PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویژه LED SAMSUNG 7000 series

hobor971
06-02-2013, 17:10
سلام دوستان
در هفته های گذشته که قصد خرید LED TV رو داشتم متوجه استقبال خوب از سری 7000 سامسونگ شدم . با این وجود بعلت ویژگیها و پیچیدگیهای موجود در این سری ، نیازمند تجربه دیگر دوستان در استفاده کامل از امکانات این TV هستیم .
پنجشنبه گذشته من از ترس گرانی های بعدی با عجله رفتم و یک 46ES7770 خریدم . هنگام خرید ترجیح دادم همونجا داخل فروشگاه بازش کنم تااز سلامتش مطمئن بشم . چون پنجشنبه شب بود و فروشنده می گفت ارسال به شنبه موکول می شه. فروشنده همونجا کارتن رو باز کرد و LED رو بیرون آورد و روشنش کرد. مشکلی نداشت . بعد هم گذاشتم توی صندوق عقب ماشین و آوردمش خوونه . سه چهار شبی وقت نکردم برای نصبش اقدام کنم تا اینکه دیشب زنگ زدم نصاب اومد و نصبش کرد . مثل هر خرید دیگه ای توی ذوقم خورد . انتظار تصویر بهتری داشتم . هر چند بخشی از موضوع هم بر می گرده به اینکه فقط تصویر رو از کانالهای دیجیتال گرفتم فیلم اچ دی نداشتم .
تا اینجای کار مشکلی نبود.
بعد از رفتن نصاب سعی کردم بخش اسمارت تی وی رو کشف کنم . به یه مشکلاتی خوردم .

1- دانلود و بروزرسانی app ها خیلی زمان برد که کنسلش کردم . فکر می کنم بخاطر سرعت اینترنت باشه.
2- بازی ANGRY BIRDS بعد از دانلود برای اجرا می گفت که باید فریمور جدید نصب کنم !
3- روزی web browser که می زدم فقط می نوشت بروزرسانی و مدتی همینجور می موند . باز هم کنسلش کردم .
4- بعضی از سرویسها رو مثل Fittness وقتی اجرا می کردم می گفت موجود نیست .
اگه لطف کنید راه حلی برای این موارد بفرمایید ممنون می شم.

و یه سوال :
چطور می تونم " چیز پی ان " رو روی اینترنت تلوزیون داشته باشم ؟
آیا فریمور را باید آپدیت کنم ؟

hobor971
07-02-2013, 09:18
بر خلاف چیزی که خیلی گفته می شه کنترلهای صوتی و حرکتی به خوبی کار می کنه
کنترل حرکتی به سرعت شناسایی می شه و خیلی جالب و لذت پخش هست.
کنترل صوتی هم وقتی به خوبی تلفظ کنی به راحتی فرامین را اجرا میکند .

Heidar676
07-02-2013, 13:04
سلام دوست عزیز
فکر نمی کنم بخاطر سرعت اینترنت باشه چون سرعت نت من 4 مگ هست ولی باز هم نتونستم کاری باهاش بکنم
این مورد به احتمال قوی بدلیل فیلتر بودن برنامه ها و smart hub باید باشه
بازی انگری برد هم که میگید فقط ایکونش نصب میشه در ابتدا و باید 53 مگ دانلود کنید
من فقط تونستم تلویزیون رو به روز رسانی کنم
الانم بشدت دنبال اینم که نرم افزارها رو بتونم بصورت دستی روی tv نصب کنم (بدلیل عدم همخوانی وایرلسم با وایرلس tv)
ولی با ست کردن چیز پی ان میتونید خیلی راحت smart hub رو بطور کامل نصب کنید

Heidar676
07-02-2013, 13:06
اما در مورد این سوالتون :

و یه سوال :
چطور می تونم " چیز پی ان " رو روی اینترنت تلوزیون داشته باشم ؟
آیا فریمور را باید آپدیت کنم ؟
برای ست کردن چیز پی ان کافیه چیز پی ان رو روی وایرلستون ست کنید و راحت ازش استفاده کنید
فریمور هم در هر صورت باید اپدیت کنید
اتفاقآ با اپدیت سرعت دستگاه بصورت جزئی افزایش هم خواهد داشت

hobor971
07-02-2013, 13:54
اما در مورد این سوالتون :

برای ست کردن چیز پی ان کافیه چیز پی ان رو روی وایرلستون ست کنید و راحت ازش استفاده کنید
فریمور هم در هر صورت باید اپدیت کنید
اتفاقآ با اپدیت سرعت دستگاه بصورت جزئی افزایش هم خواهد داشت

