PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل من با اضافه کردن زیرنویس

m.beh
10-02-2013, 15:10
سلام
می دونم که باید سرچ می کردم ساید صد دفعه گفته ید ولی من واقعا از مسائل میکس و مونتاژ سر در نمی اوردم بنابراین سرچم هم به درد نمی خورد درضمن فهرست مطالب مال سال 87 بود فکر کنم قدیمی بود گشتم ولی چواب سوالو پیدا نکردم. حالا من مشکلمو می گم اگه لطف کنید بهترین راه حل رو بگید ممنون می شم.

من به فیلم فرمت mkv دارم که زیرنویس انگلیسیش بهش چسبیده یعنی نمی شه ازش جدا کرد بعنی وفتی با mkvmerge GUI چکش کردم فقط فایل صوتی وتصویری داره زیرنویس نداره. یا به عبارت دیگه تو خود KM پلیر نمی شه زیرنویسو هاید کرد.حالا می خوام برای یکی که انگلیسی بلد نیست زیرنویس فارسی بزارم.

این چیزی که به ذهن من رسید اینه:
یه جوری زیرنویس فارسی رو تنظیم کنم که وقتی می آد یه روی یه نوار سیاه پایین فیلم بیاد که نوار سیاه روی زیرنویس انگلیسی رو بپوشونه و روشم زیرنویس فارسی به رنگ سفید با وضوح نمایش داده شه. بعد هم فکر کردم هم این فایلی که زیرنویس فارسی داره و هم اون یکی فایل رو با هم بزارم توی یک دیویدی که از تو منوش بتونی انتخاب کنی که با کدوم زیرنویس می خواهی.
حالا من برای ساخت دیویدی یه سری برنامه دانلود کردم مثل Sothink Movie DVD Maker اما بلد نیستم باهاشون کار کنم. زیادم نمی خوام وقت بزارم فقط می خوام به کار راحت تحویل بدم بره.
آیا نرم افزاری هست که بشه باهاش دیویدی ساخت و فقط زیرنویسش اون نوار سیاه رو خودش بیاره؟ یا باید کلا یه فیلم جدا بدم بهش؟
حتی به این فکر کردم که بیام وی سی دیش کنم با نرم افزارهایی که اینجامعرفی کردید زیرنویس فارسیشو بچسبونم بهشون اما مشکلم اون نوار سیاه است.
کلا اگر نظرتونو بدید که من چی کار کنم خیلی خوب می شه اگه خودتون ایده ای دارید هم خوبه بگید.
لطفا اسم نرمافزارهارو دقیق بگید که پیداشون کنم.

m.beh
12-02-2013, 14:11
یعنی هیچ کس نمی دونه چه طوز بزای یه فیلم میتونم یه زیرنویسی بزازم که بک گراند زیرنویسه مثلا مشکب با هر رنگ دیگه ی باشه؟

Ghaioom
13-02-2013, 07:52
تو Corel VideoStudio میتونی متن بنویسی و بک گراندش رو سیاه کنی.
از نرم افزار استفاده نکردم برای زیرنویس گذاشتن روی فیلم ولی شما جای دیگه سوال کن. مثلا تو قسمت بعد نرم افزاری تو انجمن هنر هفتم بود فکر کنم یا انجمن نرم افزار

m.beh
14-02-2013, 01:15
با تشکر از دوستمون که بالا راهنمایی کرده من خودم راهشو پبدا کردم برای آیندگان می زام اینجا:
با jet Adio می تونی انخاب کنی که زیرنویس یه چه صورت به فیلم بچسبه. رنگ . غونت زیرنویس، محل قرار گرفتنش، زنگ بک گراند یا بی رنگ بودنش، هم چنین می تونی از فایل kmv مشتقیم وی سی دی بگیری و کارهای دیگه.
موفق باشید