PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جهت اطلاع: یک مشکل نادر ! قطع نت در ساعت مشخص

sepid12ir
10-02-2013, 12:10
سلام...

این تاپیک را دوست داشتم جدا بزنم، چون به نظر اکثر دوستان نیاز دارم

یک مشکل عجیب در اینترنت من رخ داده، بعد از 5 6 مشترک شاتل بودن

اینترنت من ساعت 7 - 12 شب قطع میشه !! :n04:

یعنی سر ساعت مشخص قطع میشه و سر ساعت مشخص هم وصل میشه !

از طرف شاتل هم کارشناس فنی اومد و این مشکل را چک کرد و حتی سرخط هم این مشکل عجیب و نادر همچنان برقرار بود...

آقای کارشناس گفتن، شاید نوسان برق شدید رد میشه اما اپارتمان را که چک کردن این هم احتمالش بسیار کم بود...

خلاصه، گفتن ما مخابرات هم اعلام خرابی کنیم، هیچ وقت ساعت 7 - 12 شب مخابرات کسی نیست که متوجه مشکل شما بشه !!! :n15::n15:

تنها پیشنهادی که به من دادن، معرفی یک خط جدید بود !

حالا من موندم چه کنم ! اخه یعنی مگه میشه هیـــــــــــــــــــــچ راه حلی نباشه ؟! :n03: دقیقا پرمصرف ترین ساعت که ادم خسته از بیرون میاد و قصد داره نت گردی کنه نت قطعه :n14:

آیا شما اطلاعاتی و یا تجربه ی چنین مشکلی را داشتین ؟!

arminhidden
10-02-2013, 12:29
حالا برای من سر ساعت 6 صبح قطع میشه،و ساعت 9 دوباره وصل میشه!!!!:n04:

arashsard
10-02-2013, 13:12
دوست عزیز شما لینکت میپره کلا ؟؟؟ یا لینک داری کانکت نمیشی ؟؟؟

sepid12ir
10-02-2013, 13:49
دوست عزیز شما لینکت میپره کلا ؟؟؟ یا لینک داری کانکت نمیشی ؟؟؟

دقیق متوجه منظورتون نشدن،

ولی چراغ DSL خاموش میشه و یا چشمک میزنه و اصلا ثابت نمیشه ....

arashsard
10-02-2013, 14:11
دقیق متوجه منظورتون نشدن،

ولی چراغ DSL خاموش میشه و یا چشمک میزنه و اصلا ثابت نمیشه ....

آهان... احتمال زیاد باید نویز باشه... شما میتونید یه عکس از snr مودمتون بزارید ببینیم..توو اون ساعت قطعی... احتمالا نویز شدید میشه و لینکتون همون dsl نمیتونه ثابت بشه...

sepid12ir
10-02-2013, 14:27
آهان... احتمال زیاد باید نویز باشه... شما میتونید یه عکس از snr مودمتون بزارید ببینیم..توو اون ساعت قطعی... احتمالا نویز شدید میشه و لینکتون همون dsl نمیتونه ثابت بشه...

خب این نویز در ساعت معین اتفاق میفته ؟

از سرخط هم چک شد این مشکل بود...

راه حلش چیه ؟ :n03:

choory
10-02-2013, 15:20
تو این ساعات روی خط شما نویز می افته.چون از دم در هم تست کردید پس مشکل از داخل نیست و از مخابرات تا دم منزل شما هست.
من هم تقریبا مشکل مشاه شما را داشتم ا این تفاوت که ساعت مشخصی نداشت. هر کاری کردم درست نشد.تقاضای خط جدید هم پیشنهاد میکنم نده چون ممکنه روی همین خط فعلی فعال بشه و کلا دیگه نتونی adsl بگیری.
خود مخارات هم پیگری نمیکنه چون میگه من تعهد دارم فقط بوق روی خط تلفن تحویل بدم نه دیتا :|

تنها راه حلی که من پیدا کردم و نتیجه هم داد این هست که موی دماغ isp بشی و مجبورشون کنی که ولتاژ خط تلفنت را روی حداکثر قرار دهند تا نویز کمتر بشه. و بتونی کانکت بشی.

sepid12ir
10-02-2013, 15:29
تو این ساعات روی خط شما نویز می افته.چون از دم در هم تست کردید پس مشکل از داخل نیست و از مخابرات تا دم منزل شما هست.
من هم تقریبا مشکل مشاه شما را داشتم ا این تفاوت که ساعت مشخصی نداشت. هر کاری کردم درست نشد.تقاضای خط جدید هم پیشنهاد میکنم نده چون ممکنه روی همین خط فعلی فعال بشه و کلا دیگه نتونی adsl بگیری.
خود مخارات هم پیگری نمیکنه چون میگه من تعهد دارم فقط بوق روی خط تلفن تحویل بدم نه دیتا :|

تنها راه حلی که من پیدا کردم و نتیجه هم داد این هست که موی دماغ isp بشی و مجبورشون کنی که ولتاژ خط تلفنت را روی حداکثر قرار دهند تا نویز کمتر بشه. و بتونی کانکت بشی.

