PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال مهم!!

mey3amm
15-02-2013, 15:28
سلام
من یک هارد 250 گیگ داشتم که تبدیل به 3 تا درایو کرده بودم که مثلا یکی game هست الان یک هارد دیگه که 500 گیگ هست اضافه وصل کردم که یه درایو 500 گیگ اومد که تعداد درایو هام شد 4 تا.
حالا من باید چی کار کنم که مثلا 100 گیگ از اون درایو 500 گیگ بردارم و به درایو game اضافه کنم؟؟؟
کمکم کنید
supermax15
15-02-2013, 15:48
شما باید برید 500 گیگ رو به درایو game ازافه کنید بعد تبدیل به 3تا درایو کنید

mey3amm
15-02-2013, 15:57
شما باید برید 500 گیگ رو به درایو game ازافه کنید بعد تبدیل به 3تا درایو کنید
چرا باید 500 گیگ اضافه کنم!!!!من که فقط گفتم 100 گیگ!.
خوب مشکل منم اینجاست که ججوری باید اضافه کنم؟؟!

EXTREME
15-02-2013, 17:13
چرا باید 500 گیگ اضافه کنم!!!!من که فقط گفتم 100 گیگ!.
خوب مشکل منم اینجاست که ججوری باید اضافه کنم؟؟!

شما یک عکس از disk managment سیستم بدین که بهتر بشه کمکتون کرد

mey3amm
15-02-2013, 17:24
شما یک عکس از disk managment سیستم بدین که بهتر بشه کمکتون کرد
اینم عکس :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
15-02-2013, 17:47
پیشنهاد من اینه که همه درایوها غیر از درایو ویندوز رو تبدیل کنید به logical چون الان شما 4 تا پارتیشن primary دارین و بیشتر بخواین درست کنید هارد به حالت داینامیک میره و به مشکل میخورین
برای اینکار با نرم افزار paragon partion میتونید اینکارو بکنید
در مورد مرج کردن یک درایو از یک هارد با یک درایو از یک هارد دیگه هم ار لحاظ امنیتی زیاد جالب نیست چون اگه یک هارد مشکل پیدا کنه اطلاعات اون هارد هم خراب میشه در اون درایو ولی اگه روی یک هارد بود مشکلی نداشت و بعید میدونم که بشه دو تا پارتیشن رو اینطوری مرج کرد و من روی هارد اینکارو انجام دادم رو دو تا هارد نکردم ولی میخواین میتونید تست کنید اون حجم رو با نرم افزار paragon partyion بسازید از نوع logical بعد ببینید میتونید با این نرم افزار میتونید مرج کنید با اون درایو یا نه

در کانورت به logical مشکلی برای اطلاعات پیش نمی آید فقط بعد از اینکار باید سیستم رو ریست کنید که فایل سیستم ها چک بشه

mey3amm
15-02-2013, 17:53
پیشنهاد من اینه که همه درایوها غیر از درایو ویندوز رو تبدیل کنید به logical چون الان شما 4 تا پارتیشن primary دارین و بیشتر بخواین درست کنید هارد به حالت داینامیک میره و به مشکل میخورین
برای اینکار با نرم افزار paragon partion میتونید اینکارو بکنید
در مورد مرج کردن یک درایو از یک هارد با یک درایو از یک هارد دیگه هم ار لحاظ امنیتی زیاد جالب نیست چون اگه یک هارد مشکل پیدا کنه اطلاعات اون هارد هم خراب میشه در اون درایو ولی اگه روی یک هارد بود مشکلی نداشت و بعید میدونم که بشه دو تا پارتیشن رو اینطوری مرج کرد و من روی هارد اینکارو انجام دادم رو دو تا هارد نکردم ولی میخواین میتونید تست کنید اون حجم رو با نرم افزار paragon partyion بسازید از نوع logical بعد ببینید میتونید با این نرم افزار میتونید مرج کنید با اون درایو یا نه

در کانورت به logical مشکلی برای اطلاعات پیش نمی آید فقط بعد از اینکار باید سیستم رو ریست کنید که فایل سیستم ها چک بشه
ممنون میشه بگید logical با primary چه فرقی میکنه؟مشکل پیش نمیاد؟!

EXTREME
15-02-2013, 17:55
ممنون میشه بگید logical با primary چه فرقی میکنه؟مشکل پیش نمیاد؟!

درایو های logical قابل گسترش و مرج هستند و راحت تر میشه اینکارهارو کرد primary اینطوری نیست شما با mbr تو تعداد primary محدودیت دارین
کانورت به logical هم وقتی اطلاعات در درایو دارین با احتیاط باید انجام بشه یک اشتباه کوچولو ممکنه فایل سیستم درایو مشکل پیدا کنه بعد باید برین سراغ ریکاوری و فیکس کردن و از این حرفا

4تا درایو هم مشکلی ایجاد نمیکنه

mey3amm
15-02-2013, 17:59
با اسفاده از نرم افزار
paragon partyion میشه مرج کرد دیگه؟
من کار با این نرم افزار را بلد نیستم میشه راهنمایی کنید؟

EXTREME
15-02-2013, 18:03
با اسفاده از نرم افزار
paragon partyion میشه مرج کرد دیگه؟
من کار با این نرم افزار را بلد نیستم میشه راهنمایی کنید؟

بله میتونید مرج کنید تو wizard هاش است این قابلیت

بهتره اون پارتیشن هایی که گفتم قبلش logical کنید و بعید میدونم که بشه دو تا درایو از دو تا هارد رو مرج کرد باید تست کنید

مهندس الهه
18-02-2013, 11:10
باید هاردها رو داینامیک کنید
در مود داینامیک میتونید دو پارتیشن از دو هارد متفاوت رو باهم ادغام و یکی کنید