PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد دوره MCITP

mafiasos
17-02-2013, 17:04
سلام دوستان من مهندسی مکانیک می خونم و علاقه زیادی به کامپیوتر دارم . در شهر ما دورهای به نام MCITP شروع شده ، چنتا از دوستام بهم پیشنهاد دادن که شرکت کنم ، و کلا یاد گرفتن این مبحث و خود این مدرک خیلی خوبه .

حالا می خواستم از دوستان با تجربه بپرسم با این شرایطی که من دارم به نظر شما این دوره واسه شخصی مثل من خوبه ؟

یعنی در آینده به درد من میخوره ؟

در کل من در یادگیری این جور مباحث که به کامپیتور مربوط باشن . خیلی مستعد هستم .

ممنون

mahdi7610
17-02-2013, 22:26
بلاخره میخوای متناسب با رشته ات وارد بازار کار بشی یا با استفاده از یادگیری شبکه ؟

خیلی ها هستند که رشته داشنگاهییشون یه چیز دیگه هستش اما دوره های شبکه را می رن .

اگه دوست داری از طریق کامپیوتر وارد بازار کار بشی اره به نظر من برو دنبالش .

اما اگه فقط میخوای بری یاد بگیری و مدرکش را بگیری بعدش بری سراغ یه کار دیگه متناسب با رشته ی تحصیلیت به نظر من نرو دنبالش فقط داری وقتت را تلف می کنی .

پس اول فکرتا بکن بعدش تصمیم بگیر . چون دوره mcitp حداقل یک سال ونیم طول میکشه و هزینه تقریبا بالایی هم نیاز داره .

این که دوستام دارن میرن ، منم برم کار اشتباهی هستش .

موفق باشی

mafiasos
17-02-2013, 22:52
بلاخره میخوای متناسب با رشته ات وارد بازار کار بشی یا با استفاده از یادگیری شبکه ؟

خیلی ها هستند که رشته داشنگاهییشون یه چیز دیگه هستش اما دوره های شبکه را می رن .

اگه دوست داری از طریق کامپیوتر وارد بازار کار بشی اره به نظر من برو دنبالش .

اما اگه فقط میخوای بری یاد بگیری و مدرکش را بگیری بعدش بری سراغ یه کار دیگه متناسب با رشته ی تحصیلیت به نظر من نرو دنبالش فقط داری وقتت را تلف می کنی .

پس اول فکرتا بکن بعدش تصمیم بگیر . چون دوره mcitp حداقل یک سال ونیم طول میکشه و هزینه تقریبا بالایی هم نیاز داره .

این که دوستام دارن میرن ، منم برم کار اشتباهی هستش .

موفق باشی

ممنون از جوابتون کامل بوود .

خوب من ترم 8 مکانیک هستم . و حتما بیشتر دوره این رشته هستم واسه کار .
ولی چون من به کامپیوتر خیلی علاقه دارم . گفتم این علاقه رو هدف مند کنم . و اینکه فردا در کنار رشته مکانیک تو کار شبکه هم باشم .
منظور در کنار کار دولتی کار آزاد داشته باشم . کاری که بهش علاقه داشته باشم .
بعد به ما گفتن این دوره همش 4 ماه . درسته ؟

mahdi7610
17-02-2013, 23:55
4 ماه :n27:
اگه هفته ای 3 روز هم کلاس واسش برگذار بشه اونم هر جلسه 3 ساعت . حداقل 6 ماه طول می کشه . :n05:

توی 4 ماه نمیشه . احتمالا یه جوری میخوان آب ببندن به کلاس بره . اونم به اسم دوره MCITP :n02:

یکم تحقیق کن جایی که میری اموزشگاه معتبری باشه و اساتید برجسته ای داشته باشه .

