PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتقای سیستم و مشاوره از دوستان

123arash
06-02-2013, 10:47
با درود به اساتید عزیز..
سیستم فعلی که الان دارم:
ram:2gb
4 cpu:intel pentium
سی پی یو سه گیگاهرتزه.
مادربورد:g41em-s2l

کارت گرافیکم جیفورس 9500 هست.
حالا سوالی از خدمت دوستان دارم که بخوام ارتقاش بدم و بتونم بازیهایی مثل اویل 6 و یا بازیهای اینده رو اجرا کنم چقدر هزینه کنم تا بشه با کیفیت خوب(نه عالی)اجرا کنم و زیاد هم خرج نمیخوام بکنم چون زیاد اهل بازی نیستم فقط بتونم اویل 6 و ریمیک و فیلمهای اچ دی رو بدون تیک ببینم چون الان همش تیک میخوره و انگار حرکت اهسته است.
به نظرتون تا 500 تومن کافیه برای ارتقا؟
سوکت مادربورد 775 هست نمیشه من برم مادربورد 1155 بگیرم و همین قطعات رو بزارم روش بعد برم بقیه قطعات رو بندازم روش؟
متشکر

Ali*Reza
06-02-2013, 11:14
بودجتون برای ارتقا یه مقدار پایین هست.
من پیشنهاد میکنم شما مادربورد و پردازنده و رمتون رو فعلا ارتقا بدین و در آینده هم اگر امکانش رو داشتین گرافیک رو ارتقا بدین.
در ضمن مشخصات دقیق پاورتون رو هم بگین تا در صورتی که نیاز به تعویض داشته باشه مشخص بشه.
به هر حال پیشنهاد من :

CPU : Intel Pentium G860 3.0GHz : 250.000
M.B : ASRock B75M-GL1155 : 230.000
RAM : Kingmax 2*2 1333 : 70.000

پردازنده پیشنهادی بالا پردازنده ضعیفی محسوب میشه. پیشنهاد میکنم اگر میخواین تا یه چند سالی خیالتون از بابت سیستم راحت باشه حدود 200 تومن دیگه به پردازنده اضافه کنین و پردازنده بهتری انتخاب کنین.

123arash
06-02-2013, 14:03
با تشکر از شما علی رضای عزیز..
پاور 300 وات هست..مثل اینکه ضعیفه..
البته پاور دیگه دارم 350 گرین هست..
پاور چی بخرم؟
با این سی پی یو که معرفی فرمودید تا چه مدت میتونم استفاده ببرم؟
بعد به نظر شما من که یه سال دیگه میرم سربازی ایا کار درستی میکنم ارتقا میدم؟چون بعد از ارتقا من مدت زیادی خدمتم و عملا از کامپیوتر استفاده نمیکنم..حالا به نظرتان بعد از خدمت برگردم باز قطعات از دور خارج نشن و ارتقا بخواد؟بعد از خدمت ارتقا بدم بهتره یا همین روزها؟
بسیار تشکر

Ali*Reza
06-02-2013, 14:56
در مورد انتخاب پاور باید کل قطعات سیستمتون رو بگین تا راحتتر بشه نظر داد. همچنین اگر قصد دارین در آینده گرافیک قدرتمندتری انتخاب کنین پس پاور رو هم باید آینده نگر انتخاب کنین.
پردازنده پیشنهادی هم در حد پردازنده های ضعیف محسوب میشه و اگر در آینده بخواین گرافیک قدرتمندی انتخاب کنین این امکان وجود داره که پردازنده برای گرافیک محدودیت ایجاد کنه.
پیشنهاد میکنم اگر عجله ندارین ، بعدا از اتمام خدمتتون سیستم رو ارتقا بدین.

amir.7
06-02-2013, 22:43
پیشنهاد میکنم اگر عجله ندارین ، بعدا از اتمام خدمتتون سیستم رو ارتقا بدین.

سلام

کاملا درسته چون الان هم قیمت قطعات اصلا منطقی نیست و تا دو الی سه سال دیگه حتما وضعیت بازار

بهتر خواهد شد وانگهی تا سه سال دیگه هر سیستمی که الان جمع کنی قدیمی میشه

123arash
07-02-2013, 10:28
ممنون از شما اعضای دوست داشتنی پی سی ورلد که منو راهنمایی کردید.
انشالله بعد از خدمت ارتقا میدم چون مطمئنم وضعیت بازار بهتر میشه و دیگه اونوقت بازم نمیام ارتقا بدم..
اونموقع حتما میام همینجا از شما عزیزان راهنمایی میگیرم..
موفق باشید.