PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارور عجیب موقع نصب ویندوز 7 - خیلی اضطراری

mhda69
03-02-2013, 12:54
سلام
من هاردم رو ارتقا دادم
با ویندوز قبلیم هارد جدید رو پارتیشن بندی کردم یعنی با نرم افزار EASEUS به 2 پارتیشن تقسیم کردم یکی واس ویندوز ویکی هم واس فایلای شخصی...
الان ک میخام ویندوز 7 نصب کنم موقع انتخاب پارتیشن واس فرمت وقتی درایوی ک واس ویندوز در نظر گرفته بودم رو انتخاب میکنم این ارور رو میده :
setup was unable to greate a new system partition or locate an existing system partotion.see the setup log files for more information
این یعنی چی؟؟؟
چیکارکنم من؟؟؟

در واقع الان یه درایو 50 گیگی دارم واس ویندوز و یکی هم تقریبا 650 گیگی ک 50 گیگی رو واس ویندوز در نظر گرفتم...
ضمنا کل اطلاعات هارد قبلیمو تو درایو 650 گیگی کپی کردم و الان دیگه نمیتونم delete یا format ش کنم...
الان درایو 650 گیگی از نوع logical هستش و درایو 50 گیگی از نوع extended
الان گیر کردم و منتظر کمک اساتید هستم...
مرسی...

jafarian
03-02-2013, 16:29
این روش پایین که میگم برای رفع مشکل خودتون برین:n01:

اگر که الان ویندوز روی سیستم ندارین ابتدا dvd ویندوز 7 داخل دستگاه قراربدین بعدشم داخل همون صفحه اول کلیدهای shift + f10 همزمان فشار بدین طبق شکل پایین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد یک کادر شبیه صفحه داس برای شما باز میشود که باید دستورات پایین داخلش وارد کنید بعدم برای هرکدوم جدا اینتر کنید

نکته: بجای select disk 0 که من نشوتم منظور از 0 همون شماره هارد شما میشه که اگر از شما یک بود بجای 0 باید 1 وارد کنید که میشود select disk 1 و بجای select partition 3باید شماره پارتیشن خودتون که بعد از فرمان list partition به نمایش در میاد وارد کنید بطور مثال اگر ویندوز روی درایو d بخواین نصب کنید درایو d رو برای شما بصورت شماره نمایش میدهد بطور مثال اگر 2 بود باید وارد کنید select partition 2 بعدشم اینتر کنیدبعد از نوع اقدام به نصب ویندوز روی اون پارتیشن خودتون کنید.

mhda69
03-02-2013, 23:19
این روش پایین که میگم برای رفع مشکل خودتون برین:n01:

اگر که الان ویندوز روی سیستم ندارین ابتدا dvd ویندوز 7 داخل دستگاه قراربدین بعدشم داخل همون صفحه اول کلیدهای shift + f10 همزمان فشار بدین طبق شکل پایین

بعد یک کادر شبیه صفحه داس برای شما باز میشود که باید دستورات پایین داخلش وارد کنید بعدم برای هرکدوم جدا اینتر کنید

نکته: بجای select disk 0 که من نشوتم منظور از 0 همون شماره هارد شما میشه که اگر از شما یک بود بجای 0 باید 1 وارد کنید که میشود select disk 1 و بجای select partition 3باید شماره پارتیشن خودتون که بعد از فرمان list partition به نمایش در میاد وارد کنید بطور مثال اگر ویندوز روی درایو d بخواین نصب کنید درایو d رو برای شما بصورت شماره نمایش میدهد بطور مثال اگر 2 بود باید وارد کنید select partition 2 بعدشم اینتر کنیدبعد از نوع اقدام به نصب ویندوز روی اون پارتیشن خودتون کنید.

آقا دمت گرم بابت توضیح خیلی جامع و مفصلت...
اما من خودم به راه حلی ب ذهنم رسید ک یه سیدی بوتیبل از easeues رایت کردم و تو محیط بوت درایو 50 گیگی رو تبدیل ب primary کردم و درست شد...
بازم ممنونم بابت لطفت...
پاینده باشی...

jafarian
04-02-2013, 00:23
مشکل شما مروبط به این میشد که درایو شما برتی نصب ویندوز Active نبود برای همینم قادر به نصب ویندوز نبودین روی اون درایو واسه همین باید ابتدا اون درایو اکتیو میکردین با این دستور بالا بعد ویندوز نصب میکردین شما وقتی پارتیشن جدید درست کردین همون درایو ساخته شده بصورت اکتیو دراومده برای همینم قادر به نصب ویندوز شدین روی اون درایو.

mhda69
04-02-2013, 10:00
مشکل شما مروبط به این میشد که درایو شما برتی نصب ویندوز Active نبود برای همینم قادر به نصب ویندوز نبودین روی اون درایو واسه همین باید ابتدا اون درایو اکتیو میکردین با این دستور بالا بعد ویندوز نصب میکردین شما وقتی پارتیشن جدید درست کردین همون درایو ساخته شده بصورت اکتیو دراومده برای همینم قادر به نصب ویندوز شدین روی اون درایو.

آره با اینکه سوادم ب اکتیو واینا نمیرسید اما خداروشکر این راه سیدی بوتیبل easeus هم جواب داد...مسلما راه حل شما هم درسته و ب تجربیاتم اضافه شد...
بازم تشکر بابت لطفت...

hrkhazan
19-04-2013, 19:19
سلام من دستورات رو انجام دادم اما مشکل حل نشد . تعداد پارتیشن های هارد 4 عددد هستش من یکی از پارتیشن ها رو با همین دستور اکتیو کردم اما جواب نداد دوست عزیز لطفا راهنمایی کنید

amir_saeid
04-01-2014, 19:57
بعضی وقتها فکر میکنم این یکی مشکل دیگه راهی نداره.اما بازم میبینم یه سری افرادیرهستن که قبلا فکرشو کردن.دستت درد نکنه.خدا خیرت بده.