PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت نشدن سیستم به هیچ وجه

underali
05-02-2013, 12:39
جدیدا با بوت شدن چندتا سیستم تقریبا قدیمی مشکل خوردم طوری که اصلا بوت نیمشه
درایو سالمه - سیستم روی دیسک بوته - دیسک ویندوز هم بوتیبل هست جامپر هم مشکلی نداشت تقریبا 10 سال هست ویندوز عوض میکنم تا الان چنین مشکلی نداشتم نه با درایو ساتا کار میکنه نه با آی دی ای

EXTREME
05-02-2013, 15:28
جدیدا با بوت شدن چندتا سیستم تقریبا قدیمی مشکل خوردم طوری که اصلا بوت نیمشه
درایو سالمه - سیستم روی دیسک بوته - دیسک ویندوز هم بوتیبل هست جامپر هم مشکلی نداشت تقریبا 10 سال هست ویندوز عوض میکنم تا الان چنین مشکلی نداشتم نه با درایو ساتا کار میکنه نه با آی دی ای

سیستم تصویر میده ؟
موقع نصب ویندوز چه مشکلی پیش میاد ؟
در موقع بوت چه اروری میاد ؟

underali
05-02-2013, 20:12
سیستم تصویر میده ؟
موقع نصب ویندوز چه مشکلی پیش میاد ؟
در موقع بوت چه اروری میاد ؟
آره تصویر میده
اصلا ویندوز نمیره روی نصب که ارور بده
برای نصب ویندوز با فلش راحت بوت میشه
موقع که مینوسه
boot from cd/dvd rom:
که بعد باید بنویسه
press any key to contnue
ولی رد میشه انگار یا سی دی نیست داخل رام یا سی دی بوتیبل نیست ولی در بویتبل بودن سی دی و سالم بدون درایو هیچ شکی ندارم

EXTREME
05-02-2013, 20:18
آره تصویر میده
اصلا ویندوز نمیره روی نصب که ارور بده
برای نصب ویندوز با فلش راحت بوت میشه
موقع که مینوسه
boot from cd/dvd rom:
که بعد باید بنویسه
press any key to contnue
ولی رد میشه انگار یا سی دی نیست داخل رام یا سی دی بوتیبل نیست ولی در بویتبل بودن سی دی و سالم بدون درایو هیچ شکی ندارم

یعنی هیچ سی دی و دی وی نمیتونید بوت کنید

این مشکل علت های زیادی داره یکی از خود سی دی است یکی از دیتکت نشدن درایو و هم تنظیمات بایوس

روی سیستم چند تا درایو است ؟

underali
06-02-2013, 16:11
یعنی هیچ سی دی و دی وی نمیتونید بوت کنید

این مشکل علت های زیادی داره یکی از خود سی دی است یکی از دیتکت نشدن درایو و هم تنظیمات بایوس

روی سیستم چند تا درایو است ؟
نه دوست عزیز نه سی دی نه دی وی دی
خود سی دی سالم هست درایو هم دیتکت هست توی تنظیمات بایوس هم مشکلی نداره یعنی گزینه اول بوت روی سی دی رام هست یک دونه بیشتر هم درایو ندارم البته مشکل اینجاست که احتمال 99% با درایو اکسترنال میشه نصب کرد
ولی مشکل من اینه که منی که کارم خدمات کامپیوتره ولی این مشکل نمیتونم حل کنم باعث ازار منه
راستش تا الان همچنین مشکلی رو روی هیچ سیستمی تجربه نکردم مشکل با عوض کردن کابل درایو یا خود پاور یا حتی هارد هم حل نشد 2 تا سیستم الان روی هواست فقط واسه همین موضوع خیلی دوست دارم بفهمم مشکل از کجاست نمیخوام با این مشکل به مشتری بدم بره

EXTREME
06-02-2013, 16:20
نه دوست عزیز نه سی دی نه دی وی دی
خود سی دی سالم هست درایو هم دیتکت هست توی تنظیمات بایوس هم مشکلی نداره یعنی گزینه اول بوت روی سی دی رام هست یک دونه بیشتر هم درایو ندارم البته مشکل اینجاست که احتمال 99% با درایو اکسترنال میشه نصب کرد
ولی مشکل من اینه که منی که کارم خدمات کامپیوتره ولی این مشکل نمیتونم حل کنم باعث ازار منه
راستش تا الان همچنین مشکلی رو روی هیچ سیستمی تجربه نکردم مشکل با عوض کردن کابل درایو یا خود پاور یا حتی هارد هم حل نشد 2 تا سیستم الان روی هواست فقط واسه همین موضوع خیلی دوست دارم بفهمم مشکل از کجاست نمیخوام با این مشکل به مشتری بدم بره

گفتید با فلش راحت سیستم بوت میشه ؟

کابل هارد رو بکنید ببینید بوت میشه سیستم ؟ و اونجا رد میشه

بهتره یا بک درایو دیگه هم تست کنید

کامپیوتر همینطوریه یک مشکلاتی پیش میاد که هرکاری میکنید درست نمیشه آخرش میفهمید که یک مشکل ساده بوده یعنی از یک جایی بوده که اصلا ربطی به این موضوع نداشته

underali
06-02-2013, 17:01
گفتید با فلش راحت سیستم بوت میشه ؟

کابل هارد رو بکنید ببینید بوت میشه سیستم ؟ و اونجا رد میشه

بهتره یا بک درایو دیگه هم تست کنید

کامپیوتر همینطوریه یک مشکلاتی پیش میاد که هرکاری میکنید درست نمیشه آخرش میفهمید که یک مشکل ساده بوده یعنی از یک جایی بوده که اصلا ربطی به این موضوع نداشته
مرسی از شما دوست عزیز بابت پاسخ دادنتون
بله با فلش راحت بوت میشه
اینکارو هم کرده بودم جواب نمیده
با درایو دیگه هم تست کرده بودم هم ساتا هم آی دی ای - هم دی وی دی درایو هم سی دی درایو
آره از این طور مورد ها زیاد بوده مثلا سیستم کلا نمیامد بالا همه چیو تست کردیم از آخر فهمیدیم مشکل از کیبورد بوده حتی سیستم بوده که مشکل داشته واسه من تا دادشمو میدید عین ساعت کار میکرد نتیجش میشد ضایع کردن من جلوی داداشم

EXTREME
06-02-2013, 17:51
مرسی از شما دوست عزیز بابت پاسخ دادنتون
بله با فلش راحت بوت میشه
اینکارو هم کرده بودم جواب نمیده
با درایو دیگه هم تست کرده بودم هم ساتا هم آی دی ای - هم دی وی دی درایو هم سی دی درایو
آره از این طور مورد ها زیاد بوده مثلا سیستم کلا نمیامد بالا همه چیو تست کردیم از آخر فهمیدیم مشکل از کیبورد بوده حتی سیستم بوده که مشکل داشته واسه من تا دادشمو میدید عین ساعت کار میکرد نتیجش میشد ضایع کردن من جلوی داداشم

شما همه کارها رو کردین چیزی نمیمونه
سیستم رو به صورت open air دوباره اسمبل کنید قبل از روشن کردن با برداشتن باتری مین بایوس رو دیفالت کنید و دوباره تست کنید