برای گرفتن مدرک MCITP باید این کورس ها را بگذرونی

Windows 7.0 Configuration (70-680)
Windows Server Enterprise administrator (70-647)
Windows Server 2008 Active Directory Configuration (70-640)
Windows Server 2008 Network Infrastructure Configuration (70-642)
Windows Server 2008 Network applications Configuration (70-643)

در ضمن چون رشته ات کامپیوتر نبوده یک دوره 30 ساعته هم باید NETWORK+ بگذرونی .

mafiasos
18-02-2013, 00:23
4 ماه :n27:
اگه هفته ای 3 روز هم کلاس واسش برگذار بشه اونم هر جلسه 3 ساعت . حداقل 6 ماه طول می کشه . :n05:

توی 4 ماه نمیشه . احتمالا یه جوری میخوان آب ببندن به کلاس بره . اونم به اسم دوره MCITP :n02:

یکم تحقیق کن جایی که میری اموزشگاه معتبری باشه و اساتید برجسته ای داشته باشه .

برای گرفتن مدرک MCITP باید این کورس ها را بگذرونی

Windows 7.0 Configuration (70-680)
Windows Server Enterprise administrator (70-647)
Windows Server 2008 Active Directory Configuration (70-640)
Windows Server 2008 Network Infrastructure Configuration (70-642)
Windows Server 2008 Network applications Configuration (70-643)

در ضمن چون رشته ات کامپیوتر نبوده یک دوره 30 ساعته هم باید NETWORK+ بگذرونی .

جالبه ، فردا میرم ببینم واقعا چه خبره با این حساب که شما میگید حتما میخوان سرهمبندی کنن بره .
مرسی از نظرتون .

khelane
18-02-2013, 20:18
این دوستمون درست میگن دوره mcitp 4 ماه نیست بلکه زیادتر هست
به نظر من دنبالش کنی خیلی خوب و جواب گو هست
درمورد دوره n+ هم میتونی خودت یاد بگیری یه سری مفاهیم هست که راحت میتونی خودت رو اماده کنی
موفق باشی

mafiasos
20-02-2013, 15:55
ممنون از نظرات دوستان

خوب دوستان کلا تو منطقه ما موسسه ای نیست که به صورت ثابت چنین کلاس هایی بزاره .
حالا بهاشون صحبت کردم . کلاس ها در یک روز از هفته و به مدت 8 ساعت برگزار میشن . که طی 4 ماه میشن 200 ساعت . خود استادش که می گفت شما نگران محتوا نباشید هر چیزی که نیازه شما تا حد حرفه ای پیش ببره در این کلاس ها هستش .
به نظرتون خوبه در کل ؟
و یه چیز دیگه من network+ رو نرفتم . میشه تو خونه خوندش ؟ استاد که گفتش میتونی . نظر شما چیه ؟

ممنون

mahdi7610
20-02-2013, 16:05
تقریبا 200 ساعت خوبه .
network+ را اره میشه خودت هم بخونی . ولی چون با یک سری تجهیزات و همچنین نحوه پرچ کردن سوکت و غیره اشنا میشی من پیشنهاد میکنم network+ را بری سر کلاس.

هر چند دوره network+ جزء کورس های mcitp محصوب نمیشه .

mafiasos
20-02-2013, 18:36
تقریبا 200 ساعت خوبه .
network+ را اره میشه خودت هم بخونی . ولی چون با یک سری تجهیزات و همچنین نحوه پرچ کردن سوکت و غیره اشنا میشی من پیشنهاد میکنم network+ را بری سر کلاس.

هر چند دوره network+ جزء کورس های mcitp محصوب نمیشه .
پس خوبه . سوکت گذاشتن رو قبلا انجام دادم . مشکلی بهاش ندارم .

ممنون

saxp
20-02-2013, 19:57
بهتره دوره MCSE 2012 بگذرونید mcitp جزو مدارکی هست که بعد یک مدت مدرکش از درجه اعتبار خارج میشه در مورد دوره network بگم جزو پیش نیاز این دوره نیست اما آموزشگاه ها میخوان یه پولی بجیب خودشون بره توی این دوره آشنایی با مفاهیم اولیه شبکه هست که کلا 2 ساعت هم وقت نمیبره برای یادگیریش

mahdi7610
20-02-2013, 22:13
به نظر من برعکس
بهتره همون MCITP را بگذرونید . چون هنوز خیلی از شرکت ها توی ایران دارن با server 2003 کار میکنن و هنوز upgrade نکردن به server 2008 . چه برسه که بخوان با 2012 کار کنند.

به نظر بهتره MCITP را بگذرونید بعدش خودتون هم می تونید server 2012 و windows 8 را کار کنید .