ممنون از راهنماییتون

فقط اینکه ولتاژ معمولا رو چند هست و من از Isp بخوام چند بذاره ؟

choory
10-02-2013, 15:41
ممنون از راهنماییتون

فقط اینکه ولتاژ معمولا رو چند هست و من از Isp بخوام چند بذاره ؟

دقیقا نمیدونم.من مشکلم را با یکی که داخل مخابرات کار میکرد در میان گذاشتم و بهم گفت که بگو ولتاژ خط را زیاد کنند.با isp در میان گذاشتم اول قبول نکردن اما با اصرار زیاد مجبور شدن انجام بدهند.بعد از چند بار تغییر دادن باز مشکلم پا برجا بود تا دفعه آخر که بهم گفت دیگه برات گذاشتیم روی حداکثر و بیشتر از این نمیشه اگه باز مشکل داره دیگه نمیشه کاری کرد.

sepid12ir
10-02-2013, 20:00
نکته ی جالب هم اینجاست که روزهای تعطیل مثل جمعه و امروز احتمالا! قطع نمیشه !!!

:n13:

arashsard
10-02-2013, 21:50

دقیقا موافقم و کاملا درسته.... منم خونه قبلیمون همین مشکلو داشتم و مخابرات گفت هر وقت بوقت نیومد ما بررسی میکنیم... آخرش ناچار شدم دون استریمو اینقد کم کنم که نویزم کم بشه...

arashsard
10-02-2013, 21:52
نکته ی جالب هم اینجاست که روزهای تعطیل مثل جمعه و امروز احتمالا! قطع نمیشه !!!

:n13:

اگه سرویست محدود هست یه راه دیگش اینکه از شرکت بخوا downstream خطتت رو خیلی کمتر کنه... با این کار snr بالا میره و نویزت کم میشه... الان من دقیقا نمیدونم down stream رو چند گزاشتن واستون... اگه رو 4 مگ یا بالاتر بگو شرکت کم کنه یزاره رو 2 مگ یا 1 مگ... واسه سرویس محدود همینقدر کافیه....

Binary
10-02-2013, 23:04
مشخصات مودمت رو بگو + نوع سرویست + یه عکس از تنظیمات مودم شاید بشه کمک کرد...

sepid12ir
10-02-2013, 23:37
مشخصات مودمت رو بگو + نوع سرویست + یه عکس از تنظیمات مودم شاید بشه کمک کرد...

مودم لینکسیس هست

نوع سرویس ارت 2

موضوع اینه که دیشب که از شاتل کارشناس فنی فرستادن، مودم دیگه هم اورده بود و با اون مودم هم مشکل همچنان پا برجا بود

arashsard
11-02-2013, 01:35
مودم لینکسیس هست

نوع سرویس ارت 2

موضوع اینه که دیشب که از شاتل کارشناس فنی فرستادن، مودم دیگه هم اورده بود و با اون مودم هم مشکل همچنان پا برجا بود

اگه آرت 2 داری که فکر نکنم زیاد downstream بالا بسته باشن... یه عکس از تنظیمات مودم یزار...

Hasan_
27-06-2019, 21:47
updated...

ALIRK
28-06-2019, 13:29
مشکل قطعی سرویس ها ، قطعی لینک های بین الملل فیبرنوری شرکت زیرساخت در اروپا بوده

دوست عزیز تاپیک مال سال 2013 یعنی 6سال پیش هست زیر خاکی اوردی بالا:n02:

گفته شده بین ساعات 10تا 1شب این اتفاق میفته که در حال حاظر هم این اتفاق میفته وهمچنان مشکل باقی هست

اما قطع شدن این 2روز اخیر ربطی به این پست نداشت

Hasan_
28-06-2019, 14:04
دوست عزیز تاپیک مال سال 2013 یعنی 6سال پیش هست زیر خاکی اوردی بالا:n02:

گفته شده بین ساعات 10تا 1شب این اتفاق میفته که در حال حاظر هم این اتفاق میفته وهمچنان مشکل باقی هست

اما قطع شدن این 2روز اخیر ربطی به این پست نداشت
والا تاپیک بالا بود منم جواب دادم ، و بخاطر همین به تاریخ نگاه نکردم !

kenshikan
08-11-2019, 18:37
من هم چون اومد بالا، واسه خالي نبودن عريضه مي گم:

از توي تنظيم مودم بزاريد مود اي دي اس ال رو از حالت خودکار برداريد، بزاريد روي کف يعني G.dmt، معمولا خوب و پايدار ميشه :)