PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک خیلی فوری از متخصصان کارت گرافیک

pandemonium
01-08-2006, 12:36
من نزدیک عید یه کارت گرافیک AGP خریدم با مشخصات زیر :

Geforce 6600GT
Gainward PowerPack ultra 1960
128 MB DDR3
TV-DVI

به قیمت 170 تومن ! (اون زمان گرون بود)
با گارانتی شاب .

اين يكي كه من گرفتم از شناس من چند تا مشكل و عيب داشته .
اين چند روز بردمش گارانتي شاب براي رفع عيب .
نتونستند تعميرش كنند .
بخاطر همين قرار شد تعويض كنند . ولي اين مدل كارت گرافيك رو خودشون هم ديگه ندارند !! ( چون AGP هم هست و كمتر گير مياد ) .
بخاطر همين گفتند كه شما بياين اونجا و يه كارت ديگه از ما بگيرين با در نظر گرفتن اختلاف قيمت ( كه بايد پرداخت يا دريافت كنيد)

حالا من موندم كه كارتم رو با چه كارتي جايگزين كنم كه بهترين انتخاب باشه .

من اين كارت گرافيكي كه دارم رو با كلي تحقيق و جمع آوري اطلاعات خريدم و ميدونم كه نسبت به هم رديفهاش كارت بسيار بسيار خوبيه .(خصوصا اينكه برد Gainward هست - و حافظه DDR3 ) . شانس من اين يكي كلي اشكال اساسي داشت .

بنابراين ميخوام كارتي كه جايگزين ميگيرم به هيچ وجه ضعيف تر از كارت قبليم نباشه .
حتي قويتر هم باشه و شايد مدل بالاتر هم بخرم اگه اختلاف قيمت زياد بالا نره .

از عيد به بعد ديگه تو بازار و تو نخ كارت گرافيك نبودم و نميدونم الان چه خبره .و قيمتها چه جوره و چه كارتهايي تو بازارند .

لطفا يه بررسي اينجا بكنيد .
به مدل کارتم و مشخصات و خصوصیات مارک Gainwardهم توجه کنید . میخوام کارت جدید در درجه اول از کارت قبلیم هیچ چیزی کمتر نداشته باشه .
پيشنهاداتتون رو هم بگيد همراه با اختلاف قيمت ( حالا حتي حدودي) اگه ميدونيد . فقط يادآور ميشم كه كارتAGP میخوام.

امروز بعد از ظهر قراره برم گارانتی و کارتهای پیشنهادیشون و اختلاف قیمتشون رو ببینم . بعدش اطلاعاتشون رو اینجا هم میذارم تا نظر بدید .

لطفا الان هم یه اطلاعاتی بدید تا با اطلاعان و دید بازتری برم مدلهاشون رو بررسی کنم .
ممنون .

mahdy2021
01-08-2006, 12:56
اگر نظر منو بخواي كه اصلا پايينتر نگير!!

مدلهاي پيشنهادي: 6600gt(كه ميگي ندارن)و 6800gt , 6800 ultra , مدلهاي سري 7 هم هر كدوم كه باشن

اگر هم مجبور شدي يا 6800 بعد اگر نداشت 6600

قيمتاشون رو هم كه بايد از خودشون بپرسي

pandemonium
01-08-2006, 13:02
اگر نظر منو بخواي كه اصلا پايينتر نگير!!

مدلهاي پيشنهادي: 6600gt(كه ميگي ندارن)و 6800gt , 6800 ultra , مدلهاي سري 7 هم هر كدوم كه باشن

اگر هم مجبور شدي يا 6800 بعد اگر نداشت 6600

قيمتاشون رو هم كه بايد از خودشون بپرسي

من منظورم این بود که دقیقا کارت مشابه من رو ندارند .
یعنی این کارت رو ندارند :
Geforce 6600GT
Gainward PowerPack ultra 1960
128 MB DDR3
TV-DVI

نه اینکه مدل6600GT رو نداشته باشند .

mahdy2021
01-08-2006, 13:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جواب من بازم همونه

شما اين سايت ببين .

مثلا اين هم خوبه

6909-Gainward ULTRA/1960 TV-DVI
» 6600GT, 128MB 2,0ns DDR-3, AGP

ولي اونقدر فرقي نداره

----------------------------------------------
اگر ميتونستي مثلا اينو بگيري خيلي بهتر ميشد