دستتون درد نکنه که راهنمایی کردین .
تلوزیون رو چطوری آپدیت کردین ؟ از توی منوی پشتیبانی خودش؟ یا از طریق USB؟
اگه از طریق منوی خود تلوزیون آپدیت کنیم به مشکلی بر نمی خوره ؟

psp2004
07-02-2013, 19:04
با نام خدا و سلام

منم با نصب برنامه ها مشکل دارم ... اصن به خاطر angry birds این 46es770 رو خریدم :n02:

میشه یکم دقیق تر توضیح بدید چطور باید چیز پی ان رو شیر کرد ؟؟؟ تنظیمات خود مودم یا جای دیگه ؟؟؟

hobor971
07-02-2013, 23:25
يه چيز ديگه.
امروز چند ساعتي تلوزيون روشن بود و يدونه 3d نمونه ٢ دقيقه اي دانلود كردم باش ديدم. بيشتر هم به منو ها و اسمارت هاب ور مي رفتم. بعد تو حالت تصاوير تيره منوجه يه حالت پر نور گوشه سمت چپ بالاي تلوزيون شدم. همينطور يه هاله هاي سفيدرنگي هم رو سطح تصوير بود. اين لكه ها وقتي مشحص بودند كه تصوير تيره و تاريك بود. يه كم كه گذشت اون هاله ها محو شدند اما اون لكه سفيد بود. بنظر شما طبيعيه؟ يا مشكلي هست. دو روزه از تلوزيون دارم استفاده مي كنم.

hobor971
08-02-2013, 21:18
دوستانی که اطلاعاتی دارند لطفا راهنمایی کنند. خیلی نگران بیدم

behzad habib
08-02-2013, 22:33
hobor971 جان در کل hdtv هایی که edge led هستند دارای چنین مشکلاتی هستند و تصاویر گوشه های پنل با center از نظر نوردهی یکدست نیست و به خصوص هنگامی که نور محیط منزل کم باشد این پدیده بیشتر به چشم میاد و حتی در صحنه های تاریک تصاویر کمی ابری میشن و برای کسانی که اهل فیلم دیدن هستند شاید خوشایند نباشه و اگر در منو تنظیمات گزینه هایی برای کنترل دینامیک کنتراست و نوردهی دارید حتما اونو روی off قرار بدید تا تصاویر از نظر نوردهی یکدست باشه ولی ممکنه اون کنتراست دلخواه رو کمی کم کنه.
در کل اینگونه پدیده ها در تحلیلها عادی گزارش شده و بیشتر lcd led ها دارای چنین مشکلاتی هستند به خصوص این فناوری که تصاویر از نطر نور و رنگ و کنتراست در گوشه ها دقیق عمل نمیکنه به شرطی که نور منزل کم باشه بیشتر قابل رویت هست.

Heidar676
09-02-2013, 00:58
دستتون درد نکنه که راهنمایی کردین .
تلوزیون رو چطوری آپدیت کردین ؟ از توی منوی پشتیبانی خودش؟ یا از طریق USB؟
اگه از طریق منوی خود تلوزیون آپدیت کنیم به مشکلی بر نمی خوره ؟
من از طریق مودم و خود دستگاه اپدیت کردم و مشکلی برام پیش نیومد

يه چيز ديگه.
امروز چند ساعتي تلوزيون روشن بود و يدونه 3d نمونه ٢ دقيقه اي دانلود كردم باش ديدم. بيشتر هم به منو ها و اسمارت هاب ور مي رفتم. بعد تو حالت تصاوير تيره منوجه يه حالت پر نور گوشه سمت چپ بالاي تلوزيون شدم. همينطور يه هاله هاي سفيدرنگي هم رو سطح تصوير بود. اين لكه ها وقتي مشحص بودند كه تصوير تيره و تاريك بود. يه كم كه گذشت اون هاله ها محو شدند اما اون لكه سفيد بود. بنظر شما طبيعيه؟ يا مشكلي هست. دو روزه از تلوزيون دارم استفاده مي كنم.
شما از منو کنترل دینامیکی تصویر رو خاموش کن
توی قسمت تنظیمات / تصویر وارد بشی پیداش می کنی

