PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ---سفید کردن دندان

saman1330
14-02-2013, 20:08
درود
من 22 سالمه و می خوام دندون هام رو سفید کنم دندونام همه سالم هستن و یکم زردی دارن(معمولی)
از خمیر دندان سفید کننده استفاده کردم ولی زیاد تاثیری نداشت(تقریبن هیچی)
یکم تو نت تحقیق کردم و فکر کنم تو مطب و توسط دکتر سفید کردن هزینش زیاد میشه(منم اصن روم نمیشه برم بگم می خوام دندونامو سفید کنم ، همینجوری سوژه هستم به اندازه کافی :n02:)
چیز بدرد بخوری هست برم از داروخونه بگیرم یا راه دیگه ای...
سپاس:n16:

djfafa
14-02-2013, 21:08
سلام عزیز
خجالت نداره! اگر با مسواک زدن بر طرف نمیشه باید بری دکتر نمیخواد بگی (دندونامو سفید کن) بهش میگن (جرم گیری)
من خودم انجام دادم . اوکی میشه

saman1330
15-02-2013, 21:59
جرم گیری نمی خوام انجام بدم.
فکر میکنم راه های دیگه واسه سفید کردن دندون ها هست(ژل ها و مواد اکسید کننده مثل پر اکسید هیدوژن)
توی داروخانه ها از این چیزا هست.
حالا می خوام بدونم تاثیری دارن یا نه؟

brad pitt
16-02-2013, 13:09
در بلند مدت قطره ی پرسیکا جواب میده

ارزان
و دیگر نیازی به رفتن پیش دکتر دندان نیست

raana
16-02-2013, 16:31
دو روش اصلی برای سفید کردن دندانها وجود دارد در روش اول که سفید کردن در مطب نامیده می‌شود مواد بلیچینگ با غلظت بالا به مدت کوتاهی بر روی دندان قرار می‌گیرد.در این روش سفیدی دندان به سرعت پدیدار می‌شود ولی در صورتی که به درستی استفاه نشود ممکن است باعث آسیب به لثه ومخاط دهان شود.در این روش برای جلوگیری از تماس مواد اکسیدکننده با لثه‌ها از لایه محافظ مخصوصی استفاده می‌شود که با مهارت بر روی لثه قرار می‌گیرد وبا نور مخصوص محکم می‌گردد.ماده مورد استفاده در بلیچینگ مطب یا پراکسید هیدروژن ویا کاربامید پراکسید است.

ژل بلیچینگ در این موارد معمولاً حداکثر معادل 35% پر اکسید هیدروژن غلظت دارد.

از روش‌های دیگر بلیچینگ سفید کردن در منزل می‌باشد که در این روش دندان پزشک یک قالب مخصوص پلاستیکی بر روی مدل دندانهای شخص ساخته وژل‌های بلیچینگ را در اختیار بیمار قرار می‌دهد.بیمار هر روز چند ساعت ژل‌ها را بر روی قالب قرار داده و آن را در دهان بر روی دندان‌ها می گذارد.پس از گذشت چند هفته دندانها به سفیدی مورد نظر می‌رسند.ژل مورد استفاد ه در این روش بین ده تا شانزده درصد غلظت دارد.

از عوارض درمان بلیچینگ می‌توان به حساس شدن دندانها سوختگی لثه ها(در موارد استفاده نادرست ویا سفیدشدن بیش از حد دندانها ) اشاره کرد.این عوارض در تعداد کمی از مراجعین ممکن است به وجودآید و پس از چند روز بهبود می‌یابد.مدتی پس از سفیدکردن ممکن است تا حدودی از سفیدی دندان کاسته گردد.

در سال‌های اخیر محصولات زیادی نیز برای سفیدکردن در داروخانه‌ها وسوپرمارکت‌ها ارائه می‌شوند که غلظتی کمتر از ده درصد دارند وبه علت نظارت نداشتن دندانپزشک بر مراحل درمان استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌گردد.

دوست عزیز در هر صورت بهتره این کار تحت نظر پزشک متخصص انجام بشه تا از آسیب رسیدن به مینای دندان و همین طور لثه
جلوگیری بشه........

master0
17-02-2013, 23:10
راستی دوستان جرم گیری دندان ، چقدر حین انجام درد و خونریزی داره ؟

Saeed Dz
18-02-2013, 12:42
راستی دوستان جرم گیری دندان ، چقدر انجام درد و خونریزی داره ؟
درد و خون ریزی نداره و به نوعی همون تمیز کردن دندان و لثه هستش.