PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داشتن هارد sata و IDE..... فوری لطفاً

mahmood-gt2
01-08-2006, 13:09
آقا لطفاً کمک کنید.....
من می خوام یه هارد sata با یه هارد IDE داشته باشم به این شرط که اول sata بوت شه. دوتا قسمت برای sata به نام های Sata0 و sata1 داره و دوتا هم برای IDE.

من هم هارد IDE رو به IDE0 وصل کردم هم IDE1 ولی در هر صورت باز اول میره و می خواد هارد IDE رو بوت کنه.
چه جوری بهش بگم که اول sata رو تشخیص بده.......

لطفاً سریع تر............

mahdy2021
01-08-2006, 13:37
طبق مادربورد من:(البته نبايد زياد فرقي داشته باشه)

اول وارد صفحه ستاپ بشو << hard disk boot periority >> advanced bios feaures

بعد در اين صفحه هاردي كه مي خواي از روي اون سيستم بوت بشه انتخاب كن بعد f10

(البته اين راه حل براي زماني كه جامپرهاي هارد يكيشون مستر باشه و يكيشون اسلاو/ يعني جامپرها درست نصب شده باشن ولي بازم مشكل باشه)

mahmood-gt2
01-08-2006, 13:54
ممنون...اون قسمت بایوس رو امتحان می کنم ولی هارد ساتا قسمتی برای جامپر نداره. یعنی چند تا پین پشت هارد هست ولی خود اون جامپر از اول روی هارد نبوده..

mahdy2021
01-08-2006, 14:05
خوب از جامپر ديگه استفاده كن.فرقي نميكنه...

اگر هم نداري بايد بخري

mahmood-gt2
01-08-2006, 14:18
خوب از جامپر ديگه استفاده كن.فرقي نميكنه...

اگر هم نداري بايد بخري
من یه بار دیگه چک کردم این ها رو دیدم: روی مادربورد IDE0، IDE1، SATA0 و SATA1. توی بایوس (همون گزینه اول) هم اینا رو دیدم:
IDE 0 master
IDE 0 slave
IDE 1 master: مال رایتر
IDE 1 slave: مال سی دی رام
IDE 2 master
IDE 3 master

چیزی که من کشف کردم اینه که IDE2 همون sata0 و IDE3 همون sata1 هست. این جور که معلومه همیشه کانال های IDE قبل از SATA چک میشن.

حالا من برعکسشون می خوام. می خوام اول SATA چک بشه.
یعنی با جامپر درست میشه..... حالا می رم بخرم

mirmohammadi
01-08-2006, 14:35
من هم اين مشكل رو داشتم
در مادربورد من اول با هارد ide بوت مي شد و اصلا گزينه ساتا رو نداشت
ولي بعد ديدم پايين همون صفحه يه قسمت ديگه هست كه هارد اولت رو انتخاب مي كنه اونجا هارد ساتا رو انتخاب كردم و بعدش تو گزينه هاي بوت فقط هارد ساتا بود و از روي اون بوت مي شد
اصلا كاري به جامپرها هم نداشت

mahmood-gt2
01-08-2006, 18:20
نمی دونم چی شد.. :blink: ..... هارد ساتا رو به جای رایتر گذاشتم و بدون دست کاری در بایوس موقع بالا اومدن اول رفت سراغ ساتا.... :) و الان همون جوری شد که می خواستم

مرسی از راهنمایهاتون :happy: