PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقايسه بهترينهاي SONY - PANASONIC - SAMSUNG - LG

Y & M
14-02-2013, 15:56
سلام

دوستان با توجه به محدوديتهايي كه در خريد TV هاي حرفه اي پيش اومده به نظر من بحث خريد يك TV خوب بسيار حساستر شده و به دقت و بررسي بيشتري نياز داره و اولين سوالي كه پيش مياد اينه كه آيا واقعا تفاوتهاي بسيار زيادي بين مدلهاي Reference و مدلهاي pro وجود داره ؟

منظورم از اين سوال اينه كه آيا واقعا 100% ميشه به امتيازهاي جهاني TVها كه بعضي سايتها اعلام ميكنند اطمينان كرد ؟

ناگفته نماند كه ما در ايران هستيم و خيلي از تكنولوژيهاي روز در مدلهاي خاورميانه اي با مدلهاي اروپايي يا آمريكايي متفاوت است ( عدم ارائه آپديتها - ريموتهاي متفاوت - عدم ساپورت زبان فارسي و ... )

بايد بگم انتظارات از يك TV حرفه اي بالاست چون هزينه اي كه بابت اون خريدار ميپردازه هم بالاست و اين موضوعي نيست كه به راحتي بشه از اون گذشت

دوستان TVاي را در نظر بگيريد كه بهترين كيفيت تصوير را در بين تمامي TVهاي موجود در كشورمون را داره و بعد از مدتي مشخص ميشه كه آستانه تحمل اون در برابر نوسانات برق كمه و با توجه به قيمت گزافي كه بابت اون پرداختيد اين TV يكسال هم براتون كار نميكنه و خدمات هم كه متاسفانه ...

ميخوام بگم اين مسئله ميتونه تمام فاكتورهاي خريدو به هم بريزه

يا تصور كنيد كه براي رسيدن به يك تصوير عالي مجبور باشيد توي تاريكي كامل تلوزيون تماشا كنيد و در همه شرايط روز شما اون تصوير عالي را نخواهيد داشت اين ميتونه يك ضعف بزرگ براي يك همچين TVهايي باشه

و يا اينكه شما كلي هزينه كرديد كه بهترين TV را داشته باشيد بعد متوجه ميشويد كه محصولتون حتي نميتونه ساده ترين فرمتهاي تصويري را باز كنه كه TVهايي با 1/3 اون قيمت براحتي تمامي فرمتها را باز ميكنند و اين براي اين نوع محصولات جاي سوال پيش مياره

دوستان بياييد صرفا به امتيازهايي كه سايتهاي معروف خارجي به TVها ميدن اكتفا نكنيم و خودمون با توجه به شرايط موجودي كه داريم اونها را كاملتر مورد بررسي قرار بديم چون اولا تمام TVهاي روز دنيا در كشور ما نيست و ثانيا شايد نكاتي كه ما از يك TV توقع داريم با نكاتي كه اونها از TVشون توقع دارند ميتونه كاملا فرق داشته باشه منظورم به خاطر فراهم نبودن بعضي بسترهاي لازمه مثلا بحث INTERNET TV و قابليهاي SMART

فاكتورهاي مهم زيادي ميتونه وجود داشته باشه تعدادي از اونها كه به ذهن من ميرسه موارد ذيل هستند كه از اساتيد محترم و صاحبنظر ميخوام اگه دوست داشتند براي هر مورد شماره TV كه فكر ميكنند عملكرد بهتري داره را ذكر كنند تا به يك جمعبندي كلي برسيم ( مثال : عمق رنگ مشكي : 1-2-3-4-8-6-7-5-9-10 )

1 : عمق رنگ مشكي
2 : درخشندگي تصوير
3 : سرعت پخش تصوير
4 : پخش فرمتهاي مختلف
5 : ديزاين
6 : قيمت
7 : خدمات گارانتي

( 1 ) PLASMA PANASONIC 50 ST 50
( 2 ) PLASMA PANASONIC 50 VT 30
( 3 ) PLASMA PANASONIC 50 ST 30
( 4 ) PLASMA SAMSUNG 51 D8880
( 5 ) PLASMA LG 50 PZ850
( 6 ) LED SAMSUNG 46 ES8880
( 7 ) LED SAMSUNG 46 ES7770
( 8 ) LED SONY 46 HX 925
( 9 ) LED LG 47 LM 96000
( 10 ) LED LG 47 LM 86000

hobor971
14-02-2013, 17:43
شما اینجا دو نوع تلوزیون رو برای بررسی قرار دادید که موارد رو خیلی متفاوت می کنه . یعنی پلاسما و LED . تجربه ای که من دارم کیفیت تصویر پلاسما مخصوصا دو مدلی که ذکر کردید قابل مقایسه با انواع LED نیست . پلاسما تصویر بهتری ارائه می کنه . اما در مقابل مصرف بیشتر داره - داغ می کنه و با تصاویر ثابت هم مشکل داره . ضمن اینکه برای این دو مدل ST50 و VT30 باید قیمت نسبتا بالایی بپردازید .
سونی هم بنظرم تصویر خوبی داره ولی در مقابل امکانات بسیار محدودی نسبت به سامسونگ و ال جی داره . قیمت بالایی برای مارکش پرداخت می کنید اضافه بر اینکه بسیار شنیده شده که پنل های سونی داخلی ساخت و مونتاژ ایران هستند . مدلی هم که معرفی کردید HX925 فکر کنم دیگه تو بازار موجود نباشه .
ال جی و سامسونگ فرق زیادی ندارند . اگر هدفتون سه بعدیه فکر کنم ال جی بهتر باشه . و در تصاویر معمولی و اچ دی سامسونگ فکر کنم نسبت به ال جی بهتر باشه .
من سامسونگ 46es7770 خریدم حدود دو هفته قبل . تصویر خیلی خوبی داره روی اچ دی. سه بعدیش رو خیلی تست نکردم و روی کانالهای دیجیتال ایران مثل همه مدلهای دیگه هست . فکر نکنم پنلش خیلی کیفیت بالایی داشته باشه چون تو تاریکی و نور سیاه زمینه گوشه های تصویر پرنور تر هستند که یک تاپیک هم براش زدم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به طور کلی من فکر کنم تو زمینه کیفیت تصویر پلاسمای پاناسونیک از همه بهتر باشه - و از لحاظ گارانتی و امکانات جانبی و پخش فرمت سامسونگ و ال جی بهتر هستند .

Y & M
17-02-2013, 10:15
PLASMA PANASONIC 50 ST 50
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
PLASMA PANASONIC 50 VT 30
PLASMA PANASONIC 50 ST 30
PLASMA SAMSUNG 51 D8880
PLASMA LG 50 PZ850