میشه یکم دقیق تر توضیح بدید چطور باید چیز پی ان رو شیر کرد ؟؟؟ تنظیمات خود مودم یا جای دیگه ؟؟؟
نمیدونم این انجمن مث انجمن ماست یا نه ! اونجا حرف زدن از چیز پی ان قدقنه :n02:
شما باید از طریق پی سی کانکشن چیز پی انتون رو شیر کنید روی کانکشن وایرلستون
توی نت اموزشش هست ولی اگه پیدا نکردید بگید تا یه توضیحاتی رو بهتون بدم شاید کمکتون کنه :n26:

hobor971
09-02-2013, 15:23
کار کردن با کنترلهای صورتی و تصویری تلوزیون با حاله . کلا یه تجربه جدیده . دوربین تلوزیون هم قدرت خوبی برای تشخیص حرکت داره . همیطور کنترل صوتی هم تجربه جالبیه . الان این تلوزیون من در اصل 5 تا کنترل از راه دور داره !
یکی کنترل دکمه ای
دومی کنترل تاچ
سوم کنترل صوتی
چهارم کنترل حرکتی
پنجم کنترل از طریق آیفون . یه برنامه ای هست باسم samsung smart view که رایگان هم هست و می تونی از طریق اون کنترل کاملی روی تلوزیون داشته باشی.
نکته خوبش هم اینه که با هر تلوزیون سامسونگ که وای فای داشته باشه کار می کنه . و نکته دیگه این که برخلاف بقیه کنترلا اصلا نیاز نیست روبروی تلوزیون باشید و می تونید از توی یه اتاق دیگه هم روی تلوزیون کنترل داشته باشید . یعنی تا هر کجا سیگنال وای فای موجود باشه.
این برنامه رو می تونید از توی APP store برای آیفون دانلود کنید .

Saeed7Star
09-02-2013, 23:01
لطفا یکی بگه چطوری میتونم فایل بروز رسانی 46ES7770 از سایت سامسونگ دانلود کنم چون مدلی به این نام نداره . اسم اصلی این مدل تو سایت چیه ؟

hobor971
09-02-2013, 23:23
لطفا یکی بگه چطوری میتونم فایل بروز رسانی 46ES7770 از سایت سامسونگ دانلود کنم چون مدلی به این نام نداره . اسم اصلی این مدل تو سایت چیه ؟

فكر كنم ua46es7770r باشه. حرف اخر رو مطمئن نيستم. خودم هم موندم با usb دانلود كنم يا با خود تلوزيون از طريق اينترنت؟

Saeed7Star
10-02-2013, 10:59
فكر كنم ua46es7770r باشه. حرف اخر رو مطمئن نيستم. خودم هم موندم با usb دانلود كنم يا با خود تلوزيون از طريق اينترنت؟

من چون سرعت اینترنتم پایینه می خوام خودم از اینترنت بگیرم . تو سایت اصلا مدل 7770 نداره مدلهای نزدیک به این یه 7000M داره یکیم 7100M نمی دونم چیکار کنم . کسی میدونه حجمش چقدره ؟

Saeed7Star
10-02-2013, 11:13

من چون سرعت اینترنتم پایینه می خوام خودم از اینترنت بگیرم . تو سایت اصلا مدل 7770 نداره مدلهای نزدیک به این 7000M و 7500M و 7100M نمی دونم چیکار کنم . کسی میدونه حجمش چقدره ؟

hobor971
10-02-2013, 22:13
من چون سرعت اینترنتم پایینه می خوام خودم از اینترنت بگیرم . تو سایت اصلا مدل 7770 نداره مدلهای نزدیک به این 7000M و 7500M و 7100M نمی دونم چیکار کنم . کسی میدونه حجمش چقدره ؟

ببخشید من اشتباه تایپی داشتم . مدلش 46es7500R هستش. البته حرف آخر رو مطمئن نیستم

hobor971
11-02-2013, 00:27
آقا بالاخره ما آپدیت آنلاین از طریق خود تلوزیون بکنیم یا نه؟ خطری در پی نداره؟

smhsh121
11-02-2013, 06:52
آقا بالاخره ما آپدیت آنلاین از طریق خود تلوزیون بکنیم یا نه؟ خطری در پی نداره؟

مشکلی نیست. اگر آپدیت به تلویزیون نخوره خودش قبول نمی کنه.

hobor971
11-02-2013, 09:59
مشکلی نیست. اگر آپدیت به تلویزیون نخوره خودش قبول نمی کنه.

