PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای عجیب هارد-فریز و ریستارت شدن کامپیوتر

masud_809_2
06-02-2013, 05:34
با سلام

هاردم گاهی اوقات صدای عجیبی می ده. مثل زمانی که فایل کپی می کنم، بلند نویز داره. بعضی وقتها هم (البته به ندرت) کامپیوتر فریز می شود، تصویر می رود، و باید ریستارت کنم با دکمه پاور.
آیا مشکل از هارد درایو است؟ این کامپیوتر رو جدود 3 سال دارم و تقریبا همیشه روشن نگهش می دارم.
چطور می توانم هارد رو تست کنم؟ اطلاعات روش هم برام مهمه. آیا بکاپ بگیریم قبل تیت؟

مدل هارد:
wdc wd64 00aaks-00a7b scsi

با تشکر

EXTREME
06-02-2013, 09:48
با سلام

هاردم گاهی اوقات صدای عجیبی می ده. مثل زمانی که فایل کپی می کنم، بلند نویز داره. بعضی وقتها هم (البته به ندرت) کامپیوتر فریز می شود، تصویر می رود، و باید ریستارت کنم با دکمه پاور.
آیا مشکل از هارد درایو است؟ این کامپیوتر رو جدود 3 سال دارم و تقریبا همیشه روشن نگهش می دارم.
چطور می توانم هارد رو تست کنم؟ اطلاعات روش هم برام مهمه. آیا بکاپ بگیریم قبل تیت؟

مدل هارد:
wdc wd64 00aaks-00a7b scsi

با تشکر

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

فریز شدن علتهای زیادی داره یک علتش هارد است دلیل های دیگری مثل ویندوز ویروس و نرسیدن ولتاژ کافی به سی پی یو میتونه باشه که این هم برمیگرده به مین و هم پاور

djfafa
06-02-2013, 10:07
کابل برق هارد دسک رو چک کن احتمالا ولتاژ کافی بهش نمیرسه!

masud_809_2
06-02-2013, 23:59
با سلام
با تشکر از جواب شما. نرم افزار HD Tune رو دانلود کردم. ولی متاسفانه ویروس داره (آنتی ویروس Sophos).
دانلود از اینجا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآیا نرم افزار دیگری هست برای چک کردن؟

کابل برق هارد دیسک رو چطور چک کنم؟ از هارد دیسک قطع کنم و بعد پاور رو روشن کنم صدمه نمی بیند؟ ولتاژش چقدر باید باشد؟
با تشکر

EXTREME
07-02-2013, 01:09
با سلام
با تشکر از جواب شما. نرم افزار HD Tune رو دانلود کردم. ولی متاسفانه ویروس داره (آنتی ویروس Sophos).
دانلود از اینجا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآیا نرم افزار دیگری هست برای چک کردن؟

کابل برق هارد دیسک رو چطور چک کنم؟ از هارد دیسک قطع کنم و بعد پاور رو روشن کنم صدمه نمی بیند؟ ولتاژش چقدر باید باشد؟
با تشکر

آنتی ویروس رو غیرفعال کنید یا مسیری که کرک یا پچ نرم افزار است رو بدید که اسکن نکنه یا از یک سایت دیگه دانلود کنید
باید اول از همه دید هارد سالم است یا نه
اگر سالم بود دیگه باید مواردی مثل ویندوز - ویروس پاور و مین و بایوس بررسی بشه

masud_809_2
08-02-2013, 09:20
با سلام
این عکس خدمت شما

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با تشکر

masud_809_2
11-02-2013, 10:19
با سلام
ظاهرا unstable sectors وجود دارد. چطور می توان آنرا حل کرد؟
آیا پاور هم مشکل دارد؟
با تشکر

EXTREME
11-02-2013, 10:29
با سلام
ظاهرا unstable sectors وجود دارد. چطور می توان آنرا حل کرد؟
آیا پاور هم مشکل دارد؟
با تشکر

هارد بدسکتور داره فکر کنم راحت بشه با نرم افزار hdd regenerator به صورت bootable رو مود scan and repair هم بدسکتور رو تعمیر کنید

masud_809_2
17-02-2013, 19:16
با سلام
نرم افزار رو از سایت پی سی ورلد و چند سایت دیگه دانلود کردم. بعد از نصب، همشون پیغام زیر رو می دن:
hdd regenerator is outdated
با نسخه Demo که از وبسایتش گرفتم تونستم یک بدسکتور رو حل کنم. هنوز 5 بد سکتور مونده. پیغام داد که نرم افزار رو بخرید تا بقیه رو حل کند..
برای نصب نرم افزار پیشنهادی دارید؟
با تشکر

EXTREME
17-02-2013, 19:59
از این این لینک یک فایل image است دانلود کنید

این ایمیج رو باید با نرم افزار alcohol 120% یا ultra iso روی سی دی رایت کنید و از طریق سی دی سیستم رو بوت کنید و در مود scan and reapir هارد رو اسکن کنید

مهندس الهه
17-02-2013, 21:07
میبخشید من هم یه سوال داشتم
جناب EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برنامه hdd regenerator احتمال داره که اطلاعات موجود تو هارد رو آسیب بزنه یا پاک کنه یا هر مشکل دیگه ای؟

چون من هم یکی از هاردهام چنین مشکلی داره و از ترس اطلاعاتش تا حالا اقدام به بدسکتوریابی نکرده ام
هارد بعد کمی کار کردن یه صداهایی غژغژ مانندی میده
مجبورم هروقت باهاش کاری ندارم از دیوایس منیجر دیزیبیلیش کنم !

masud_809_2
19-02-2013, 02:48
از این این لینک یک فایل image است دانلود کنید
این ایمیج رو باید با نرم افزار alcohol 120% یا ultra iso روی سی دی رایت کنید و از طریق سی دی سیستم رو بوت کنید و در مود scan and reapir هارد رو اسکن کنید

خیلی ممنون. محتوای ایمیج فقط یک فایل txt هست. درسته؟

با تشکر

EXTREME
19-02-2013, 10:12
خیلی ممنون. محتوای ایمیج فقط یک فایل txt هست. درسته؟

با تشکر
اون رو رایت کنید روی سی دی و بوتش کنید

EXTREME
19-02-2013, 10:13
میبخشید من هم یه سوال داشتم
جناب EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برنامه hdd regenerator احتمال داره که اطلاعات موجود تو هارد رو آسیب بزنه یا پاک کنه یا هر مشکل دیگه ای؟

چون من هم یکی از هاردهام چنین مشکلی داره و از ترس اطلاعاتش تا حالا اقدام به بدسکتوریابی نکرده ام
هارد بعد کمی کار کردن یه صداهایی غژغژ مانندی میده
مجبورم هروقت باهاش کاری ندارم از دیوایس منیجر دیزیبیلیش کنم !

نه این نرم افزار به اطلاعات آسیبی نمیرسونه

masud_809_2
02-03-2013, 20:06
با سلام
خیلی ممنون از فایل ایمیج. با اون بوت کردم و 5 بد سکتور را ریکاور کرد. بعد از اون کامپیوتر رو ریستارت کردم، تب health برنامه HD Tune Pro رو برای شما می گذارم.
متاسفانه ظاهرا هنوز 6 سکتور Unstable وجود دارد.
به نظرتون چه باید کرد؟ آیا اشکال از هارد است؟ و امکان خراب شدن آن وجود دارد؟

EXTREME
02-03-2013, 21:18
با سلام
خیلی ممنون از فایل ایمیج. با اون بوت کردم و 5 بد سکتور را ریکاور کرد. بعد از اون کامپیوتر رو ریستارت کردم، تب health برنامه HD Tune Pro رو برای شما می گذارم.
متاسفانه ظاهرا هنوز 6 سکتور Unstable وجود دارد.
به نظرتون چه باید کرد؟ آیا اشکال از هارد است؟ و امکان خراب شدن آن وجود دارد؟

دمای هاردتون نزارید زیاد بالا بره با یک فن دماشو کم کنید

دوباره ببرید رو اسکن با اون نرم افزار در مود تعمیر درست نشد باید low level format رو تست کنید و ببینید اون بدسکتور هارو میشه حذف کرد یا نه

masud_809_2
03-03-2013, 00:38
خیلی ممنون.
قبل از فرمت کردن، اطلاعات را باید روی هارد خارجی بریزم. هاردهای من با usb تغذیه می شوند. آیا امکان دارد که وضعیت فعلی کامپیوتر به هارد های خارجی صدمه بزند؟ مثلا پاور سیستم در وضعیت خوبی نباشد و به دلیل نرسیدن برق کافی، هاردهای خارجی صدمه ببینند. آیا می توان وضعیت پاور سیستم را چک کرد؟
با تشکر