7685-BLISS 7800GS 256MB TV-DVI AGP
» 7800GS, 256MB 1,6ns DDR-3, AGP

Devil Lord
01-08-2006, 13:17
بحث در مورد خرید و فروش اینجا:

reza12100
01-08-2006, 13:20
7800gt هم روی agp موجوده

m654
01-08-2006, 14:31
نه شما مجبوري يه 7800 جي اس بگيري البته مدل پي ان واي پي سي آي 7800 جي اس رو آقا شهريار قيمت كرد 210 تومن پيشنهاد بنده اينكه يا 7800 جي اس بورد پاليت رو بگير 260تومن يا پي ان وا رو بعلاوه ي بورد اس ال آي جتوي كه قيمتي حدود 77 تومن داره بگير البته اگر سيپييوت سوكت 939 هس...ضمنا اگر مجبوري يه ايجيپي از گينوارد برداري بيشتر از Gainward Ultra 1980 چيزي نيس بگمونم اينم حدود 20-30 تومن بيشتر از قبليس ...

pandemonium
01-08-2006, 17:25
من الان رفته بودم بازارهاي كامپيوتري توي وليعصر كه كارتي مثل خودم پيدا كنم ويا قيمت كارتهايagp هم رده(يا كمي بالاتر ) كارت خودم پيدا كنم . ولي با چيزهاي خيلي نااميد كننده اي مواجه شدم :sad: :

كلي مغازه گشتم .ولي متوجه شدم كه ديگه كارت agp مدل بالا تو بازار وجود نداره و معمولا بالاترين كارت agp موجود مدل 5500 هست :puke: :puke: :ohno: :sad:
گفتند ديگه كارت agp مدل بالا تو ايران نمياد چون اينجا داره منسوخ ميشه .
هيچ مدل مشابه يا بالاتر از كارت خودم پيدا نكردم . چه برسه به مدل بالاتر از كارتم !!

يكي دو تا هم رده كارت خودم ديدم كه اولا حافظه 256 بود و بيش از حد گرون بود و براي من صرف نميكنه . ثانيا گارانتي شاب نيست كه اون شركت بخواد قبول كنه !

خوب شما بعضي هاتون از اينترنت و سايتهاي مربوطه مشخصات ميديد و كارت پيشنهاد ميديد . خوب من خودم قبلا موقع خريد بارها مدلهاي agp شركت گينوارد رو از توي سايت گينوارد ديدم و بررسي كردم .
مشكل اينه كه الان تو بازار وضعيت متفاوته و خيلي از اين كارتها ديگه تو ايران گير نمياد .

كسي تو تهران كارت با مشخصات كارت من رو جايي سراغ داره ؟؟
و يا كارت agp مناسب و هم رده يا بالاتر از كارت من تو بازار .
ترجيحا گارانتي شاب .

لطفا معرفي كنيد تا مشكل من حل شه . :sad:

Devil Lord
01-08-2006, 17:33
بحث در مورد خرید و فروش اینجا:
شما هم که همینجور کار خودتو میکنی!!!! :happy:
شما اگر پول داری 9800Pro 128mb بگیر که گارنتی شاب بودنش رو نمیدونم ولی قیمتش با بورد Sapphire مناسبه

pandemonium
01-08-2006, 17:45
شما اين سايت ببين .

مثلا اين هم خوبه

6909-Gainward ULTRA/1960 TV-DVI
» 6600GT, 128MB 2,0ns DDR-3, AGP

ولي اونقدر فرقي نداره

حاجي اين كه همين كارت گرافيك فعلي خودمه ! :blink:
اين سايت رو هم قبلا من بارها رفتم و بررسي كردم .
گفتم كه مشكل اينه كه اينا تو بازار ايران ديگه گير نميان .

نه شما مجبوري يه 7800 جي اس بگيري البته مدل پي ان واي پي سي آي 7800 جي اس رو آقا شهريار قيمت كرد 210 تومن پيشنهاد بنده اينكه يا 7800 جي اس بورد پاليت رو بگير 260تومن يا پي ان وا رو بعلاوه ي بورد اس ال آي جتوي كه قيمتي حدود 77 تومن داره بگير البته اگر سيپييوت سوكت 939 هس...ضمنا اگر مجبوري يه ايجيپي از گينوارد برداري بيشتر از Gainward Ultra 1980 چيزي نيس بگمونم اينم حدود 20-30 تومن بيشتر از قبليس ...

گفـتم كه مجبورم agp بگيرم چون به كامپيوترم فقط همين ميخوره . شما اين كارتهاي سري 7 كه گفتي پي سي آي هستند كه ! مگه نه ؟ مادر بردم هم اصلا قابليت اس ال آي نداره .

اين گينوارد 1980 كه ميگي 20-30 تومن گرونتره از قبلي . منظورت 20-30 تومن گرونتر از كارت فعلي من ؟
شما تو بازار كجا سراغ داري كه بفروشه ؟ لطفا معرفي كن .
كارت مشابه من هم داره ؟(گينوارد 1960)

m654
01-08-2006, 18:05
گفـتم كه مجبورم agp بگيرم چون به كامپيوترم فقط همين ميخوره . شما اين كارتهاي سري 7 كه گفتي پي سي آي هستند كه ! مگه نه ؟ مادر بردم هم اصلا قابليت اس ال آي نداره .

