PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل 4 گیگ رم در ویندوز 64 بیت فقط 2.7 قابل استفاده!!! :(

omidefatemeh
08-02-2013, 13:54
با سلام خدمت همه دوستان عزیز در این فروم تخصصی
من 4 گیگ رم DDR2 دارم هرکدوم دو گیگ هستند با باس 800 یکی شون کینگ استون و دیگری تیم گروپ هستش ولی در ویندوز 7 و همچنین الان در ویندوز 8 که هردو هم شصت و چهار بیت بودند تنها 2.7 usable هست. مشکل از چیست؟ و چگونه میتوانم از تمام ظرفیت رم سیستمم استفاده کنم؟

با تشکر فراوان

------------------
System Information
------------------
Time of this report: 2/8/2013, 13:50:47
Operating System: Windows 8 Enterprise 64-bit (6.2, Build 9200) (9200.win8_rtm.120725-1247)
Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: 945GCM-S2L
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz (2 CPUs), ~2.6GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 2816MB RAM
Page File: 2027MB used, 3604MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
DWM DPI Scaling: Disabled
DxDiag Version: 6.02.9200.16384 64bit Unicode

---------------
Display Devices
---------------
Card name: NVIDIA GeForce 210
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 210
DAC type: Integrated RAMDAC
Device Type: Full Device
Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0A65&SUBSYS_32D31ACC&REV_A2
Display Memory: 2130 MB
Dedicated Memory: 978 MB
Shared Memory: 1151 MB
Current Mode: 1280 x 1024 (32 bit) (60Hz)
Monitor Name: Generic PnP Monitor
Monitor Model: L1752S
Monitor Id: GSM4432
Native Mode: 1280 x 1024(p) (60.020Hz)
Output Type: HD15

EXTREME
08-02-2013, 14:05
بایوس مین رو آپدیت کنید
چک کنید مین این حجم رم رو ساپورت میکنه یا نه

گرافیک آنبورد و توربوکش از رم استفاده میکنه

علت بعدی چینش رم هاست چینش رم هارو عوض کنید روی دوتا دوال دیگه بزارید یا به صورت سینگل بزارین
نتیجه نداد رم هارو به صورت تکی رو همه اسلات ها تست کنید تا از سلامت رم و اسلات مطمئن بشین در آخر این مشکل میتونه از سازگار نبودن رم با مین هم باشه یا رم ها با هم

omidefatemeh
08-02-2013, 14:32
ممنون از پاسختون
این مقدار رم و ساپورت میکنه
اطلاعات سایت گیگا:

2 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 4 GB of system memory
Dual channel memory architecture
Support for DDR2 667/533/400 MHz memory modules
(Go to GIGABYTE's website for the latest memory support list.)
* Due to standard PC architecture, a certain amount of memory is reserved for system usage and therefore the actual memory size is less than the stated amount.

گرافیک آنبورد و توربوکش از رم استفاده میکنه
متوجه نشدم؟!!

تمام حالات چینش رم و امتحان کردم و تک تک هم تست کردم کامل 2 گیگشون و میخوند ولی در کنار هم در چینش های مختلف فقط 2.7 خوانده میشود پس رم ها سالم و اسلات ها هم سالم هستند

دنبال آپدیت بایوس هنوز نرفتم

ولی یک نکته:
رم های من 800 هستند هردو اما در متنی ک از سایت گذاشتم دقت کنید باس ها رو زده
667/533/400
این میتونه باعث باشه؟
:n03:

EXTREME
08-02-2013, 14:48
ممنون از پاسختون
این مقدار رم و ساپورت میکنه
اطلاعات سایت گیگا:

2 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 4 GB of system memory
Dual channel memory architecture
Support for DDR2 667/533/400 MHz memory modules
(Go to GIGABYTE's website for the latest memory support list.)
* Due to standard PC architecture, a certain amount of memory is reserved for system usage and therefore the actual memory size is less than the stated amount.

متوجه نشدم؟!!

تمام حالات چینش رم و امتحان کردم و تک تک هم تست کردم کامل 2 گیگشون و میخوند ولی در کنار هم در چینش های مختلف فقط 2.7 خوانده میشود پس رم ها سالم و اسلات ها هم سالم هستند

دنبال آپدیت بایوس هنوز نرفتم

ولی یک نکته:
رم های من 800 هستند هردو اما در متنی ک از سایت گذاشتم دقت کنید باس ها رو زده
667/533/400
این میتونه باعث باشه؟
:n03:

نه این فرکانس رم است و down clock میشه به اون فرکانس ها و مشکلی نداره

با دو جفت رم دیگه هم از یک برند دیگه تست کنید
بایوس مین روهم حتما آپدیت کنید

این لینک هم ببینید در قسمت memory قرمز رنگ نوشته بخونید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

omidefatemeh
08-02-2013, 15:33
دوست عزیز من بایوس مین آپدیت کردم اما کماکان مشکل برقرار است عزیزم.
چیکار کنم؟:n03:

EXTREME
08-02-2013, 15:56

باید با دو جفت رم از برند دیگه هم تست کنید ببینیم چی میشه

omidefatemeh
08-02-2013, 17:54
ممنون ولی فرقی نباید بکنه چون برای دو شرکت متفاوت هستند این دو رم
البته شاید dual channel گیر بیارم از یک شرکت که باهم مچ باشن رفع بشه ولی آخه تو این بازار دی دی آر تو از کجا گیر بیارم اونم دوال چنل

کسی راه حل دیگه ای نداره از دوستان؟...................:n03:

ess_1362
08-02-2013, 19:07
از تب های نرم افزار cpuz چند تا شات بذار تا وضعیت بررسی بشه

EXTREME
08-02-2013, 19:15
ممنون ولی فرقی نباید بکنه چون برای دو شرکت متفاوت هستند این دو رم
البته شاید dual channel گیر بیارم از یک شرکت که باهم مچ باشن رفع بشه ولی آخه تو این بازار دی دی آر تو از کجا گیر بیارم اونم دوال چنل

کسی راه حل دیگه ای نداره از دوستان؟...................:n03:

بهتره قبلش تست کنید بعد به فکر خرید باشین

omidefatemeh
14-02-2013, 14:09
با سلامی مجدد
این اطلاعاتی که فرمودید قرار بدم
منتظر راهنماییتون هستم

EXTREME
14-02-2013, 14:14
شما در start در قسمت سرچ تایپ کنید resource monitor در قسمت رم ببینید چقدر به hardware رم اختصاص داده شده ؟
این عکس ها مشکلی نداره

omidefatemeh
14-02-2013, 15:09
شما در start در قسمت سرچ تایپ کنید resource monitor در قسمت رم ببینید چقدر به hardware رم اختصاص داده شده ؟
این عکس ها مشکلی نداره

ممنون از راهنماییتون بفرمایید

EXTREME
14-02-2013, 15:23
ممنون از راهنماییتون بفرمایید

شکل داره میگه 1گیگ و 200 مگ برای سخت افزار رزرو شده
بعضی نرم افزار ها باعث این مشکل میشن من چند وقت پیش با clips کار میکردم 500 مگ از رمم هم همینطوری شده بود که با پاک کردنش درست شد یا گرافیک آنبورد یا توربوکش که از رم سیستم استفاده میکنن و یا هز سخت افزاری که از رم سیستم میگیره

omidefatemeh
14-02-2013, 15:45
شکل داره میگه 1گیگ و 200 مگ برای سخت افزار رزرو شده
بعضی نرم افزار ها باعث این مشکل میشن من چند وقت پیش با clips کار میکردم 500 مگ از رمم هم همینطوری شده بود که با پاک کردنش درست شد یا گرافیک آنبورد یا توربوکش که از رم سیستم استفاده میکنن و یا هز سخت افزاری که از رم سیستم میگیره

آخه من هیچی روی سیستم عامل هم نصب نکردم هنوز گزارش میگیرم میزنه 2.7 یوزیبل در حالی که توی dxdiag 4 گیگ مموری زده برام. گرافیکم هم آنبورد نیست و...... حالا چیکار باید کرد راه حل چیه؟
چون میگم نرم افزار ک بعید میدونم حالا اگه گزارشی میتونم بگیرم ک برنامه هارو بتونید ببینید بفرمایید تا بگیرم
سخت افزار هم گرافیکم آنبودر نیست و توربوکش هم نمیدونم اصلا چی هست! و نمیدونم چنین چیزی دارم یا خیر؟!
چجوری میتونم از این مشکل خلاص شم؟ آخه:n28:

EXTREME
14-02-2013, 16:32
آخه من هیچی روی سیستم عامل هم نصب نکردم هنوز گزارش میگیرم میزنه 2.7 یوزیبل در حالی که توی dxdiag 4 گیگ مموری زده برام. گرافیکم هم آنبورد نیست و...... حالا چیکار باید کرد راه حل چیه؟
چون میگم نرم افزار ک بعید میدونم حالا اگه گزارشی میتونم بگیرم ک برنامه هارو بتونید ببینید بفرمایید تا بگیرم
سخت افزار هم گرافیکم آنبودر نیست و توربوکش هم نمیدونم اصلا چی هست! و نمیدونم چنین چیزی دارم یا خیر؟!
چجوری میتونم از این مشکل خلاص شم؟ آخه:n28:

مشکل شما هم از همین جاست که این مقدار رم رزور شده برای hardware حالا نمیدونم به چی اختصاص داده شما اگه اونو با مقدار باقی مانده جمع کنید حجم رمتون درست میشه من اون مشکل رو حل کردم الان شده 2مگ برای سخت افزار
شما توی run تایپ کنید msconfig و در تب boot از advance option یک عکس بدین

omidefatemeh
15-02-2013, 14:29

بفرمایید

EXTREME
15-02-2013, 17:20

بفرمایید

تیک maximum memory رو بزنید و با این حالت تست کنید یعنی ریست کنید سیستم رو و تست کنید درست نشد اونجا 4 تایپ کنید و دوباره تست کنید

omidefatemeh
16-02-2013, 11:56
با سلام
تیک مکسیمم رو گذاشتم و ریست دادم و باز همون مقدار usable بود دفعه بعد تیک زدم و 4 گذاشتم طبق فرمایشتون و اینبار سیستم عامل ویندوز 8 دیگه بالا نیومد :) و تا ReFresh کردن ویندوز یا همون ریست فکتوری پیش رفتیم و تا همین الان هم درگیرش بودم و تمام برنامه های ویندوزم پاک شد و انگار ویندوز و تازه ریختم در این حال ک هیچ برنامه ای نصب نیود باز هم نگاه کردم 2.7 یوزیبل بود و کماکان این مشکل پا بر جاست. راه حل چیست؟!!!!!!!!:n05:

EXTREME
16-02-2013, 14:36
با سلام
تیک مکسیمم رو گذاشتم و ریست دادم و باز همون مقدار usable بود دفعه بعد تیک زدم و 4 گذاشتم طبق فرمایشتون و اینبار سیستم عامل ویندوز 8 دیگه بالا نیومد :) و تا ReFresh کردن ویندوز یا همون ریست فکتوری پیش رفتیم و تا همین الان هم درگیرش بودم و تمام برنامه های ویندوزم پاک شد و انگار ویندوز و تازه ریختم در این حال ک هیچ برنامه ای نصب نیود باز هم نگاه کردم 2.7 یوزیبل بود و کماکان این مشکل پا بر جاست. راه حل چیست؟!!!!!!!!:n05:

عجیبه
این مقدار حجم برای سخت افزار رزرو شده و معلوم نبست برای چیه
کلا چه سخت افزارهایی دارید علاوه بر قطعات اصلی

omidefatemeh
16-02-2013, 21:55
فقط کیس و مادربرد و رم و گرافیک و مودم دی اس ال و مودم و دایال آپ و یدونه پرینتر با اسپیکر و موس و کیبورد و مانیتور :) همین و بس.............................................. .. .
این مشکل هم تو 64 بیت سون داشتم و همچنین الان در 8........................

M E H R A N
19-02-2013, 03:01

اگر بایوس رو آپدیت کردید این 2 کار رو هم در بایوس انجام بدید ببین مشکل حل میشه یا نه.

1. دنبال جمله ای به اسم load default settings که معمولا در تب آخر تنظیمات بایوس قرار داده باش و از طریقش تنظیمات رو به حالت دیفالت یعنی کارخونه ای برگردونید. و بعد از ریستارت مقدار رم رو چک کنید. ذخیره کردن تنظیمات قبل از خروج فراموش نشه.

2. اگر مورد بالا کار نکرد در بایوس دنبال جمله ای مشابه memory remapp یا remapping باش و اگر تنظیمش در حالت enabled قرار داره اونو به Disable تغییر بده و بعد از ذخیرۀ تنظیمات و ریستارت مقدار رم رو دوباره چک کن.

omidefatemeh
19-02-2013, 14:23
اگر بایوس رو آپدیت کردید این 2 کار رو هم در بایوس انجام بدید ببین مشکل حل میشه یا نه.

1. دنبال جمله ای به اسم load default settings که معمولا در تب آخر تنظیمات بایوس قرار داده باش و از طریقش تنظیمات رو به حالت دیفالت یعنی کارخونه ای برگردونید. و بعد از ریستارت مقدار رم رو چک کنید. ذخیره کردن تنظیمات قبل از خروج فراموش نشه.

2. اگر مورد بالا کار نکرد در بایوس دنبال جمله ای مشابه memory remapp یا remapping باش و اگر تنظیمش در حالت enabled قرار داره اونو به Disable تغییر بده و بعد از ذخیرۀ تنظیمات و ریستارت مقدار رم رو دوباره چک کن.

با سلام
مورد اولتون و قبلا انجام داده بودم
مورد دوم و پی میگیرم

ولی یک سوال که تازه بهش توجه کردم و از یادم رفته بود و اونم اینکه:
گرافیک من یک گیگ Real هستش اما از رم فضا میگیره و در Report مقدار اون بجای 1024 مگ برابر با 2130 مگ است. حالا سوال اینکه: وقتی گرافیک از رم میگیره اون مقدار از رم دیگه فقط برای گرافیک مصرف میشه؟
میشه از این مقدار جلوگیری کرد؟

ConnorMcG
19-02-2013, 14:31
اون قسمت اختصاص داده شده به گرافیک و فقط برای گرافیک مصرف میشه

تعجب میکنم معمولا گرافیک های onboard از رم سیستم استفاده میکنن

بر هر حال بهتره یه رم 4 دیکه با همون باس و مارک بندازی و بزار گرافیک کار خودشو بکنه چون الان قیمت گرافیک خیلی بالاتر از رمه