PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خارج کردن مودم از حالت اتوکانکت

albert
10-02-2013, 18:15
با سلام. من یه مودم D-link مدل 2730u دارم که اونو با کابل شبکه به pc و به وسیله wifi به لپ تاپ متصل کردم و هم زمان هردو میتونن از اینترنت استفاده کنن. مشکلی که دارم اینه (مشکل امنیتی!):
کانکشن مودمو برای اینکه هر دو وسیله بتونن از اینترنت استفاده کنن pppoe هست. من هر وقت که pc یا وای فای لپ تاپ رو روشن میکنم مستقیم به اینترنت وصله و نمی خوام اینطور باشه. بلکه میخوام هر موقع خواستم با دادن پسورد وارد اینترنت بشه و اجازه بگیره. لطفا منو راهنمایی کنین در ضمن خواهشا کامل توضیح بدین چون من اصلا از شبکه و کانفیگ مودم چیزی نمی دونم. بازم ممنون

khelane
10-02-2013, 22:38
خب عزیز برو داخل تنظیمات مودم و اونجا یه پسورد واسش بزار راحت همین
برای وارد شدن هم دو راه هست یکی با استفاده از نرم افزار داخل سی دی راهنداز بری داخل مودم و بخش پسورد رو به میل خودتون تغییر بدید یا میری تو مرورگر و 192.168.1.1 این ای پی ممکنه تو بعضی مودم ها فرق کنه زیر مودم نوشته بعد دیگه کارها رو انجام بده

albert
11-02-2013, 00:00
ممنون . میشه یه کم توضیح بدین. آخه چه جوری میشه پسوردی رو که تو کانفیگ مودم هست به وسیله ساخت کانکشن در ویندوز کنترل کرد؟

m.m.m5651
11-02-2013, 20:42
منظورتون اینه که رو Wifi رمز بذارید؟ تو بخش کنترل پنل روترتون (همون 192.168.0.1 یا 192.168.1.1) پسورد و وارد کنید بعدش تو تب setup و تنظیمات وایرلس، بعدش یا حالت manual رو انتخاب کنید یا automatic، بعدش یکی از حالت های رمز نگاری وای فای رو انتخاب کنید و بعدشم پسورد مورد نظرو بزنید. بعدش هر وقت خواستید با وای فای بهش وصل شید رمز میخواد ولی با کابل نمیخواد. (و البته نیازی هم نیست)

albert
14-02-2013, 23:04
آقا تو رو خدا یکی کمک کنه خیلی گیرم.

khelane
15-02-2013, 11:07
آقا تو رو خدا یکی کمک کنه خیلی گیرم.

عزیز مگه دوستمون بالا توضیح ندادن همینه دیگه هیچی نداره تو قستمت تنظیمات مودم پسورد رو بهش اختصاص میدی و تمام ذخیره میکنی همین

albert
16-02-2013, 14:23
منظورتون اینه که رو Wifi رمز بذارید؟ تو بخش کنترل پنل روترتون (همون 192.168.0.1 یا 192.168.1.1) پسورد و وارد کنید بعدش تو تب setup و تنظیمات وایرلس، بعدش یا حالت manual رو انتخاب کنید یا automatic، بعدش یکی از حالت های رمز نگاری وای فای رو انتخاب کنید و بعدشم پسورد مورد نظرو بزنید. بعدش هر وقت خواستید با وای فای بهش وصل شید رمز میخواد ولی با کابل نمیخواد. (و البته نیازی هم نیست)

با تشکر از همه دوستان که کمک میکنن. همونطور که m.m.m5651 عزیز فرمودن، در این روش فقط wifi پسورد میگیره ولی از طریق کابل دیگه پسورد نمیخواد (اتو کانکته). من میخوام از طریق کابل هم پسورد بخواد تا اینطور نباشه که هین که کامپیوتر رو روشن کردی بره داخل اینترنت.

m.m.m5651
16-02-2013, 16:43
آهان، خب تنظیمات pppoe رو وارد نکنید و به صورت دستی از کامپیوتر وارد کنید و پسوردشو هم سیو نکنید. دیگه خودکار وارد نمیشه و با اتصال باید رمز pppoe رو بزنید تا کانکت شید. البته واقعا نیازی نیست به این کار چون جز اترنت و وایرلس که راهی نیست برای وصل شدن به روتر، و برای اترنت هم خود آدم می بینه که کابل جدیدی وصل شده یا نه. البته این واسه خونه کافیه.
من تو firmware خودم قابلیت رمز گذاری رو اترنت رو ندیدم ولی احتمالا بقیه ی firmwareها دارن قابلیتشو مثل dd-wrt یا open-wrt

albert
17-02-2013, 01:30
آهان، خب تنظیمات pppoe رو وارد نکنید و به صورت دستی از کامپیوتر وارد کنید و پسوردشو هم سیو نکنید. دیگه خودکار وارد نمیشه و با اتصال باید رمز pppoe رو بزنید تا کانکت شید. البته واقعا نیازی نیست به این کار چون جز اترنت و وایرلس که راهی نیست برای وصل شدن به روتر، و برای اترنت هم خود آدم می بینه که کابل جدیدی وصل شده یا نه. البته این واسه خونه کافیه.
من تو firmware خودم قابلیت رمز گذاری رو اترنت رو ندیدم ولی احتمالا بقیه ی firmwareها دارن قابلیتشو مثل dd-wrt یا open-wrt

