PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد رزولوشن

xxxxhossein
05-02-2013, 20:05
سلام
دوستان یه پرینتر کانن جوهرافشان رنگی دیدم رزولوشن زده بود 9600 با قیمت 400 و اچ پی دیدم لیزری رنگی با رزولوشن 600*600 و با قیمت یک میلیون و پانصد
آیا این رزولوشن کانن واقعیه؟ یعنی واقعا کیفیت چاپ کانن اینقدر بالاست؟پس چرا اینهمه ارزونه؟
دلیل گرونی اچ پی چیه؟
یعنی واقعا کانن جوهر افشان چهارصد تومنی9 برابر کیفیت اچ پی لیزری رو داره اونم با قیمت یکو پونصد؟
تورو خدا یکم توضیح بدید خیلی کلافه شدم

mey3amm
05-02-2013, 22:05
خوب دوست من شما میگی کانن جوهر اقشان و اچ پی لیزری !!!
لیزری خیلی گرون تره از جوهر افشان!!حتی تک کاره
موفق باشید!

M.R.S.$y$TEM
05-02-2013, 22:16
اساسا قیمت پرینتر های لیزری خیلی گرون تر هستش بدلیل اینکه هزینه های نگهداریش بسیار کمتر از پرینتر های جوهر افشانه و سرعت بالایی هم دارند

m_2t_ab
05-02-2013, 22:39
سلام
دوستان یه پرینتر کانن جوهرافشان رنگی دیدم رزولوشن زده بود 9600 با قیمت 400 و اچ پی دیدم لیزری رنگی با رزولوشن 600*600 و با قیمت یک میلیون و پانصد
آیا این رزولوشن کانن واقعیه؟ یعنی واقعا کیفیت چاپ کانن اینقدر بالاست؟پس چرا اینهمه ارزونه؟
دلیل گرونی اچ پی چیه؟
یعنی واقعا کانن جوهر افشان چهارصد تومنی9 برابر کیفیت اچ پی لیزری رو داره اونم با قیمت یکو پونصد؟
تورو خدا یکم توضیح بدید خیلی کلافه شدم

سلام دوست عزیز
درسته کیفیت جوهر افشان خیلی بیشتره.
نکته اش هم تو تکنولوژی چاپ هست.
به طور خلاصه مقایسه بین پرینتر های جوهر افشان و لیزری رنگی:

مهمترین تفاوت اینه که لیزری رنگی به علت استفاده نشدن طولانی مدت خراب نمیشه اما جوهر افشان اگر مدت طولانی استفاده نشه، ممکنه هدش خشک بشه و خراب بشه. البته اگر 4 روز یا 1هفته یکبار روشن بشه یا چاپ بشه باهش، مشکلی پیش نمیاد.
لیزری رنگی در برخی موارد (بسته به مدل) سرعتش از جوهر افشان بیشتره. (مدل به مدل باید بررسی بشه، گاهی عکس این مطلب صادقه)
موارد چاپ شده لیزری بر خلاف جوهر افشان نسبت به آب حساس نیستن (اگر از کاغذ مناسب استفاده کنید، جوهر افشان هم نسبت به آب حساس نیست)
هزینه شارژ و مواد مصرفی لیزری رنگی نسبت به جوهر افشان بسیار بسیار بالاتریه.
مصرف برق لیزری از جوهر افشان بسیار بیشتره (حدود 10 برابر، 500 وت در مقابل 50 وات)
با هربار شارژ، لیزری تعداد بیشتری چاپ می کنه (اگر جوهر افشان مخزن دار بشه، این قضیه به شدت معکوس میشه)
قیمت اولیه جوهر افشان بسیار کمتر هست از لیزری.
کیفیت چاپ جوهر افشان بالاتره.
تنوع موارد قابل چاپ (کاغذ های مختلف و حتی دیسک) در جوهر افشان بیشتره.

فعلا همینا به ذهنم میرسه!
موفق باشید

xxxxhossein
05-02-2013, 22:54
سلام دوست عزیز
درسته کیفیت جوهر افشان خیلی بیشتره.
نکته اش هم تو تکنولوژی چاپ هست.
به طور خلاصه مقایسه بین پرینتر های جوهر افشان و لیزری رنگی:

مهمترین تفاوت اینه که لیزری رنگی به علت استفاده نشدن طولانی مدت خراب نمیشه اما جوهر افشان اگر مدت طولانی استفاده نشه، ممکنه هدش خشک بشه و خراب بشه. البته اگر 4 روز یا 1هفته یکبار روشن بشه یا چاپ بشه باهش، مشکلی پیش نمیاد.
لیزری رنگی در برخی موارد (بسته به مدل) سرعتش از جوهر افشان بیشتره. (مدل به مدل باید بررسی بشه، گاهی عکس این مطلب صادقه)
موارد چاپ شده لیزری بر خلاف جوهر افشان نسبت به آب حساس نیستن (اگر از کاغذ مناسب استفاده کنید، جوهر افشان هم نسبت به آب حساس نیست)
هزینه شارژ و مواد مصرفی لیزری رنگی نسبت به جوهر افشان بسیار بسیار بالاتریه.
مصرف برق لیزری از جوهر افشان بسیار بیشتره (حدود 10 برابر، 500 وت در مقابل 50 وات)
با هربار شارژ، لیزری تعداد بیشتری چاپ می کنه (اگر جوهر افشان مخزن دار بشه، این قضیه به شدت معکوس میشه)
قیمت اولیه جوهر افشان بسیار کمتر هست از لیزری.
کیفیت چاپ جوهر افشان بالاتره.
تنوع موارد قابل چاپ (کاغذ های مختلف و حتی دیسک) در جوهر افشان بیشتره.

فعلا همینا به ذهنم میرسه!
موفق باشید
مرسی دوست گلم جوابت کامل بود به نظره شما کیفیت چاپ اپسون بالاتره یا کانن؟!
اگه بخوام کیفیتی معادل عکس های آتلیه ای داشته باشم چه پرینتری رو پیشنهاد میکنی؟
سوم اینکه کاغذ گلاسه(همونا که براق اند و میگن واسه جوهر افشان مناسبه) نازکش هم تو بازار موجوده؟!
(راستی دکمه ی تشکر کجاست؟! تا از دوستانی که پاسخ دادند تشکر کنم؟!)

xxxxhossein
06-02-2013, 20:51
عزیزی نیست جواب سوالامو بدونه؟

m_2t_ab
07-02-2013, 01:25
مرسی دوست گلم جوابت کامل بود به نظره شما کیفیت چاپ اپسون بالاتره یا کانن؟!
اگه بخوام کیفیتی معادل عکس های آتلیه ای داشته باشم چه پرینتری رو پیشنهاد میکنی؟
سوم اینکه کاغذ گلاسه(همونا که براق اند و میگن واسه جوهر افشان مناسبه) نازکش هم تو بازار موجوده؟!
(راستی دکمه ی تشکر کجاست؟! تا از دوستانی که پاسخ دادند تشکر کنم؟!)

خواهش می کنم دوست عزیز
من کیفیت کانن رو بیشتر می پسندم اما اپسون سخت کار تر و بادوام تر هست. کیفیت عالی هم داره (مدل های 6 رنگ)
کاغذ گلاسه من از گرماژ 120 دیدم تا 280
در کل من به شما مدل های پی 50 یا تی 50 اپسون رو پیشنهاد می کنم (A4) و 1410 (A3)
موفق باشید