اين گينوارد 1980 كه ميگي 20-30 تومن گرونتره از قبلي . منظورت 20-30 تومن گرونتر از كارت فعلي من ؟
شما تو بازار كجا سراغ داري كه بفروشه ؟ لطفا معرفي كن .
كارت مشابه من هم داره ؟(گينوارد 1960)
نه اون بورد 260 تومنيه پاليت هم هس ميتوني PALIT X800 GTO 256MB/256BIT DDR3 TV/DVI AGP رو هم بگيري واسه اوركلاك هم عالبه...به قيمتي حدود 170 -180 ...
آره منظورم همينه ...شما ميتوني يكي از دو مورد بالا رو انتخواب كني...

pandemonium
01-08-2006, 18:42
نه اون بورد 260 تومنيه پاليت هم هس ميتوني PALIT X800 GTO 256MB/256BIT DDR3 TV/DVI AGP رو هم بگيري واسه اوركلاك هم عالبه...به قيمتي حدود 170 -180 ...
آره منظورم همينه ...شما ميتوني يكي از دو مورد بالا رو انتخواب كني...

خوب وقتي گينوارد 1980 رو ميگي هست و دارند اونوقت 1960 رو ندارند ؟؟

راستي مگه مدلهاي ...X از ATI معرف پي سي آي اكسپرس نيستند ؟؟؟ پس چرا شما ميگي AGP هست ؟؟

وگرنه تعريف X800 GTO رو كه خيلي شنيدم .
شما در مورد قيمتش مطمئني ؟؟
من فكر ميكنم خيلي گرونتر از اينا باشه .

راستي ميدوني گارانتي شاب اون هم موجود هست يا نه ؟؟

m654
01-08-2006, 18:58

راستي مگه مدلهاي ...X از ATI معرف پي سي آي اكسپرس نيستند ؟؟؟ پس چرا شما ميگي AGP هست ؟؟

نه اينا با گارانتي شاب نيسن البته هر دو رو اول واسه پی سی آی زدن بعد واسه ایجیپی قیمتش هم مربوط به تهرانه البته مدل ای تی آی یه ضعفی داره اونم اینه که از پیکسل شیدر 3 پشتیبانی نمیکنه باین ترتییب بعضی از جلوه های بصری مثل جلوه ی طبیعیتر آب رو در عصر پادشاهان از دست خواهی داد نه اینکه نشون داده نشن...اگر پول داری 7800 جی اس پالیت رو بگیر 260 البته تازگیها چیپست 7600 هم واسه ایجیپی تولید شده البته تا به ایران برسه زمان میبره...

m654
01-08-2006, 19:02
یه موردی رو فراموش کردم ظاهرا شاب دیگه گینوارد وارد نمیکنه ...

mahdy2021
01-08-2006, 20:06

اصلا بهترين راه اينه شما بري گارانتي ببيني چي دارن!

شما ميگي من رفتم وليعصر . خوب ممكنه انبار شركت هنوز كارتهاي ديگه اي داشته باشه

شما برو ببين چي مي خوان بهت بدن( چي دارن) اونوقت مدلهارو با قيمتشون بزار اينجا تا بچه ها نظر بدن :happy:

pandemonium
02-08-2006, 13:09
اصلا بهترين راه اينه شما بري گارانتي ببيني چي دارن!

شما ميگي من رفتم وليعصر . خوب ممكنه انبار شركت هنوز كارتهاي ديگه اي داشته باشه

شما برو ببين چي مي خوان بهت بدن( چي دارن) اونوقت مدلهارو با قيمتشون بزار اينجا تا بچه ها نظر بدن :happy:

حرف شما کاملا درسته .
البته خوب من با توجه به یه ملاحظاتی بود که رفتم به بازار .
شرکت شاب دیروز زنگ زد گفت ما هنوز نتونستیم کارت مثل شما رو گیر بیاریم و شما باز هم صبر کنید تا ما بازم جستجو کنیم ببینیم میتونیم کارت مثل شما رو پیدا کنیم یا اینکه با یه کارت دیگه تعویض کنیم .
منم تو این فرصت رفتم بازار تا نسبت به وضع بازار دید پیدا کنم .
یکی میگفت اونها نمیتونند شما رو مجبور به تعویض با یه کارت نوع دیگه بکنند(مثلا یه مدل پایینتر حتی با قبول اختلاف قیمت) . اگه پافشاری کنید اونها باید کارت مثل خودتون رو بهتون تحویل بدند .
حالا اگه هیچ جوری گیر نیومد من ترجیح میدم کل پول رو بهم برگردونند تا اینکه یه مدل پایینتر بهم بدند و یه پولی هم روش .(هر چند بازهم یه 20 تومنی ضرر میکنم )

یا مثلا من اگه خودم دیروز بازار رو نمیگشتم باورم نمیشد که مدل AGP این کارت و هم رده هاش تو بازار گیر نمیاند . حتی اگه اونها بهم اینو میگفتند .

