PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل ساده که نتونستم حلش کنم

qwertym
10-02-2013, 00:04
سلام خسته نباشید همگی

راسیاتش یه کیس گرین اربیت خریدم و قطعات رو روش سوار کردم

مشکل من اینه وقتی دکمه روشن شدن کیس رو میزنم 3 ثانیه طول میکشه تا سیستم روشن بشه

دوستم هم همین کیس رو داره ولی اون این مشکل را نداره و تا دکمش رو میزنه سیستم روشن میشه

مشکل از چیه و چطور میشه رفعش کرد ؟؟؟؟

EXTREME
10-02-2013, 00:07
سلام خسته نباشید همگی

راسیاتش یه کیس گرین اربیت خریدم و قطعات رو روش سوار کردم

مشکل من اینه وقتی دکمه روشن شدن کیس رو میزنم 3 ثانیه طول میکشه تا سیستم روشن بشه

دوستم هم همین کیس رو داره ولی اون این مشکل را نداره و تا دکمش رو میزنه سیستم روشن میشه

مشکل از چیه و چطور میشه رفعش کرد ؟؟؟؟

شما اول باید بفهمید مشکل از سیستم شماست یا دکمه پاور خود کیس
سیم پاور رو از روی مین بکنید وبا پیچ گوشتی اتصال کوتاه بدین قبل از اینکار باید با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید اگه مشکلی نداشت و با دکمه کیس باز هم مشکل داشت این یعنی مشکل از طرف کیس است ولی اگه بدون دکمه هم اینطوری بود سیستم رو بیرون از کیس اسمبل کنید و دوباره تست کنید اگه بازم اینطوری بود مشکل از طرف سیستم شماست یا پاور یا مین

qwertym
10-02-2013, 11:20
آقا مهرداد من طبق فرمایش شما انجام دادم باتری رو در آوردم و با پیچ گوشتی تست کردم سریع روشن شد بعد دوباره سوکت پاور رو جا زدم

و تست کردم سریع روشن شد اما وقتی ساعت بایوس رو تنظیم و F10 رو زدم تغییرات ذخیره شد بعد اینکه کامپیوتر را خاموش و روشن کردم

باز 3 ثانیه طول کشید . به نظرت علت چی میتونه باشه ؟؟؟؟

EXTREME
10-02-2013, 12:03
آقا مهرداد من طبق فرمایش شما انجام دادم باتری رو در آوردم و با پیچ گوشتی تست کردم سریع روشن شد بعد دوباره سوکت پاور رو جا زدم

و تست کردم سریع روشن شد اما وقتی ساعت بایوس رو تنظیم و F10 رو زدم تغییرات ذخیره شد بعد اینکه کامپیوتر را خاموش و روشن کردم

باز 3 ثانیه طول کشید . به نظرت علت چی میتونه باشه ؟؟؟؟

بعد از اینکه باتری مین رو گذاشتین و تاریخ رو ست کردین و سیو کردین و سیستم رو خاموش کردین باز با اتصال پیچ گوشتی بدون دکمه پاور هم طول مییکشه یا نه

qwertym
10-02-2013, 14:54
بعد از اینکه باتری مین رو گذاشتین و تاریخ رو ست کردین و سیو کردین و سیستم رو خاموش کردین باز با اتصال پیچ گوشتی بدون دکمه پاور هم طول مییکشه یا نه

مهرداد جان طبق فرمایش شما این را انجام دادم 3 ثانیه طول کشید تا سیستم روشن بشه

EXTREME
10-02-2013, 15:04
مهرداد جان طبق فرمایش شما این را انجام دادم 3 ثانیه طول کشید تا سیستم روشن بشه

پس مشکل از طرف سیستم شماست نه کیس

با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید نتیجرو بگین البته به نظرم سیستم با اینکه اینطوریه فکر نکنم مشکلی داشته باشه

qwertym
10-02-2013, 15:27
پس مشکل از طرف سیستم شماست نه کیس

با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید نتیجرو بگین البته به نظرم سیستم با اینکه اینطوریه فکر نکنم مشکلی داشته باشه

متاسفانه به پاور دیگه دسترسی ندارم

مشکلی با سیستم ندارم همه چیش خوب و درست کار میکنه

فقط همین مسئله کوچیک اذیتم میکنه..... مشکل سخت افزاری که نداره به نظرتون ؟؟؟

EXTREME
10-02-2013, 16:33
متاسفانه به پاور دیگه دسترسی ندارم

مشکلی با سیستم ندارم همه چیش خوب و درست کار میکنه

فقط همین مسئله کوچیک اذیتم میکنه..... مشکل سخت افزاری که نداره به نظرتون ؟؟؟

نه فکر نکنم مشکلی باشه ولی بهتره با یک پاور دیگه تست کنید

وقتی تنظیمات بایوس ذخیره شد و خاموش کردین سیستم رو سیستم رو از برق بکشین یعنی کابل برق پاور رو بکنید ودوباره وصل کنید ببینید چی میشه

qwertym
10-02-2013, 17:39
نه فکر نکنم مشکلی باشه ولی بهتره با یک پاور دیگه تست کنید

وقتی تنظیمات بایوس ذخیره شد و خاموش کردین سیستم رو سیستم رو از برق بکشین یعنی کابل برق پاور رو بکنید ودوباره وصل کنید ببینید چی میشه

فرقی نکرد همونطوره

البته فکر نکنم مشکل از پاورم باشه چون سه ماهه خریدمش 600 وات گرین هستش

EXTREME
10-02-2013, 18:02
فرقی نکرد همونطوره

البته فکر نکنم مشکل از پاورم باشه چون سه ماهه خریدمش 600 وات گرین هستش
باید با یک پاور دیگه تست بشه نشد باید برید مین رو چک کنید

مولتی متر دارین ؟

qwertym
10-02-2013, 18:31
باید با یک پاور دیگه تست بشه نشد باید برید مین رو چک کنید

مولتی متر دارین ؟

بله مولتی متر یکی دارم اما کار باهاش رو بلد نیستم

EXTREME
10-02-2013, 20:16
بله مولتی متر یکی دارم اما کار باهاش رو بلد نیستم

شما دکمه پاور رو روشن کنید ولی سیستم رو روشن کنید مولتی متر رو روی تست ولت بزارین و پروپ مشکی مولتی متر رو بزنید به یکی از سیم های سیاه کانکتور پاور قرمت رو بزنید به سر مثبت پین مثبت power switch و ولتاژ power siwtch رو بگیرید

بهتره بایوس مین رو هم آپدیت کنید