PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرفتگی لوله

ملا نصرالدین
15-02-2013, 19:25
سلام دوستان ما با یه مشکل مواجه شدیم.

راستش چند روز پیش همسایه پایینی امد و گفت که از توالت شما به سقف توالت ما داره اب میده.ما رفتیم یه نفر رو اوردیم رفت سقفشون رو ببینه سقفشون از این سقف های کاذب شیشه داربود.گفت یه چهارپایه بیاورید من شیشه رو باز کنم ببینم مشکل چیه.انها هم جیغ و داد که چهارپایه نجس میشه و نمیشه بیاوریم.از طرفی از اون روز به بعد دیگه اب نداده و ما بیخیال شدیم

امروز کهقفس کاسکو رو در توالت میشستیم دیدیم همسایه باز اومده و میگه اب میده.من فکر میکنم این لوله گرفته.چون هروقت اب زیاد میریزیم به پایین اب میده
راستش ما یه کاسکو داریم که قفسش رو توی توالت میشوریم.فکر میکنم بخاطر اشغال های قفس اون لوله گرفته
حالا میخوام بدونم اگر از این مایع های لوله بازکنی بریزم بدتر نمیشه؟حتما باید برای فنر زدن بیان؟

cool11
15-02-2013, 22:09
من البته رسما اینکاره نیستم ولی از رو تجربه یه چیزی رو میگم

ممکنه محل اتصال کاسه توالت به لوله فاضلاب ،نشت داشته باشه

وفتی آب هم زیاد میریزید چون نمیتونه یه دفعه رد کنه زیاد نشت میکنه و خودش رو نشون میده

در ضمن شما مطمئنید که از درزهای توالت نشتی وجود نداره؟ (درز دیوار ، کاسه توالت و ...)

Atghia
15-02-2013, 22:23
این درز های کاشی های کف دسشویی هم ممکنه نیاز به درز گیری مجدد داشته باشه! خونه یکی از اقوام ما مشکل این بود که نشتی میداد به طبقه پایین:n06:

ملا نصرالدین
17-02-2013, 09:26
مطمئنم که از درز کاشی ها مشکل نیست.چون خانه باز سازی شده و کاشی های جدید رو روی کاشی های قبلی چسبانده اند.
حالا امروز دوباره همسایه امده بالا میگه اگر کسی رو اوردید بگید با خودش نردبان هم بیاورد

sms11
17-02-2013, 21:46
من فکر میکنم یا لوله سوراخ شده و نشتی داره میده که اگه این باشه کارتون زاره و باید بیاد کلا کف دستشویی رو بکنه و دوباره لوله جدید نصب کنه یا از درز های کاسه و لوله داره آب میده که اونم احتیاج به کندن داره
این مایعات لوله باز کنی هم خیلی تاثیر نداره.خودتون میتونید یه فنر بخرید و داخل لوله بندازید و بچرخونید شاید باز میشه.بعد یه ظرفی رو پر آب کنید و چند بار تمام آبو به صورت یه جا بریزید اگه بازم آب داد قطعا لوله شکسته و باید عوض بشه
از اونجایی که اکثر خانه ها بساز بنداز هست من حدس میزنم که لوله سوراخ شده

ham33d
19-05-2014, 14:03
شما از یه بنا کمک بگیر که تخصص داشته باشه
بصورت سوال و جواب اینترنتی مشکلت حل نمیشه باید حضوری دید

leo.unique
19-05-2014, 14:11
حالا میخوام بدونم اگر از این مایع های لوله بازکنی بریزم بدتر نمیشه؟
ما از اسید با غلظت بالا استفاده کردیم اما چسبهای پی وی سی رو حل کرد و اوضاع خعلی خراب شد:37:

kenzu
24-05-2014, 11:07
ما از اسید با غلظت بالا استفاده کردیم اما چسبهای پی وی سی رو حل کرد و اوضاع خعلی خراب شد:37:
فك كن اسيد HF چكه كنه طبقه پايين . هركي بشينه سر دستشويي ذوب ميشه :n02:

leo.unique
24-05-2014, 11:29
فك كن اسيد HF چكه كنه طبقه پايين . هركي بشينه سر دستشويي ذوب ميشه :n02:
اسید سولفوریک غلیظ بود اگه اشتباه نکنم :n30:PET (بطری نوشابه) رو کاملا ذوب میکرد !
موقع ریختن اسید حتما حتما حتما از عینک محافظ استفاده کنید !!! اگه یک قطره بپاشه توی چشمتون ...:n28:

Shadow-Man
25-05-2014, 12:42
گرچه این تاپیک مال یه سال پیشه ولی اجازه بدید من هم اسپم بدم :دی
علاوه بر اطلاعات صحیح بقیه: اسید رو هیچ وقت نباید مستیم رو آب ریخت پس حتما اسید رو خیلی اروم رو زمین بریزید تا خودش یواش یواش بره تو چاه.
بهتره که به جای اسید قوی، اسید ضعیف استفاده کرد ولی هر دو سه ماه یه بار تو چاه بریزیم نه وقتی که کار به جاهای باریک بکشه. خیلی هم زود به زود نریزید چون خود لوله ها رو هم از بین می بره.