خلاصه آدم دید پیدا میکنه .
اگه شد امروز میرم شرکتشون ببینم چی میگند .

pandemonium
02-08-2006, 13:15
نه اينا با گارانتي شاب نيسن البته هر دو رو اول واسه پی سی آی زدن بعد واسه ایجیپی قیمتش هم مربوط به تهرانه البته مدل ای تی آی یه ضعفی داره اونم اینه که از پیکسل شیدر 3 پشتیبانی نمیکنه باین ترتییب بعضی از جلوه های بصری مثل جلوه ی طبیعیتر آب رو در عصر پادشاهان از دست خواهی داد نه اینکه نشون داده نشن...اگر پول داری 7800 جی اس پالیت رو بگیر 260 البته تازگیها چیپست 7600 هم واسه ایجیپی تولید شده البته تا به ایران برسه زمان میبره...

خوب من كلي سوال واسم پيش اومده :blush:

-خوب معادل agp مدل x800 xto چيه ؟ يعني با چه اسم و شماره مدلي ميشناسنش ؟؟ (مسلمه ديگه با اسم x800 xto معرفيش نميكنند )

- اونوقت اين معادل رو من از كجاي تهران بگيرم . ببينيد اين چيزا ديگه تو بازار كميابه و اگه بخواين كمكم كنيد بايد محل فروششون رو هم بگين . وگرنه مثلا من امروز مجتمع ايران و بازار رضا رو يه گشتي زدم و نتيجه خوبي نگرفتم .

-نميدوني گارانتي شاب هست يا نه ؟

-الان برام مهم نيست كه "در حين اجراي بازيها" افكتهاي مربوط به پيكسل شيدر 3 "اجرا نشند" و مثلا اون افكت در بازي "زيبا نشه " . مهم برام اينه كه بازيهايي كه اين تكنيك در اونها بكار رفته آيا با نبودن قابليت پيكسل شيدر 3 "باز هم اجرا ميشند ؟؟" بدون اختلال اساسي ؟؟آخه خيلي وقت پيش كه يه كارت قديمي geforce mx4000 داشتم . خيلي از بازيها اصلا اجرا نميشد . يعني همون اول قبل از آوردن بازي پيغام ميداد كه بازي با كارت شما ناسازگاره (بدليل عدم پشتيباني از قابليت پيكسل شيدر)
اعصابم رو خورد كرده بود . بيشتر بازيهايي كه ميگرفتم رو اصلا اجرا نميكرد .
ميخوام ببينم اون طوري نباشه يه وقت .وگرنه خود 6600gt رو هم كه ميگن پشتيبانيش از اين قابليت اصلا قوي نيست .

- من خيلي وقت پيش شنيده بودم كه saphire قراره معادل agp سري x800 وx850 (حالا با xto يا خالي ) رو بزنه . آيا الان اين برد موجوده ؟
قيمتشونو نميدونيد ؟

- از xto x850 خبر نداريد ؟؟ مدل agp اون تو ايران موجود هست ؟؟ اگر هست با چه شماره مدلي و چه حدود قيمتي ؟؟
فكر ميكنم كارت فوق العاده قدرتمندي باشه .اگه قيمتش برام مناسب باشه كه خيلي خوب ميشه .

- باز هم ميگم شما مطمئنيد اين كارتي كه معرفي كرديد قيمتش همين حدوده ؟ قيمت مدل agp .
خيلي برام عجيبه . حدس ميزدم كه خيلي گرونتر باشه .

راستي من زياد برام حافظه 256 مهم نيست . اين مدل و بقيه مدلهايي كه معرفي كرديد 128 اونها هم تو بازار هست ؟؟ حدود قيمت نداريد ؟؟
من ترجيح ميدم با اين اوضاعم 128 بخرم ولي هزينه اضافي ندم . چون فكر ميكنم حافظه 256 تو بازيها(حتي بازيهاي جديد) چندان ضروري نيست و تاثير چنداني نداره .
نظر شما درباره اين حرف من چيه ؟؟
فكر ميكنم با اين كار قيمت خيلي پايين تر بياد چون بهر حال حافظه DDR3 گرونه .
آيا سري هاي مختلف x800 و x850حافظه 128 هم دارند ؟؟

-7800gs پاليت (يا مارك ديگه اي ) رو كجا ميشه گير آورد ؟ مدل agp رو ميگم .
( چون همون طور كه گفتم agp تو بازار تقريبا بالاتر از 5500 پيدا نكردم !! :sad: )
مقدار رمش چقدره . ميخوام تا حد ممكن اين پارامتر رو بهينه كنم از نظر اقتصادي .