توی سایت سامسونگ ایران مدل معادل 46es7770 رو نوشته UA46ES7500S اما توی سایت سامسونگ حرف آخر S رو نداره و مدلی که هست به حرف R ختم می شه . یعنی UA46ES7500R
بنظر شما چه تفاوتی بین این دو تا هست و آیا فایل آپدیت فریمور این دو تا یکسانه ؟

smhsh121
11-02-2013, 14:34
توی سایت سامسونگ ایران مدل معادل 46es7770 رو نوشته UA46ES7500S اما توی سایت سامسونگ حرف آخر S رو نداره و مدلی که هست به حرف R ختم می شه . یعنی UA46ES7500R
بنظر شما چه تفاوتی بین این دو تا هست و آیا فایل آپدیت فریمور این دو تا یکسانه ؟

تفاوت حرف آخر مربوط به کشور هست و مشخصات خیلی ریز و تو فرم ویر تاثیری نداره.

hobor971
13-02-2013, 12:07
دوستان سلام و خسته نباشید .
یه مشکلی که توی تلوزیون من هست و من نمی دونم مشکله یا نه .
دوستان تصویرهای زیر رو ببینید . توی تصویر دوم مناطق مورد بحث رو با دایره قرمز مشخص کردم .
تلوزیون وقتی مدتی کار می کنه توی تصاویر مشکی، گوشه بالا سمت چپ و همینطور وسطهای تصویر همونجوری که نشون دادم انگار که زیادی سفید هستند . مثل اینکه از پشت نور زیاد تری تابیده می شده.
فکر می کنم هر چقدر تلوزیون طولانی تر کار کنه این مناطق بیشتر به چشم میان.
این مناطق فقط توی تصاویر مشکی مشخص هستند و در تصاویر معمولی و رنگی دیده نمی شوند .
وقتی نور محیط کم می شه و اتاق تاریک می شه این مناطق دیده می شوند و در نور عادی اتاق کمتر دیده می شوند .
همچنین در حالت تصویر " سینمایی" بیشتر دیده می شوند . بنظر شما اینها مشکل هستند یا روال عادی تلوزیون ال ای دی هستش؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hobor971
13-02-2013, 16:22
up کمک..................

hobor971
15-02-2013, 00:04
موقع خاموش و روشن شدن تلوزون یه صدای تیکی می کنه . این طبیعیه ؟

hobor971
16-02-2013, 14:31
up کمک.........

hobor971
24-02-2013, 10:04
دوستانی که این تلوزیون رو دارند ( es7770 ) رو لطفا نظرشون رو بگن. راضی هستند ؟ مشکلی نداره؟

mor723
25-02-2013, 19:44
چگونه می شود نرم افزار تی وی سامی سری 8000 را آپ دیت کرد با تشکر؟

Soroush-S
25-02-2013, 20:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دوستان سلام و خسته نباشید .
یه مشکلی که توی تلوزیون من هست و من نمی دونم مشکله یا نه .
دوستان تصویرهای زیر رو ببینید . توی تصویر دوم مناطق مورد بحث رو با دایره قرمز مشخص کردم .
تلوزیون وقتی مدتی کار می کنه توی تصاویر مشکی، گوشه بالا سمت چپ و همینطور وسطهای تصویر همونجوری که نشون دادم انگار که زیادی سفید هستند . مثل اینکه از پشت نور زیاد تری تابیده می شده.
فکر می کنم هر چقدر تلوزیون طولانی تر کار کنه این مناطق بیشتر به چشم میان.
این مناطق فقط توی تصاویر مشکی مشخص هستند و در تصاویر معمولی و رنگی دیده نمی شوند .
وقتی نور محیط کم می شه و اتاق تاریک می شه این مناطق دیده می شوند و در نور عادی اتاق کمتر دیده می شوند .
همچنین در حالت تصویر " سینمایی" بیشتر دیده می شوند . بنظر شما اینها مشکل هستند یا روال عادی تلوزیون ال ای دی هستش
معمولا نشت نور در تلویزیونهای LED عادیه ولی بنظر میرسه برای شما خیلی دیگه نشت داره و طبق تصویر داره رنگ مشکی تقریبا سفید نشون میده.
اگه گارانتی داره باخدمات سام سرویس تماس بگیرید.

hobor971
26-02-2013, 08:12
بالاخره WEB BROWSER راه افتاد. دیشب یه 10 دقیقه ای در حال بروزرسانی بود و نهایتا راه افتاد . تجربه جالبی بود . پیمایش صفحه ها با کنترل معمولی سخت بود . اما با کنترل هوشمند خیلی راحت می شد مکان نما را جابجا کرد . اما انتخاب آیتم ها با کنترل هوشمند سخت بود . برای همین هر دو تا کنترل رو دستم گرفته بودم و با کنترل هوشمند مکان نما رو حرکت می دادم و با کنترل معمولی آیتمها رو انتخاب می کردم . به هر حال تجربه اینترنت جالبی بود . فکر کنم بهترین کار خریدن یک صفحه کلید بیسیم است .