PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نمی تونم وارد ستاب بشم

lola1
16-02-2013, 00:29
سلام من به یه موردی بر خوردم هیچ کس نتونسته کمکم کنه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

به هیچ عنوان نمیتونم وارد ستاب بشم میخوام ویندوز عوض کنم ولی بوت نمیشه ولی زمانیکه ویندوز بالا میاد درایو سی دی هر سی دی که می زارم میخونه ولی باید وارد ستاب بشم تا تنظیم کنم برای بوت شدن از سی دی رام همه راهها رو هم امتحان کردم ولی نتونستم وارد ستاب بشم

همه کلید های اف رو زدم DEL و .....امکان داره سخت افزاری اشکال داشته باشه//

ALI . R
16-02-2013, 20:19
سلام. خب احتمالا برای شما بوت با سی دی غیر فعاله . خب برای فعال کردن طبق روش زیر عمل کنید : :n01:
سیستم رو روشن کنید و کلید Delete رو بزنید تا وارد بخش بایوس دستگاه بشید.
البته همه مادربرد ها با کلید Del وارد بایوس نمیشن ممکنه کلید دیگه ای باشه که موقع نمایش برند مادربرد نشون داده می شه که چه کلیدی باید زده بشه.(در برخی لپتاپ ها کلید F2 هست).
در قسمت Boot روی گزینه Boot Device Periority کلید Enter رو بزنید، وارد صفحه ی جدیدی می شوید اینجا روی گزینه اول ۱st Boot Device کلید Enter را بزنید در کادر بازشده گزینه ........ CD-ROM رو انتخاب می کنیم.
حالا با زدن کلید F10 و تائید آن با Enter ، تنظیمات را ذخیره کرده و سیستم Restart میشود و از روی سی دی میتونید ویندوز رو نصب کنید !
اگر F10 کار نکرد باید گزینه Save & Exit رو بزنید و سیستم رو Restart کنید.

lola1
17-02-2013, 00:29
سلام ممنون از جوابتان ولی بنده عرض کردم خدمتتان من نمیتونم وارد بایوس بشم نه با DELETEو نه با کلیدهای F من فقط نمی دونم علت اینکه وارد بایوس نمیشه چیه با هر روشی که میشده امتحان کردم ولی نمیتونم وارد بایوس بشم تا مراحلی که فرمودید را اجرا کنم

ask_bl
17-02-2013, 09:20
پی سی هست یا لپ تاپ؟
مدل مادربرد یا لپ تاپتون چیه؟

lola1
17-02-2013, 16:06
با تشکر فراوان از عنایت شما استاد محترم عرضم خدمت شما لب تاب است و مدل توشیبا TOShiba satellite 5200 system unit
PS520C . 31POEP