ما شده این. پیش دو نفر بردم یکی از تعمیرکارا گفت 3 تا از خازنها ورم کرده بعد اونا رو عوض کرد که باز تأثیری نداشت بعد گفت باید Hit Down بشه بردم یه جای دیگه بقول خودش Hit Down کرده بود. اما باز همون آش و همون کاسه بنظرتون چشه؟ ویندوز رو هم عوض کردم نشد.

من مطمعنم که نسوخته.. حالا دوستان نظراتشون رو بدن چون من اینو 3 سال پیش 150 خریدم حالا مشایه اینو باید حدود 400 هزینه کنم.

ATI MSI 4830

DDR3 GIG1

BIT 256

EXTREME
18-02-2013, 21:38
اول از همه دمای گرافیک رو چک کنید
اگه با آپدیت درایور هم درست نشد مشکل میتونه یا از گرافیک باشه یا پاور سیستم

گرافیک رو روی یک سیستم دیگه حتما تست کنید همینطوری بود میتونه هم از لحیم سردی gpu باشه و هم مدار تغذیه گرافیک

maad_empire
18-02-2013, 22:15
اول از همه دمای گرافیک رو چک کنید
اگه با آپدیت درایور هم درست نشد مشکل میتونه یا از گرافیک باشه یا پاور سیستم

گرافیک رو روی یک سیستم دیگه حتما تست کنید همینطوری بود میتونه هم از لحیم سردی gpu باشه و هم مدار تغذیه گرافیک

داداش ممنون از شما ... اما متأسفانه من تو یه شهر کوچیک هستم و این گرافیک ما هم پورت مخصوص پاور داره و پاور دیگه ای نیست که اینو باهاش تست کنم. فردا دارم میبرمش کرمانشاه شاید یکی باشه درستش کنه.
اصلاً اجازه کلیک نمیده که بخوام گرافیک رو آپدیت کنم تو safe mod هم که آپدیت رو میخوام نصب کنم سخت افزار رو نمیشناسه.

به هر حال ممنون از راهنماییتون.

maad_empire
21-02-2013, 14:03
دوست گرامی .. یه چیز جدید واسه سیستمم اتفاق افتاده، آقا من کارت گرافیکم رو روی 3 تا سیستم دیگه امتحان کردیم هیچ مشکلی نداشت. بعد 2 تا کارت گرافیک دیگه رو سیستم خودم امتحان کردم که دیدم سیستمم هم مشکلی نداره.

فقط وقتی این کارت گرافیکم رو به سیستم خود وصل میکنم صفحه مانیتور خاموش میشه. حتی یه پاور دیگه هم رو سیستمم امتحان کردم اما باز صفحه مانیتور بعد از اینکه میخوام کلیک کنم باز خاموش میشه.. حتی گفتیم شاید اتصال بدنه باشه تمام سیستم رو از کیس خارج کردیم بعد سیستم رو با یه پاور دیگه روشن کردیم باز همون مشکل رو داره.

حتی بایوس مادربرد رو هم آپدیت کردم.

رم ها رو هم حتی عوض کردیم باز همون مشکل رو داره.

اصلاً موقعی که این کارت گرافیک و این مادربرد با هم وصل میکنیم. سیستم ایراد داره.
نکته: گرافیکم پورت 6 پین برق بهش وصل میشه. همونطور که گفتم وقتی روی یه سیستم دیگه وصلش میکنم اصلاً گرافیک مشکلی نداره. حتی یه پاور دیگه رو باهاش رو سیستمم امتحان کردم باز همون مشکل رو داره.

هیچ چیزی وجود نداره که ما امتحان نکرده باشیم.
آقا دارم دیونه میشم یکی بگه مشکل از کجاست؟
پاور=سالم
مادربرد=سالم
هارد=سالم
رم= سالم.
همه چی سالم.

گرافیک= Ati msi 4830 256bit 1 gig ddr3

مادربرد= GIGABYTE P35 DS3R

EXTREME
21-02-2013, 16:55
اسلات گرافیک رو با مسواک تمیز کنید ببینید چی میشه
یا از یک خروجی دیگه تصویر گرافیک استفاده کنید بقیه موارد هم که چک شده

maad_empire
21-02-2013, 17:29
دوست گرامی الان یه تست حسابی از گرافیک گرفتم اونو روی یه سیستم تست کردم، گرافیک اون سیستم رو روی سیستم خودم .. 2 بار ویندوز عوض کردم.
خلاصه سرتو درد نیارم بله، مشکل از گرافیکه . سیستم گرافیک رو نمیشناسه و وقتی setup آپدیت گرافیک رو نصب میکنم دیگه تصویر نمیاد.

حالا لطفاً یه تعمیرکارخوب گرافیک تو تهران میشناسین به بنده معرفی کنین. ممنون میشم.

EXTREME
21-02-2013, 22:29
دوست گرامی الان یه تست حسابی از گرافیک گرفتم اونو روی یه سیستم تست کردم، گرافیک اون سیستم رو روی سیستم خودم .. 2 بار ویندوز عوض کردم.
خلاصه سرتو درد نیارم بله، مشکل از گرافیکه . سیستم گرافیک رو نمیشناسه و وقتی setup آپدیت گرافیک رو نصب میکنم دیگه تصویر نمیاد.

حالا لطفاً یه تعمیرکارخوب گرافیک تو تهران میشناسین به بنده معرفی کنین. ممنون میشم.

متاسفانه من مشهدم و تهران کسیو نمیشناسم

ولی این مشکل بیشتر میتونه از مدار تغذیه گرافیک و لحیم سردی gpu باشه

maad_empire
21-02-2013, 22:43
متاسفانه من مشهدم و تهران کسیو نمیشناسم

ولی این مشکل بیشتر میتونه از مدار تغذیه گرافیک و لحیم سردی gpu باشه

ممنون از لطفد دوست عزیز خیلی کمک کردی.

maad_empire
02-03-2013, 23:30
من کارن گرافیک رو بردم تهران ، تعمیرکار محترم با bj machine چیپ رو درآورد و همه کاری روش انجام داد ، آخر سر معلوم شد چیپ گرافیک دیگه سوخته.

آیا جایی هست که چیپ کارت گرافیک رو تهیه کنم؟