ممنون از پاسختون. این راهی رو که شما فرمودین قبلا امتحان کردم. اشکالش اینه که مشکل اتصال با اترنت حل میشه ولی دیگه نمیتونی با وایرلس وصل بشی و جایی وجود نداره که شما بتونین یوزر و پسورد isp رو وارد کنید. حالا نمیدونم باید کانکشن خاصی در ویندوز بسازم یا خیر؟(برای اتصال با وایرلس). از نظر امنیتی هم خوب نیست کامپیوتر بدون اجازه وصل به اینترنت بشه. و دایم روی اینترنت باشه.

reza bastani
20-02-2013, 16:39
گمونم باید به جای pppoe از Bridge mode استفاده کنید.

reza bastani
20-02-2013, 16:43
این هم آدرس مقاله: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

albert
20-02-2013, 17:26
این هم آدرس مقاله: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون از کمکتون. روشی که شما توضیح دادین چون تنظیمات اصلی مودم روی pppoe هست اثری نداره. یعنی شما حتی بدون اینکه دکمه کانکت رو بزنید اگه یه صفحه مرورگر رو باز کنید و آدرسی رو تایپ کنید میبینید که وصل به اینترنت هستید. چون تنظیمات مودم رو اتوکانکته.
من فکر کنم که راه حل اینه که تنظیمات رو باید روی bridge بزارم. فقط نمیدونم که اگه مودم رو ، روی bridge بزارم می تونم بازم با wireless به اینترنت وصل بشم یا نه؟
ممنون از اینکه منو راهنمایی می کنید. بی صبرانه منتظر جوابتون هستم.

reza bastani
21-02-2013, 17:01
ممنون از کمکتون. روشی که شما توضیح دادین چون تنظیمات اصلی مودم روی pppoe هست اثری نداره. یعنی شما حتی بدون اینکه دکمه کانکت رو بزنید اگه یه صفحه مرورگر رو باز کنید و آدرسی رو تایپ کنید میبینید که وصل به اینترنت هستید. چون تنظیمات مودم رو اتوکانکته. من فکر کنم که راه حل اینه که تنظیمات رو باید روی bridge بزارم. فقط نمیدونم که اگه مودم رو ، روی bridge بزارم می تونم بازم با wireless به اینترنت وصل بشم یا نه؟ ممنون از اینکه منو راهنمایی می کنید. بی صبرانه منتظر جوابتون هستم. همون طور که خودتون متوجه شدین باید تنظیمات مودمتون رو روی حالت bridge بذارید تا امکان استفاده از اون مقاله پیدا بشه. با این کار شما می تونید از طریق wireless هم به اینترنت وصل بشید اما باید تنظیمات موجود توی اون مقاله رو روی لپ تاپی که می خواید باهش به اینترنت وصل بشید هم اعمال کنید.

albert
21-02-2013, 22:54
همون طور که خودتون متوجه شدین باید تنظیمات مودمتون رو روی حالت bridge بذارید تا امکان استفاده از اون مقاله پیدا بشه. با این کار شما می تونید از طریق wireless هم به اینترنت وصل بشید اما باید تنظیمات موجود توی اون مقاله رو روی لپ تاپی که می خواید باهش به اینترنت وصل بشید هم اعمال کنید.

اگه امتحان کنید می بیند که اگه bridge بزارید دیگه نمی تونید به صورت وایرلس استفاده کنید. فکر کنم در صورت تنظیم مودم به صورت bridge شما فقط می تونید به وسیله کابل شبکه به اینترنت متصل بشید.

reza bastani
22-02-2013, 13:12
اگه امتحان کنید می بیند که اگه bridge بزارید دیگه نمی تونید به صورت وایرلس استفاده کنید. فکر کنم در صورت تنظیم مودم به صورت bridge شما فقط می تونید به وسیله کابل شبکه به اینترنت متصل بشید.

در bridge mode شما باید یا از طریق وایرلس و یا از طریق کابل به اینترنت وصل بشید. در ضمن برای استفاده از اینترنت در گوشی و تبلت باید نرم افزار خاص نصب کنید. (نسخه آندرویدش رو دیدم.) دوباره مراحل گفته شده رو انجام بدین. دقت کنید اگر می خواید لپ تاپ رو از طریق وایرلس به اینترنت وصل کنید باید اون کانکشن رو روی اون لپ تاپ هم بسازید و در ضمن نمیشه هم زمان با کابل به اینترنت وصل بود. در مورد گوشی های هم که گفتم باید نرم افزارشون رو پیدا کنید.