-گارانتي شاب اون نميدوني موجود هست يا نه ؟

-شرمنده كه سوالا زياد شد . چاره اي نداشتم :blush:

m654
02-08-2006, 13:40
خوب من كلي سوال واسم پيش اومده :blush:

-خوب معادل agp مدل x800 xto چيه ؟ يعني با چه اسم و شماره مدلي ميشناسنش ؟؟ (مسلمه ديگه با اسم x800 xto معرفيش نميكنند )

- اونوقت اين معادل رو من از كجاي تهران بگيرم . ببينيد اين چيزا ديگه تو بازار كميابه و اگه بخواين كمكم كنيد بايد محل فروششون رو هم بگين . وگرنه مثلا من امروز مجتمع ايران و بازار رضا رو يه گشتي زدم و نتيجه خوبي نگرفتم .

-نميدوني گارانتي شاب هست يا نه ؟

-الان برام مهم نيست كه "در حين اجراي بازيها" افكتهاي مربوط به پيكسل شيدر 3 "اجرا نشند" و مثلا اون افكت در بازي "زيبا نشه " . مهم برام اينه كه بازيهايي كه اين تكنيك در اونها بكار رفته آيا با نبودن قابليت پيكسل شيدر 3 "باز هم اجرا ميشند ؟؟" بدون اختلال اساسي ؟؟آخه خيلي وقت پيش كه يه كارت قديمي geforce mx4000 داشتم . خيلي از بازيها اصلا اجرا نميشد . يعني همون اول قبل از آوردن بازي پيغام ميداد كه بازي با كارت شما ناسازگاره (بدليل عدم پشتيباني از قابليت پيكسل شيدر)
اعصابم رو خورد كرده بود . بيشتر بازيهايي كه ميگرفتم رو اصلا اجرا نميكرد .
ميخوام ببينم اون طوري نباشه يه وقت .وگرنه خود 6600gt رو هم كه ميگن پشتيبانيش از اين قابليت اصلا قوي نيست .

- من خيلي وقت پيش شنيده بودم كه saphire قراره معادل agp سري x800 وx850 (حالا با xto يا خالي ) رو بزنه . آيا الان اين برد موجوده ؟
قيمتشونو نميدونيد ؟

- از xto x850 خبر نداريد ؟؟ مدل agp اون تو ايران موجود هست ؟؟ اگر هست با چه شماره مدلي و چه حدود قيمتي ؟؟
فكر ميكنم كارت فوق العاده قدرتمندي باشه .اگه قيمتش برام مناسب باشه كه خيلي خوب ميشه .

- باز هم ميگم شما مطمئنيد اين كارتي كه معرفي كرديد قيمتش همين حدوده ؟ قيمت مدل agp .
خيلي برام عجيبه . حدس ميزدم كه خيلي گرونتر باشه .

راستي من زياد برام حافظه 256 مهم نيست . اين مدل و بقيه مدلهايي كه معرفي كرديد 128 اونها هم تو بازار هست ؟؟ حدود قيمت نداريد ؟؟
من ترجيح ميدم با اين اوضاعم 128 بخرم ولي هزينه اضافي ندم . چون فكر ميكنم حافظه 256 تو بازيها(حتي بازيهاي جديد) چندان ضروري نيست و تاثير چنداني نداره .
نظر شما درباره اين حرف من چيه ؟؟
فكر ميكنم با اين كار قيمت خيلي پايين تر بياد چون بهر حال حافظه DDR3 گرونه .
آيا سري هاي مختلف x800 و x850حافظه 128 هم دارند ؟؟

-7800gs پاليت (يا مارك ديگه اي ) رو كجا ميشه گير آورد ؟ مدل agp رو ميگم .
( چون همون طور كه گفتم agp تو بازار تقريبا بالاتر از 5500 پيدا نكردم !! :sad: )
مقدار رمش چقدره . ميخوام تا حد ممكن اين پارامتر رو بهينه كنم از نظر اقتصادي .

-گارانتي شاب اون نميدوني موجود هست يا نه ؟

-شرمنده كه سوالا زياد شد . چاره اي نداشتم :blush:
آره مطمئنه ....!

شما اگر يه كارت نسبتا قوي ميخواي AGP Palit 7800GS 256mb DDR3 رو بگیر حدود 260 هس اگر هم میخوای کمتر خرج کنی همون X800GTO رو بگیر که قیمتش حدود 170-180 هس ضمنا قیمتها رو حدودی از عصر ارتباط و تحلیل و نشر بوده و تضمینی نیس که موجودیه این کارتها تموم نشده باشه...ایشالا اگر پولتونو پس بدن (که بعید میدونم)کارت مورد نظرتون گیر میاد.

pandemonium
02-08-2006, 14:21
آره مطمئنه ....!

شما اگر يه كارت نسبتا قوي ميخواي AGP Palit 7800GS 256mb DDR3 رو بگیر حدود 260 هس اگر هم میخوای کمتر خرج کنی همون X800GTO رو بگیر که قیمتش حدود 170-180 هس ضمنا قیمتها رو حدودی از عصر ارتباط و تحلیل و نشر بوده و تضمینی نیس که موجودیه این کارتها تموم نشده باشه...ایشالا اگر پولتونو پس بدن (که بعید میدونم)کارت مورد نظرتون گیر میاد.

من کلی سوال پرسیده بودما :blink:

اینم یکی از سوالام بود !:

m654
02-08-2006, 15:37
من کلی سوال پرسیده بودما :blink:

اینم یکی از سوالام بود !:

اين چيپست ايجيپيش نيس تا اونجايي كه من اطلاع دارم شما ميتوني يه مادربورد پي سي آي اكسپرس دار هم بگير در كنار يه كارت كه با قيمت مناسب از 6600جيتي كاملا برتره:

MB: Asus K8N4-E (754s 3*DIMMs)-->65
GPU: PixelView 7600GS DDR3 256mb -->156

Mirage
02-08-2006, 23:11
كارت هاي بالاتر از 5xxx روي AGP در حالت ايده‌ال كار نمي‌كنن. نمي دونم چرا!؟ شايد بهتر باشه مادربوردت رو عوض كني.

بعدش هم فكر نمي‌كنم توي خط بازي باشي، خوب برو 6200 بخر!، كيفيت تصويرش كه فرق نمي‌كنه فقط سرعتش پايينتره.

بعدش هم اين شركت‌هاي گارانتي هر كار دلشون بخواد مي‌كنن مشتري هم هيچكار نمي‌تونه بكنه. به فرض اگه پول هم پس بدن مقدار پولي كه مي‌دن خيلي كمتر از قيمت روزه.

pandemonium
03-08-2006, 17:13
آقا امروز رفتم گارانتي شاب .
جالبه كه كارت Agp اصلا هيچ مدل و هيچ رقمي نداشتند !!!
بهشون گفتم بس تكليف اونايي كه كارتهاي نوع Agp گارانتي شما خريدند چي ميشه اگه كارتشون معيوب بشه و قابل تعمير نباشه ؟؟ وقتي كه كار شما شده فقط فروش اين كارتها بدون اينكه اون كالا رو بشتيباني كنيد و بدون اينكه حتي يه دونه از اونها رو براي تعويض هاي احتمالي تو انبار يا نمايندگيهاتون داشته باشيد ؟؟ ( با اينكه يكي مثل من هنوز نصف مدت گارانتي هم نگذشته!)

(نظر شما در مورد اين حرفهايي كه بهشون زدم چيه ؟؟ آيا حرفهام منطقي و حق بوده يا خير ؟)

خلاصه كلي بهشون چيز گفتم و طلبكارشون شدم ...

pandemonium
03-08-2006, 17:49
بعدش هم اين شركت‌هاي گارانتي هر كار دلشون بخواد مي‌كنن مشتري هم هيچكار نمي‌تونه بكنه. به فرض اگه پول هم پس بدن مقدار پولي كه مي‌دن خيلي كمتر از قيمت روزه.

زككييييييييييييي !
حاجيت رو دست كم گرفتي ! :cool:

امروز رفتم گارانتي ...
حالا بگو چيكار كردم ؟
اصلا بگو چيكار نكردم !!

شما ميگي پولي بس نميدند . اگر هم بر فرض بدن خيلي كمتر از" قيمت روز" بازار ميدند .

حالا من ميدوني چيكار كردم ؟؟

جوري باهاشون جر و بحث كردم و طلبكارشون شدم كه :
1-قبول كردند پول بس بدند !
2-قبول كردند كمتر از قيمت روز بازار حساب نكنند .
3 - اصلا قرار شد رو قيمت روز بازار حساب نكنند !! :blink:

بس چي ؟؟!‌ :

قرار اين شد كه همون پول فاكتور خريدم رو بهم بس بدند !
يعني همون قيمت زمان قبل از عيد اين كارت كه خريدم ! :laughing:
(قيمت روز يه ماه بيش هم حداقل 20-30 تومن كمتر از قيمت خريدم بوده )

|آقا كلي كيف خودم رو كردم :rolleye: :happy: .

بالاخره بايد يه فرقي باشه بين بچه اصفهان با بقيه :happy: :cool:

من الان خيلي شنگولم دارم زيادي حرف ميزنم ... :blush:

خداييش اين چند روزه اينقدر ناراحت بودم و اعصابم خورد بود كه نگو . الان خيلي بهترم .

از همه اونايي كه منو راهنمايي كردند و وقت گذاشتند اينجا هم خيلي ممنونم . :) ;)

بزودي بازم كارتون خواهم داشت :blush:

pandemonium
10-08-2006, 23:48
اینکه آدم آب زیر کار باشه و اهل کلک که دیگه تو بازار و کسبه خیلی عادیه و چیز جدیدی نیست .

ولی اینکه یه کسی بیاد یه حرفی بزنه و با چند جا هم هماهنگ کنه بعد دو روز نگذشته جلوی خودم و بقیه شاهدهای این ماجرا بزنه زیر حرف خودش ... این دیگه خیلی احمقانه و مسخرست .

طرف تو روز روشن دروغ میگه و حرفهاشو عوض میکنه .
وقتی هم که با کلی شاهد (نمایندگی های فروش خودشون ) به خودش دروغ بودن حرفهاش رو ثابت کردم ( اینکه این شرکت و فلان مسولش یه قول دیگه ای داده بود ) میگه خوب فلانی اشتباه کرده که اینو به شما گفته !!!

خلاصه حرفشونو عوض کردند و میخواستند یه پولی بدن که من شرم رو کم کنم .
منم زیر بار نرفتم .
یه تصمیم دیگه ای گرفتم .

pandemonium
10-08-2006, 23:51
شرح قضایا :

قرار شد پول پس بدند ولی دیدم اینجوری ضرر میکنم و میخوان قیمت خیلی کمتری بهم پول پس بدند .
اومدم یه کاره دیگه کردم :
یادم بود که چند روز پیش رفته بودم یه نمایندگی هاشون برای تعویض کارتم . AGP نداشتند ولی یه دونه همون کارت رو با همون مشخصات از نوع پی سی آی اکسپرس آوردند که Golden Sample بود !
گفتم این بهترین کاریه که در این شرایط میشه کرد :
خلاصه دوباره رفتم همون شرکت و گفتم تصمیمم عوض شده میخوام کامپیوترم رو عوض میکنم . همون نوع pcxرو بدید .
خلاصه نقشم گرفت وهمون golden sample رو بهم داد !
طرف اعصابش خورد بود از این کارهای شاب و اینکه مرتب واسه این مشکل پیش اون رفتم ( میگفت این به خود شاب مربوطه). خلاصه گفت آقا اینو بگیر دیگه بروووووو ( بکن از ما )

خلاصه تعویض کردم با یه دونه کارت با همون مشخصات ولی پی سی آی اکسپرس گلدن سمپل .

نظر شما در مورد این تصمیمم چی هست ؟؟

حالا یا میفروشمش یا کامپیوترم رو عوض میکنم که بهش بخوره . هنوز تصمیم نگرفتم در این مورد .

Mirage
11-08-2006, 00:24
مي‌دونستم اينا پول پس بده نيستن، گفتم شايد سبيل كلفت بودي ترسيدن.

بهترين اين كار همينه كه عوضش كردي.

فكر نمي‌كنم گير پول باشي خوب مادربوردت رو عوض كن زياد خرج بر نمي‌داره.

pandemonium
11-08-2006, 00:36
مي‌دونستم اينا پول پس بده نيستن، گفتم شايد سبيل كلفت بودي ترسيدن.

بهترين اين كار همينه كه عوضش كردي.

بله رو ازشون گرفته بودم ولی زدن زیرش ...

ببین بطور کلی داری میگی که کار خوبی کردی تعویض کردی .
ولی من میخوام نظرتون رو در مورد این کارتی که باهاش تعویض کردم بدونم :

Gainward 1960 pcx - Golden Sample
6600GT - 128MB DDR3
TV-DVI

روی گلدن سمپل بودنش تاکید دارم .
همون طور که گفتم این کارت عینا مشخصات کارت خودم رو داره ولی پی سی آی اکسپرس هست و فرق اصلیش اینه که گلدن سمپل هست !

به نظر شما کار باحالی نکردم ؟؟!

Mirage
11-08-2006, 00:51
به نظر شما کار باحالی نکردم ؟؟! شايد؟!؟
شايد هم با يك 6200 عوض مي‌كردي بد نبود، اختلاف قيمت رو هم بهت مي‌دادن.((شايد))

يك حرفي هميشه به خودم مي‌زنم اينه كه بهترين كار رو انجام دادم.

و مطمئن باش تو هم بهترين كار رو انجام دادي.

Nvidia
11-08-2006, 01:07
شايد هم با يك 6200 عوض مي‌كردي بد نبود،
6200 رو ميخواي با 6600 Gt مقايسه كني ؟؟

Mirage
11-08-2006, 13:27
6200 رو ميخواي با 6600 Gt مقايسه كني ؟؟
بستگي داره از كارت گرافيك چه استفاده‌اي بشه.

اگه كسي نخواد بازي كنه 6200 با 6600 مثل هم كار مي‌كنن.

bineshoon
11-08-2006, 16:30
Salam..lotfan behem komak konid ,, kheyli forie o zaroori mamnoon misham....nemidonamù az koja ino peyda konam ))drivere crade craphicame ..mamnooooooooooooonn((Tseng Labs ET6000 Chipset))

ساش
11-08-2006, 16:52
هست یک نفر به من گفت که رم را زیاد کنم بازی هیت من را می کشه راست می گه win fast leatk 5200 td fx geforce کارت من

pandemonium
11-08-2006, 18:37
چي شد اينجا ؟؟!

لطفا بحث اين تاپيك رو منحرف نكنيد .
اين تاپيك كه مربوط به تمام مشكلات كارت گرافيك نيست !
لطفا اگه كسي كارتش مشكل داره يه تاپيك جداگانه بزنه يا به تاپيك هاي مربوطه مراجعه كنه .

pandemonium
11-08-2006, 18:44
شايد؟!؟
شايد هم با يك 6200 عوض مي‌كردي بد نبود، اختلاف قيمت رو هم بهت مي‌دادن.((شايد))

:blink: :blink: :blink:
با 6200 ؟؟!!

دست شما درد نكنه !
معلومه كه از اول هم به قصد بازيهاي خفن اين كارت رو گرفتم وگرنه مگه عقلم كم بود اول بار 170 تومن بدم يه كارت گرون بخرم اونم با بهترين برند در حاليكه همين مدل با يه برند ديگه 30 تومن ارزونتر بود .

الان هم با يه بهترش تعويض كردم نه اينكه با مدل پايين تر .
شما فكر ميكنيد اگه مدل پايين تر ميگرفتم اون موقع اختلاف قيمت درست و حسابي به من ميدادند ؟؟!
تازه اگه ميدادند هم جبران پول اوليه من نميشد .

با اين حساب خودم كه فكر ميكنم بهترين كاري كه ميشده رو انجام دادم .
حداقل ميبينم كه از تصميمات ديگران خيلي بهتره .

pandemonium
11-08-2006, 18:49

اگه مسئله فقط تعويض مادربرد باشه بازم قابل تامل هست .

Cpu من Amd 2500 بارتون هست . يكي ميگفت اين سي پي يو پي سي آي اكسپرس رو پشتيباني نميكنه و بايد سي پي يو رو هم عوض كني !
آيا اين درسته ؟؟
يعني نميشه با اين سي پي يو از كارت پي سي آي اكسپرس استفاده كرد ؟؟

m654
11-08-2006, 18:56
اگه مسئله فقط تعويض مادربرد باشه بازم قابل تامل هست .

Cpu من Amd 2500 بارتون هست . يكي ميگفت اين سي پي يو پي سي آي اكسپرس رو پشتيباني نميكنه و بايد سي پي يو رو هم عوض كني !
آيا اين درسته ؟؟
يعني نميشه با اين سي پي يو از كارت پي سي آي اكسپرس استفاده كرد ؟؟
اگر سوکت 754 بود شاید اما با این شرایط نه...

Mirage
11-08-2006, 19:10
هست یک نفر به من گفت که رم را زیاد کنم بازی هیت من را می کشه راست می گه win fast leatk 5200 td fx geforce کارت من
اين كارت ديگه بدرد نمي خوره بايد حداقل يك كارت 6600GT بخري. مقدار رم هم در اولويت سومه.

Mirage
11-08-2006, 19:23
اگه اينتل بود مشكلي نداشتي چون مادربوردهايي كه Cpu اينتل رو پشتيباني مي‌كنن همه رقمش هست.

در مورد Amd زياد اطلاع ندارم. Cpuت چه سوكتي هست؟

معلومه كه از اول هم به قصد بازيهاي خفن اين كارت رو گرفتمتوي انجمن بازي ها نمي‌بينمت.

pandemonium
14-08-2006, 16:54
اگه اينتل بود مشكلي نداشتي چون مادربوردهايي كه Cpu اينتل رو پشتيباني مي‌كنن همه رقمش هست.

در مورد Amd زياد اطلاع ندارم. Cpuت چه سوكتي هست؟

توي انجمن بازي ها نمي‌بينمت.

شنيدم كه سي پي يو AMD 2500 بارتون فقط سوکت Aرو پشتیبانی میکنه .

با این حساب دیگه بحث از مادربرد خارج میشه . چون سی پی یو پشتیبانی نمیکنه .
درست میگم ؟؟

...آخه کارت قبلیم که ضعیف بود دیگه بازیهایی که میومد رو پشتیبانی نمیکرد . کارت قدرتمندی هم که قبل از عید گرفتم رو هم که میبینید چه ماجراهایی باهاش داشتم . غیر قابل استفاده بود . خوب معلومه فرصتی برای بازی پیش نیومد با این همه مشکلات .

Mirage
15-08-2006, 00:00
اگه سوكت 462 كه اميدي نيست PCIe گير بياد.
اگه سوكت 754 كه PCIE دارش هم گير مياد.
939 و AM2 هم كه تو بورسه.

احتمال زياد سوكت 754 كه هنوز هم PCIE گير مياد.

EPSON
15-08-2006, 15:56
واقعا شما چقدر بی کارید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!